Zavrieť

Porady

neuznanie faktury

Pekny den,

prosim o radu, obchodny partner mi neuradil fakturu, je mesiac po splatnosti, zda sa, ze hlada dovod, aby fakturu neuznal, je mozne, aby neuznal fakturu mesiac po splatnosti, pricom mu bola preukazatelne dorucena?

dakujem, dufam, ze som temu dobre zaradila,

mona
Usporiadat
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Otázka - pri žiadosti o vydanie platobného rozkazu sa tiež platí súdny poplatok?
Ak áno je to 10% zo žalovanej sumy?
Nie je možnosť nejakým spôsobom požiadať o odpustenie tohto poplatku?
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

bv_alexandra Pozri príspevok
Otázka - pri žiadosti o vydanie platobného rozkazu sa tiež platí súdny poplatok?
Ak áno je to 10% zo žalovanej sumy?
Nie je možnosť nejakým spôsobom požiadať o odpustenie tohto poplatku?
sudny poplatok je 6% z istiny. je mozne poziadat sud o oslobodenie od platenia sudneho poplatku, sudu poreukazat dovody, preco navrhovatel nemoze platit sudny poplatok a sud o ton bude rozhodovat. nevyhodou je, ze pokial o tom nebude rozhodnute, tak platobny rozkaz nevyda...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Mgr.Shrek Pozri príspevok
betka....viem, ako to myslíš..ja sa riadim mottom Justitia regnorum fundamentum
Keby som vedel po latinsky
"Dobrý sudca vás presvedčí že slnko vychádza večer", osobná skúsenosť.
0 0
enya63 enya63

enya63 je offline (nepripojený) enya63

prosím, ja mám opačný problém, dodávateľ mi doručil faktúru ale fakturuje si desaťkrát vyššie ceny ako má stanovené v zmluve, môžem im tú faktúru vrátiť a ako? Mám sa odvolať, že ju neuznávam z dôvodu porušenia zmluvných cien a žiadať o jej prerobenie na základe podpísanej zmluvy? Je na to aj nejaký paragraf? Zatiaľ som ju nezaúčtovala a do akej doby ju môžem neuznať a vrátiť? Prosím poraďte
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
samozrejme, ak nedodržal zmluvné podmienky, bez zbytočného odkladu vrátiť, doporučene alebo na doručenku aj s listom, kde napíšeš dôvod neuznania.
0 0
enya63 enya63

enya63 je offline (nepripojený) enya63

dve položky vo faktúre sú správne a tri sú vymyslené ceny, mám mu vrátiť celú faktúru alebo žiadať o dobropis k tým vymysleným a faktúru si zatial zaúčtovať a uznať tie dve správne položky?Nemám s tým skúsenosti stalo sa mi to prvý krát.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať