Zavrieť

Porady

DPH a tovar

anka anka

anka je offline (nepripojený) anka

Ak nakupime do baru tovar a ten sa nepredá, skončí mu záručná doba je potrebné vrátiť DPH ?
Usporiadat
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
elizabet100
Ako mám zaúčtovať likvidáciu tovaru v PÚ pri spôsobe B?
Záleží podľa môjho názoru aj na tom, kedy o likvidácii účtujete a z akého dôvodu. T.j. či sa jedná účtovnú operáciu súvisiacu s uzatvorením účtovných kníh, alebo o účtovanie v priebehu účtovného obdobia.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Ahojte, chcela by som sa spýtať na to, akým spôsobom by sa dali najlepšie vyradiť zásoby. Jedná sa mi o to, že ešte niekedy v roku 2005 sme nakúpili vína z CZ, niečo sa predalo, ale stále máme nejaký zostatok ks.Nie je to naša hlavná podnikateľská činnosť, zaoberáme sa poskytovaním služieb, tak už nemáme možnosť tie kusy predať, preto som sa chcela spýtať, ako by sa bolo najlepšie toho zbaviť? Sme platci DPH, účtujeme PÚ spôsobom B. Môže sa to predať napr. za 1,- Sk? Alebo nejako vyradiť? Neviem, či sa už nejaké ks aj neporozdávali, tak to potrebujem nejako zlikvidovať. Vie mi niekto poradiť najlepší spôsob. A ako je to so zaúčtovaním, Ďakujem.
( Neviem, či som v dobrej téme, omlúvam sa, ale tu som jedine našla podobné príspevky). Pa
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Halooo, vie mi niekto poradiť? Ďakujem
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

eop
Halooo, vie mi niekto poradiť? Ďakujem
Hhhmmmm, kam dnes napíšem, tam mi nikto neodpovie
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Ahojte, chcem si to len odsúhlasiť. Čiže podľa toho čo som čítala v tejto téme, možeme kludne vyradiť tovar čo je po záruke likvidáciou a nemusíme odvádzať žiadnu DPH. Je to tak správne? A aký to ma potom dopad na daň z príjmov?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Posúvam....
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Neviem ako v PÚ, v JÚ to urobím znamienkom mínus z výdavkov celkom a z nákupu tovaru sumu podľa zoznamu znehodnoteného tovaru,nepredajného z dovodu poškodenia,alebo po záruke.Záleží od prevádzky.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Takže Ti to teda vstupuje do príjmu. A DPH neodvádzaš žiadnu?V podvojnom účtovnictve to asi bude pripočitateľná položka. Nevie niekto poradiť?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

DPH neodvádzam,v podstate mi to nevstupuje do príjmu ale znižujem výdavky celkom a výdavky na nákup tovaru,znižuje mi to skladové zásoby.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Ale tým že znížiš výdavky, tak sa Ti zvýši aj základ dane. Malo by sa to potom asi uviesť len na skladovej karte.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Áno zvýši sa mi základ dane,pretože som ten tovar nepredala,ale nákup som dala do výdavkov.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

No to som prave chcela vedieť. Takže daň z príjmu to ovplyvní.
Naposledy upravil KvetkaK : 25.01.07 at 10:38
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať