Zavrieť

Porady

Ktorá umývačka riadu?

Zdravím, ktorú značku umývačiek riadu doporučujete?AEG, Bosch, Electrolux, Whirlpool,Gorenje, Zanussi.Vraví sa, že Bosch je najlepší.Poradadíte?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

andreaS Pozri príspevok
nakoniec som nasla este jednu lepsiu umyvacku... je to novinka a ma spotrebu vody 7l akurat vaham ci vybrat plne vstavanu alebo vstavanu, kt. ma ovladanie vpredu...
To je už skôr názor vkusu. Úžitkovú stránku si si iste už naštudovala. Plne vstavaná má výhodu, že ak budú malé deti, nebudú nič stláčať. Umývačku, ktorá má ovládanie spredu, môžeš sledovať, napr. zostávajúci čas. Hoci na druhej strane ho nemôžeš ovplyvniť.

PS: Ak sa nemýlim, vy staviate dom a o rok-dva sa nasťahujete. Nemala by si vybrať takú, ktorá sa ti bude hodiť aj do nového domu? Alebo budeš kupovať novú?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

gabi: presne tak, vyberam taku, kt. pojde s nami uz do domu ;-) preto sa priklanam k tejto novonajdenej, kt. je sice o 160e drahsia ako povodny vyber, ale spotreba vody 7l je zatial bezkonkurencna....

osobne sa mi ten ovladaci panel viac paci, druha vec je, ze bude vecne zacapkany (nerez)... a vlastne bude vidiet, ze v linke umyvacka je... a vyhodou je ako si pisala, ze vidim zostatkovy cas... ma aj funkciu blokovania tychto tlacitok ako aj blokovanie otvorenia detmi...

plnevstavanu nevidno v linke, nikto nahodne nemoze pomackat tlacitka, netreba dbat na nezacapkany nerez...

do zajtra sa musim rozhodnut a uz zavazne objednat...
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

AndreaS, aku si nasla? Vacsinou byvaju tie plnovstavane tichsie, ale maju aj tazsie dvierka. A su znacne tazsie oproti volne stojacim. Mne osobne sa viac pacia tie polovstavane, ale to je vec vkusu.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

teraz vaham medzi tymito dvoma... rozdiel = plnevstavana vs. vstavana...


http://www.zij-eco.cz/SMI69M25EU.php

http://www.zij-eco.cz/SMV69M20EU.php
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Ja mam umyvacku Bosch, v juni budu 2 roky a som s nou spokojna. Vyuzivam automaticky program 55-65 STUPNOV a program na 50 stupnov. Kratky 45 minutovy nepouzivam, lebo riad ostaval mokry. Zvyknem vyuzivat tlacidlo na skratenie programu, ked umyvam riad rano pred odchodom do prace. Nezvyknem pustat umyvacku ani pracku ked nie je nikto doma. Riad je umyty dobre - pouzivam tablety alebo prasok z DM drogerie.
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

A urcite dobre hladaj na internete, lebo cenove rozdiely su velmi velke.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja mám ovládací panel v predu, je to Elektrolux a vôbec na nereze nevidlo otlačky prstov. Záleží od typu umývačky. Používam iba 30 minútový program, riady sú čisté. Pri silne znečistenom hrnci, ale iba výnimočne, niekedy zostane troška. To doutieram hubkou, kôli tomu sa mi neoplatí zapínať dlhý program. Riady sú suché aj pri takomto programe, okrem plastových. Iba po návšteve používam program na sklo, aby sa mi nezničili poháre.
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tak som objednala vstavanu ale s tym panelom vpredu...

mala by prist v priebehu mesiaca... ked ju spojazdnime, podelim sa so skusenostami... dufam, ze prve "pranie" zvladneme
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Vcera sme si boli po umyvacku, ale este neni zapojena...

Len ma zaujal udaj v navode, resp. v takom rychlom popise funkcii... je tam spotreba vody pri roznych programoch a 7l je len pri programe Eco. Pri ostatnych ako je na hrnce alebo sklo je spotreba az dvojnasobna...

mate to tak aj vy popisane a take rozdiely v spotrebe vody???

ps: nerozumiem preco moj predchadzajuci prispevok si vysluzil oznacenie "nevhodne" ... ale budis...
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja mám Elektrolux - spotrebu vody v programoch:
intenzívny - veľmi znečistené riady 19-21 litrov
normálny - 15 -16 l
rychlý - 8 litrov - tento program používam skoro na všetko, trvá iba 30 min. a umýva dobre
Eco - 13 l - pri tomto programe píšu v návode, že je na normálne znečistené riady a že je to testovací program pre skúšobne
sklo - 11 -12 l - používam po návšteve, aby sa mi nezničilo sklo.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

My sme zvolili novu Bosch z rady Bio (maju tak oznacene setrne spotrebice ako umyvacky, pracky a vysavace) a ma to byt svetova jednotka v setreni vody... a preto sme ju aj zvolili, ze ako jedina ma uvadzanu spotrebu vody 7l a energiu 0,96kW ... preto ma ten rozpis pri roznych programoch zaskocil...

Ja mam pri Eco tych 7 l a uvadzane je presne ako pises Tamila, ze pri beznom znecisteni, ale nemam tam ten dodatok pre skusobne... a pri ostatnych ako si uviedla mam spotrebu vody tych 13-14 l... viac nie...

Ale ked tak vidim tvoje udaje, tak stale ta moja ma lepsiu spotrebu, tak sme vybrali dobre

Doplnim este: ze rychly, alebo predumytie (neviem este ci je to to iste a pisem co si pamatam) ma spotrebu 4l ... konkretne na rychly program sa pozriem doma..
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Rychlý program v mojej umývačke nie je na predumytie, je na normálne znečistené riady, umýva do teploty 60stupňov, má spotrebu 0,8 kW a trvá 30 min. Tento používam najčastejšie.
Počkaj, až ju zapojíte - nič lepšie po automatickej práčke nevymysleli
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Doplnam udaje spotreby vody pre umyvacku Bosch SMI69M25EU:

intenzivne (hrnce), 70 stupnov: 14 l
auto 45/65 stupnov: bez udania spotreby
eco 50 stupnov: 7 l
jemne 40 stupnov: 13 l
rychlo 45 stupnov: 10 l
predumytie: 4 l

Asi prvykrat dam na vsetky riady intenzivny program a sklo dam osobitne jemnym... som zvedava ci to aj misu z jenskeho skla "vybieli"
Naposledy upravil andreaS : 03.05.10 at 11:32
0 0
vemak vemak

vemak je offline (nepripojený) vemak

pre každého z nás je dôležitý iný parameter, teda samozrejme okrem na 100% čistého a suchého riadu, pre mňa to bola hlučnosť a tak vyhral siemens SN56T590EU(bosch)- 41db a to sa teraz musím kuknúť na displej či ide alebo skončila.
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Aka je najvyssia mozna teplota pri umyvani na umyvacke?
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ak sa nemylim, tak co mam ja dve /Zanussi a na chalupe MORA/ tak obe maju najvyysie 60 az 70 a myslim ze tak to je i u ostatnych domacich, profesionalne mozno maju i viac.Rozdiel je len v intenzite a dlzke programov.
Naposledy upravil VieraPopluharova : 04.05.10 at 05:41
0 0
ZoranICS ZoranICS

ZoranICS je offline (nepripojený) ZoranICS

Zdravim,

Presiel som tuto temu kompletne ale nenasiel ziaden prispevok pojednavajuci umyvacky Gorenje...

Po dlhom zvazovani a porovnavani cien a vlastnosti sa mi vyber zuzil na Gorenje GV63324X a Whirlpool ADG 9840/1. Obe maju velmi podobnu cenu, su kompletne zabudovatelne (osobna preferencia), spotrebu 1.05kW na referencny cyklus, velmi podobnu spotrebu vody: Whirl - 11l a Gore - 12l, Hlucnost 42dB a 46dB (co je dost znacny rozdiel)...

kvoli nizsej spotrebe vody a podstatne nizsej hlucnosti ma to taha k tej Whirlpoolke.

Ma niekto z Vas skusenosti s jednym alebo druhym modelom? pripadne ak ma niekto Gorenje - napiste skusenosti

Vopred dakujem!
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Ja mám umývačku Whirpool ADP 6839WH, nie je vstavaná. Po 4 mesiacoch používania som spokojná a ľutujem, že som si nezadovážila skôr takéhoto skvelého pomocníka do domácnosti. Ide ticho, najviac používam program NORMAL :40-55 st., spotreba vody 10-13 litrov, energia - 0,8-1,05 kWh.
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Viete aky je rozdiel medzi spotrebicmi Bosch a Siemens? Nasla som dve uplne totozne umyvacky, jedna Bosch, druha Siemens. Fakt ma to zaujima.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Bosch a Siemens su zlucene znacky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať