Zavrieť

Porady

Mzda vyplatená omylom a jej vrátenie

som tu nová,chcela by som sa opýtať,čo robiť ak som dvakrát poslala na účet výplatu jednému zamestnancovi omylom a medzitým mu dali počas mojej neprítomnosti výpoveď.ako mám vymáhať peniaze naspäť??dakujem
Usporiadat
korri666 korri666

korri666 je offline (nepripojený) korri666

kto spravil chybu?to je taka uzastna retazova reakcia ako ja hovorim ...kolegyna vytlacila 20polozkové príkazy na uhradu(mali byt15polozkové)inak ich banka nevezme no na jednom prikaze boli 10zamestnancov a tych pani v banke vzala.sef tvrdi ze on o nicom ani nevedel...niesol ich tam on ...mne ich dal do ruky a povedal ze su zle ja som nemala sancu sa ani obranit ze tie zle som nevytlacila ja a tak som vytlacila 15polozkove co su v poriadku vzal ich a dal ich do banky...na druhy den ma zvozil ze je to moja chyba.lenze on mi nic nepovedal..som tu nova daky polrok a ta prva kolegyna ktora ich vytlacila prvy krat je tu uz niekolko rokov a ovlada vsetko a vlastne ma ma aj kontrolovat..no a tak sa to stalo...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

korri666 Pozri príspevok
kto spravil chybu?to je taka uzastna retazova reakcia ako ja hovorim ...kolegyna vytlacila 20polozkové príkazy na uhradu(mali byt15polozkové)inak ich banka nevezme no na jednom prikaze boli 10zamestnancov a tych pani v banke vzala.sef tvrdi ze on o nicom ani nevedel...niesol ich tam on ...mne ich dal do ruky a povedal ze su zle ja som nemala sancu sa ani obranit ze tie zle som nevytlacila ja a tak som vytlacila 15polozkove co su v poriadku vzal ich a dal ich do banky...na druhy den ma zvozil ze je to moja chyba.lenze on mi nic nepovedal..som tu nova daky polrok a ta prva kolegyna ktora ich vytlacila prvy krat je tu uz niekolko rokov a ovlada vsetko a vlastne ma ma aj kontrolovat..no a tak sa to stalo...
Mám tomu rozumieť tak, že 10 zamestnancom ste vyplatili mzdu 2x, deviati vrátili a jeden nie ?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
korri666 Pozri príspevok
pisala som ze na jeho ucet nabehla vyplata 2krat tak nie dvakrat sa spravila chyba

aha, tak prepáč, ale potom to tým duplom nechápem, že ako mu mohla nabehnúť dvakrát tá istá mzda, a to len jemu jedinému z tých 15 tich.
vážne prepáč, ale nerozumiem, to znamená, že sa dal dvakrát príkaz na ten istý prevod len jemu?

p.s. aj ja som mzdárka, takže preto to nechápem
0 0
korri666 korri666

korri666 je offline (nepripojený) korri666

ano tak ,ten jeden odmietol vratit a uz sa ani neunuval do práce dalej chodit tak sme mu dali vypoved
0 0
korri666 korri666

korri666 je offline (nepripojený) korri666

precitaj si ten dlhy pribeh ako sa to stala uz som to napisala
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

korri666 Pozri príspevok
kto spravil chybu?to je taka uzastna retazova reakcia ako ja hovorim ...kolegyna vytlacila 20polozkové príkazy na uhradu(mali byt15polozkové)inak ich banka nevezme no na jednom prikaze boli 10zamestnancov a tych pani v banke vzala.sef tvrdi ze on o nicom ani nevedel...niesol ich tam on ...mne ich dal do ruky a povedal ze su zle ja som nemala sancu sa ani obranit ze tie zle som nevytlacila ja a tak som vytlacila 15polozkove co su v poriadku vzal ich a dal ich do banky...na druhy den ma zvozil ze je to moja chyba.lenze on mi nic nepovedal..som tu nova daky polrok a ta prva kolegyna ktora ich vytlacila prvy krat je tu uz niekolko rokov a ovlada vsetko a vlastne ma ma aj kontrolovat..no a tak sa to stalo...
Tak bohužiaľ z tohoto som vôbec nepochopil, kde vznikla chyba. Ale pokiaľ si presvedčená, že chybu si neurobila ty, tak dobrovoľne neplať nič. Zamestnávateľ bude musieť preukázať, že škodu si spôsobila jednoznačne ty.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať