Zavrieť

Porady

Internetový obchod a ERP

ampi ampi

ampi je offline (nepripojený) ampi

Dobrý deň,
Chcel by som sa opýtať, či je povinnosť mať ERP, ak budem prevádzkovať internetový obchod a teda nebudem mať predajné miesto ako také, avšak očakávam aj príjem peňazí v hotovosti.
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

silviamb Pozri príspevok
Daska, pripadne aj niekto dalsi, mozem sa Vas spytat, ci pri dobierke vypisujete aj prijmovy pokladnicny doklad? Od decembra mam tiez e-shop a akurat s uctovnickou maturujeme nad touto otazkou. Dakujem velmi pekne a prajem krasny vecer
Ja nevypisujem. Mojim dokladom je postova poukazka, ktoru dostanem, teda ustrizok.
V konecnom dosledku, mozes mat dobierku smerovanu aj na ucet,a tam to uz absolutne nema opodstatnenie.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Nie je náhodou dobierka vyplatená v hotovosti drahšia ako na účet? Ja osobne používam Učko na zaplatenie na účet. Platby mi aj tak chodia spolu viaceré a balíček v banke niečím musím vyčerpať. Čiže takto sa mi to zdá jednoduchšie ako chodiť pre peniaze na poštu. A tuším keď používaš referenčné číslo, tak tie dobierky môžeš mať ešte lacnejšie.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
falap Pozri príspevok
Nie je náhodou dobierka vyplatená v hotovosti drahšia ako na účet? Ja osobne používam Učko na zaplatenie na účet. Platby mi aj tak chodia spolu viaceré a balíček v banke niečím musím vyčerpať. Čiže takto sa mi to zdá jednoduchšie ako chodiť pre peniaze na poštu. A tuším keď používaš referenčné číslo, tak tie dobierky môžeš mať ešte lacnejšie.
S týmto súhlasím. Nám posiela pošta dobierky rovno na účet ( vypisujeme U-čkové poukazy). Pošta si za to neinkasuje nič. Po každej sume mi príde z pošty výpis, že z ktorých platieb sa tá sumárna platba skladá. Takto si viem presne začleniť podľa odberateľa, čo k čomu patrí. Je to jednoduché. Na poštu chodíme len s balíkmi, všetko ostatné riešim cez net.
0 0
silviamb silviamb

silviamb je offline (nepripojený) silviamb

daska, falap, jess - dakujem Vam velmi pekne, priznam sa dobrovolne a bez natlaku, ze moznost dobierky na ucet ma ani nenapadla. No este ze mame tu poradu - zase som o nieco mudrejsia a hned to aj tak zacinam praktizovat. Este raz vrela vdaka
0 0
silviamb silviamb

silviamb je offline (nepripojený) silviamb

Tak,a uz som opat dofrajerovala. Prave mi prisiel z posty mudry list, ze si mam podat Ziadost o schvalenie PPPU a ze mi bolo pridelene referencne cislo. Zacala som si citat Postove podmienky, ale cim viac som v nich zavrtana, tym menej im rozumiem. Tak mam otazku, ako to riesite v praxi - mate nejaku zmluvu s bankou o PPPU, zadavali ste si tiez tu Ziadost na poste. Skor ako sa s otazkami skusim obratit na postu - od ktorej si vela neslubujem, tak by som rada zistila, ako to funguje u Vas. Jaj, a tie poukazky mate predtlacene nejakou firmou, alebo ich vypisujete rucne? U mna toho zatial nie je vela, teraz mi skocnil druhy mesiac fungovania a vyzera to tak na 15 zasielok mesacne. Dakujem velmi pekne za pomoc.
0 0
silviamb silviamb

silviamb je offline (nepripojený) silviamb

posuvam a dakujem
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

silviamb Pozri príspevok
Tak,a uz som opat dofrajerovala. Prave mi prisiel z posty mudry list, ze si mam podat Ziadost o schvalenie PPPU a ze mi bolo pridelene referencne cislo. Zacala som si citat Postove podmienky, ale cim viac som v nich zavrtana, tym menej im rozumiem. Tak mam otazku, ako to riesite v praxi - mate nejaku zmluvu s bankou o PPPU, zadavali ste si tiez tu Ziadost na poste. Skor ako sa s otazkami skusim obratit na postu - od ktorej si vela neslubujem, tak by som rada zistila, ako to funguje u Vas. Jaj, a tie poukazky mate predtlacene nejakou firmou, alebo ich vypisujete rucne? U mna toho zatial nie je vela, teraz mi skocnil druhy mesiac fungovania a vyzera to tak na 15 zasielok mesacne. Dakujem velmi pekne za pomoc.
Poukažky nemusíš mať predtlačené, vypíšeš ich ručne. Ide len o to, že ti pridelia nejake číslo pod ktorym sa budú tieto dobierky pripisovať na tvoj účet. Vždy o tom dostaneš papier, ktore dobierky ti prišli - na účte to nevidíš klasicky, s VS. (teda dufam, ze ta nezavadzam, ja som to podpisovala uz pred par rokmi)

Takze v podstate o nic nejde, iba administrativa.
0 0
silviamb silviamb

silviamb je offline (nepripojený) silviamb

Dáša_ Pozri príspevok
Poukažky nemusíš mať predtlačené, vypíšeš ich ručne. Ide len o to, že ti pridelia nejake číslo pod ktorym sa budú tieto dobierky pripisovať na tvoj účet. Vždy o tom dostaneš papier, ktore dobierky ti prišli - na účte to nevidíš klasicky, s VS. (teda dufam, ze ta nezavadzam, ja som to podpisovala uz pred par rokmi)

Takze v podstate o nic nejde, iba administrativa.
Nejde mi pridat bodik, tak aspon takto dakujem
0 0
riuska riuska

riuska je offline (nepripojený) riuska

Ahojte, ja pouzivam na vyplnovanie sekov FormEdik, stoji okolo 900,- jedna licencia, ale uz som to casovo nestihala , teraz je to v pohode. Denne mam tak 20-30 zasielok. UZ som rozmyslala aj nad UPS , DPD ale vsetko je to drahe a tovar, ktory predavam by sa dost predrazil. Ako sa dostavate k sekom? kupujete si ich alebo Vam ich davaju na poste? Mne sa uz stalo, ze mi pracovnicka posty povedala, ze mi moze dat max.10 sekov + bali.sprievodky...
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
kľudne si ich kúp a nemusíš sa hádať s poštárkami. Stojí to v halieroch za kus, čiže ťa to nezabije. Alebo sa dohodni s vedúcou pošty ako to riešiť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať