Zavrieť

Porady

Psychické týranie???

Je normálne, že počas manželstva ma muž psychicky a fyzicky týral, bol chorobne žiarlivý a preto som sa sním rozviedla. Som rozvedená rok a pól a môj bývalý manžel (mimochodom policajt) mi stále telefonuje, kde som, ským som, čo robím. Kontroluje kedy zhasím svetlo v byte, s kým som bola na káve. Keďže nie sme vysporiadaný, chodí mi do bytu kedy chce aj keď má napríklad zverenú na víkend našu dcérku do osobnej starostlivosti. Keď som to povedala na súde, že mi zasahuje do súkromia, tak sudca mi povedal, že ja nárok na súkromie nemám a bude sa skúmať ským a kde chodím. Je toto normálne? Bývalý stále tvrdí, že on len tak kontroluje svoju dcéru, že kde je a že má na to nárok, preto daroval malej telefón. Vypnúť ho nemôžem, lebo tvrdí, že mu bránim v telefonovaní s malou. A keď jej zavolá tak začne na malú, že kde ideme, kde sme, s kým ideme, kde budeme, čo budeme...
Ide ma z toho poraziť, je to na nervy! Ani po rozvode nemám od neho pokoj.
Usporiadat
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

gabooz Pozri príspevok
Hlavne netreba zúfať. odkladaj si pripadne vyhrazne smsky, zozen si svedkov ked ta otravuje.

Potom podat trestne oznamenie na neznameho pachatela, ale na PROKURATURE. Ak to postupi na policiu a policia bude robit prietahy, tak ich postup oznamit ministerstvu vnutra a inspekciu na nich. Jej sa boja ako certa.

Ak sudca naozaj povedal co povedal, vypytat si zapisnicu, aj ked to povedal, nemyslim, ze by to v zapisnici bolo... V tom pripade na dalsie pojednavanie si zobrat niekoho ako verejnost a mas svedkov, ktorych mozes pouzit pri podani namietok zaujatosti.

Vsetkko je riesitelne, len prosim ta never tomu, ze zato, ze je policajt je nieco viac...
V zápisnici to nie je, je tam len podmienené, že za 500,- Sk má 2 hodiny styku na viac, ale v rozsudku to už sudca nedal. Je škoda, že tam nikto nebol prítomný, v tom máš pravdu, že je to verejné, čiže tam niekto mohol sedieť a mohla som mať na sudcu svedka, ale teraz už s tým nič neurobím.
Čo sa týka inšpekcie, jej už neverím, riešila už 4 prípady a nič nevyriešila.
Ale to je už o niečom inom.
0 0
Lucia F Lucia F

Lucia F je offline (nepripojený) Lucia F

veľmi dobre ti môžu poradiť v aliancii žien. Poskytujú podporu a aj právne poradenstvo zdarma. Kontakty sú na nete, stačí si dať vyhľadať týrané ženy alebo domáce násilie a zobrazia sa ti občianske združenie kde ti môžu pomôcť. Pracovníčky sú veľmi ochotné a ústretové za skúšku nič nedáš. Veľa šťastia.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

gabooz Pozri príspevok
Hlavne netreba zúfať. odkladaj si pripadne vyhrazne smsky, zozen si svedkov ked ta otravuje.

Potom podat trestne oznamenie na neznameho pachatela, ale na PROKURATURE. Ak to postupi na policiu a policia bude robit prietahy, tak ich postup oznamit ministerstvu vnutra a inspekciu na nich. Jej sa boja ako certa.

Ak sudca naozaj povedal co povedal, vypytat si zapisnicu, aj ked to povedal, nemyslim, ze by to v zapisnici bolo... V tom pripade na dalsie pojednavanie si zobrat niekoho ako verejnost a mas svedkov, ktorych mozes pouzit pri podani namietok zaujatosti.

Vsetkko je riesitelne, len prosim ta never tomu, ze zato, ze je policajt je nieco viac...
No ja mam s objektivnostou sudov svoju dlhorocnu skusenost, po rozvode s dvoma detmi, ktore mali 3 a 4 roky- ten rozvod som vsetkym trval pol hodinu, mam teraz syna v 3 rocniku VS a ich otec mu prispieva na vyzivne sumou 900sk, nikdy sa minepodarilo vymoct vyzivne, ako mali ostatne deti, aj ked jeho otec vzdy pracival, lebo jeho matka este v byvalej ere mala velmi blizko k sudnictvu, , tie vztahy su prepojene dooteraz, ja som to uz vzdala, nech si uziva svoje prachy.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

alaya1 Pozri príspevok
No ja mam s objektivnostou sudov svoju dlhorocnu skusenost, po rozvode s dvoma detmi, ktore mali 3 a 4 roky- ten rozvod som vsetkym trval pol hodinu, mam teraz syna v 3 rocniku VS a ich otec mu prispieva na vyzivne sumou 900sk, nikdy sa minepodarilo vymoct vyzivne, ako mali ostatne deti, aj ked jeho otec vzdy pracival, lebo jeho matka este v byvalej ere mala velmi blizko k sudnictvu, , tie vztahy su prepojene dooteraz, ja som to uz vzdala, nech si uziva svoje prachy.
Vidíš Alaya zvladla si to a ak syn ukončí školu budeš to ty prvá, čo budeš s ním zdieľať jeho radosť....A jeho otec a babka budú potrestaní svojim svedomím.. Držím ti palce.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

slavica Pozri príspevok
Vidíš Alaya zvladla si to a ak syn ukončí školu budeš to ty prvá, čo budeš s ním zdieľať jeho radosť....A jeho otec a babka budú potrestaní svojim svedomím.. Držím ti palce.
Tak toho sa ja naizaj nebojim...toho ic svedomia, to uz davno nemaju, no len aj mna mrzelo, ze som nikdy nedokazala vymoct mojim detom to, co inym prisudili automaticky, koli tym kontaktom, tzakze mam na to svoj nazor.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

alaya1 Pozri príspevok
Tak toho sa ja naizaj nebojim...toho ic svedomia, to uz davno nemaju, no len aj mna mrzelo, ze som nikdy nedokazala vymoct mojim detom to, co inym prisudili automaticky, koli tym kontaktom, tzakze mam na to svoj nazor.

Vidím, že si to tiež nemala ľahké.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja som uz za vodou, pre mna je on uz cudzi clovek, nepocitujem uz ani nenavist, takze som uz asi vysporiadana, verim, ze kazdemu sa vrati to co rozdava sam.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

alaya1 Pozri príspevok
Ja som uz za vodou, pre mna je on uz cudzi clovek, nepocitujem uz ani nenavist, takze som uz asi vysporiadana, verim, ze kazdemu sa vrati to co rozdava sam.
Tak ako sa hovorí: "Božie mlyny melú pomaly ale isto..."
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

02Michaela Pozri príspevok
Už som bola u psychológa. Celkom milý, dobre sme si pokecali, no uvidíme, čo to prinesie. Prvé, čo mi odporučil, vypnúť dcére mobil, nakoľko 6 ročné dieťa, by ešte nemalo mať vlastný mobil (a mne sa obmedzia telefonické kontroly môjho ex cez dcéru). Teraz čakám odvetu, ale prvý krok VPRED som už urobila.
Čo sa týka telefónu, veľa toho vyriešil, pretože, som ho vrátila jej ocinkovi, takže skončili telefonické 3 hodinové rozhovory a taktiež telefonické kontroly. Skúšal to cez môj mobil, ale jednoznačne som mu povedala, nech mne nevolá, jedine ak sa chce dohodnúť za styk s malou, inak mu malú k telefónu každých 5 minút dávať nebudem. No a samozrejme, ten čakaný protiútok, odozva, začal chodiť do bytu (aj keď len na chodbu) každý deň a najnovšie včera došiel s tým, že dal na súd za majetkové vysporiadanie a že je zvedavý, kedy ho vyplatím. Čiže odozva dlho na seba čakať nenechala.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

02Michaela Pozri príspevok
Čo sa týka telefónu, veľa toho vyriešil, pretože, som ho vrátila jej ocinkovi, takže skončili telefonické 3 hodinové rozhovory a taktiež telefonické kontroly. Skúšal to cez môj mobil, ale jednoznačne som mu povedala, nech mne nevolá, jedine ak sa chce dohodnúť za styk s malou, inak mu malú k telefónu každých 5 minút dávať nebudem. No a samozrejme, ten čakaný protiútok, odozva, začal chodiť do bytu (aj keď len na chodbu) každý deň a najnovšie včera došiel s tým, že dal na súd za majetkové vysporiadanie a že je zvedavý, kedy ho vyplatím. Čiže odozva dlho na seba čakať nenechala.
To je velmi neprijemna situacia, chvalabohu, ja som nic podobne nezazila, tam zaujem o deti nebol ziadny ani pocas manzelstva, ani po jeho skonceni, ja by som sa s nim isto nevybavovala, ani by som dvere na byte neotvorila, ignorovovala by som. A to vyplatenie je tiez otazne, myslim, zue je to len strasenie, lebo vidi, ze sa strasit da. Da sa vyplatit po splatkach, ake urci sud- aj po 50sk mesacne, samo..podla prijmu.
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

alaya1 Pozri príspevok
To je velmi neprijemna situacia, chvalabohu, ja som nic podobne nezazila, tam zaujem o deti nebol ziadny ani pocas manzelstva, ani po jeho skonceni, ja by som sa s nim isto nevybavovala, ani by som dvere na byte neotvorila, ignorovovala by som. A to vyplatenie je tiez otazne, myslim, zue je to len strasenie, lebo vidi, ze sa strasit da. Da sa vyplatit po splatkach, ake urci sud- aj po 50sk mesacne, samo..podla prijmu.
No neviem, či u "nás" by PÁN sudca rozhodli, že by som bývalého vyplatila po splátkach. A ignorovať? Ako? Dnes sa dotrepal do bytu aj so svojou matkou, sedeli kolo malej pol hodinu. "jasné" veď je to aj Jeho byt. Jasné, ale nič doňho nevložil, ja platím úver, nájom a aj tú po.....ú elektriku, platím ja, ktorú ON zapol dnes na chodbe!!! On nedáva ani cent už 2 roky. A to som ich mala vyraziť???? Ťažko. Prišli by zelené mozgy, ex by povedal, že som ho nevyplatila a tak je byt aj jeho (darmo, že nič neplatí a pri kúpe bytu nejako zabudol priložiť aj on svoje peniaze) a tie malé zelené žabky dajú za pravdu jemu a ešte budem mať na krku problém.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kazdy to ma specificke, asi to mas tazke, no ked vies dokazat, ze na nic neprispieva, nebudes to mat na sude take zlozite dokazovanie a ak ako pises pan sudca - ten sa da aj vymenit, ked napises, ze je predpojaty.
neviem, skor s tymito otazkami by si sa mala obratit na sekciu pravne rady tu na porade, istop ti tam pravnik odpovie fundovane, hlavne zadarmo.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alaya1 Pozri príspevok
Kazdy to ma specificke, asi to mas tazke, no ked vies dokazat, ze na nic neprispieva, nebudes to mat na sude take zlozite dokazovanie a ak ako pises pan sudca - ten sa da aj vymenit, ked napises, ze je predpojaty.
neviem, skor s tymito otazkami by si sa mala obratit na sekciu pravne rady tu na porade, istop ti tam pravnik odpovie fundovane, hlavne zadarmo.
To nie je až také jednoduché, dokázať , že sudca je zaujatý...
Ja som raz dávala sťažnosť na zaujatosť sudcu(bolo verejným tajomstvom, že za prachy urobil všetko).Odpísali mi, že mu zaujatosť nedokázali-vraj prebehlo šetrenie...
Po pol roku ho zo súdu vyhodili a môj prípad sa konečne po dlhých rokoch posunul zdárne vpred s novým sudcom...
0 0
soraya soraya

soraya je offline (nepripojený) soraya

existuje moznost obratit sa na Centrum pravnej pomoci, kde ti pravne rady poskytnu bezplatne. Neviem z ktoreho si mesta, ale tu je ich adresa v BA:Centrum právnej pomoc
Kancelária Bratislava
Ul. Fraňa Kráľa 35, P.O. BOX 125
810 00 Bratislava 1
Tel: 02/444 630 40, 02/444 530 80, Fax: 02/444 53 431
Email: info@legalaid.sk
www.legalaid.sk

Su takmer v kazdom krajsom meste. Inak pomoct ti mozu napr. aj v aliancií zien - aspon radou kam sa obratit so ziadostou o pomoc - maju s tym skusenosti
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Prosím Vás, ako mám dokázať psychické týranie rodiny? Rozviedla som sa s bývalým debilom a on jednoducho nechce odísť z bytu, ale maximálne každému zožiera život. Chodí domov opitý, neprispieva na domácnosť a ešte sa aj vysmieva, nič neplatí a každému doslova ničí život. Včera mu už vážne chcel syn jednu vraziť! Znevažuje všetkých dookola a nechce prevziať za nič zodpovednosť. Chce polovicu z bytu ale nie, aby platil polovicu z dlhov. Proste je to debilný magor. Ak dokážem, že nás všetkých psychicky, ekonomicky a aj ináč týra, môže mu súd prikázať opustiť byt?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kalkulka Pozri príspevok
Prosím Vás, ako mám dokázať psychické týranie rodiny? Rozviedla som sa s bývalým debilom a on jednoducho nechce odísť z bytu, ale maximálne každému zožiera život. Chodí domov opitý, neprispieva na domácnosť a ešte sa aj vysmieva, nič neplatí a každému doslova ničí život. Včera mu už vážne chcel syn jednu vraziť! Znevažuje všetkých dookola a nechce prevziať za nič zodpovednosť. Chce polovicu z bytu ale nie, aby platil polovicu z dlhov. Proste je to debilný magor. Ak dokážem, že nás všetkých psychicky, ekonomicky a aj ináč týra, môže mu súd prikázať opustiť byt?
Kto je vlastníkom bytu ? máš vysporiadané BSM ?
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
nie je ešte vysporiadané BSM. Vlastníci sme obaja
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kalkulka Pozri príspevok
nie je ešte vysporiadané BSM. Vlastníci sme obaja
Prečo to neriešiš ?
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
sme také dva týždne po rozvode
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
nedá sa s ním dohodnúť
tak poraď, ako to riešiť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať