Zavrieť

Porady

Artroza v 30-tke, ako sa dostojne dozit staroby?

Dobry den prajem,
tak toto je moja cerstva diagnoza po niekolkorocnych bolestiach bedr. klbov, krizov a niekolkokrat prekonanych ischiasoch, resp. lumbago...
Za posl.5 rokov (teraz mam 30) sa mi stavalo pravidelne, ze ma niekolkokrat do roka ludovo povedane "seklo v krizoch"...vzdy to bolo pri mechanickom pohybe a vzdy sa to liecilo len mastickami a v najhorsom pripade tabl. od bolesti...ziaden dr. sa neunuval hladat pricinu mojich problemov...
1.krat som sa vybrala k lekarovi po 1.porode (pred 5 rokmi), kedy ma obcas pobolieval pravy bedr. klb...ortoped urobil rtg, zistil, ze mam dysplaziu bedr. klbu a len skonstatoval, ze je rozdiel, ked ma sliepka 50 alebo 100 kg (toho casu som mala pri vyske 168cm cca. 78 kg)...Vtedy bolo bolesti len obcasne a nie tak obmedzujuce ako za posl. roky a hlavne po 2.tehotenstve...Teraz som 5 mesiacov po porode a presne tyzden po porode (sekciou) ma opät seklo v krizoch...Bolesti boli prve mesiace take ako nikdy predtym, klby a krize totalne nepohyblive a bolest neopisatelna...
Obv. dr. skonstatoval, ze kedze som po porode, je to normalne, ze to moze trvat aj dlhsie, kym ta bolest odznie...sama som si vypytala rehabilitacnu liecbu, kedze ziadne tabl. kvoli dojceniu som si dovolit nemohla...
Po vyse mesiaci fyzikalnej terapie (rebox, ultrazvuk, elektr. prud) bolest ustupila len ciastocne, tak som sa objednala u ortopeda...Po vys. rtg snimkov mi bola urcena nasl. diagnoza:
Koxartroza (oboch bedr. klbov) bilat post LCC gr I-II, lumbalgea, okrajova skleroza acetabula,
osteochondroza L4-L5,L5-S1

Pre mna, kedze som len nedavno oslavila 30 rokov, to bol doslova uder pod pas...co sa tyka liecby, ortoped mi predpisal tabl. Glukomed, ktr. zial kvoli dojceniu uzivat nemozem a o.i. liecba je poriadne financne narocna a pravdepodobne dozivotna...
Velmi mi zalezi na tom, aby sa mi stav este viac nezhorsil, nechcem sa dozit transplantacie bedr. klbov... najde sa niekto, kto bol alebo je v podobnej situacii ako ja a poradi, ako co mozno najlepsie zvladnut toto obdobie?
Najde sa vobec niekto s podobnou diagnozou v takomto skorom veku ako ja?
Budem rada, ak sa niekto ozve, ked uz nic, tak mi bude aspon lepsie na dusi, ze v tom nie som sama....
Dakujem
Usporiadat
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

KristianBB
Jednu prirodnu vec co viem, ze velmi pomaha pri artroze je AC11, nebudem tu ospevovat ani hovorit nic, lebo tu ludia radi znesu pod zem kazdeho, kto odporuci nieco konkretne, lebo si urcite len robi reklamu a bla bla bla. Kto chce si nastuduje. Napr. produkt Purple Caps
..a rovnako i na rakovinu, PCH, ACH, a iné choroby...prepáč, ale ak je ten "preparát" taký výnimočný ako to, že toľko ľudí je chorých, či už na cintoríne ????
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Je len jediný spôsob ako zvládnuť v rámci daných možností artrozu.A to je pravideľný kvalifikovaný fyziotherapeut.A schudnúť samozrejme.Žiadne zázračné lieky ani doplnky nefungujú.
2 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Ďakujem všetkým za odpovede,musím sa snažiť niečo s tým robiť.Kedysi som cvičil päť tibeťanov-možno by to na začiatok stačilo
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať