Zavrieť

Porady

dobrovolna dražba bytu

vie mi tu niekto poradiť ?
je možne dať navrh na dobrovolnu dražbu bytu bez zvolania schodze a hlasovania vlastníkov bytov ? je toto akceptovatelne napr .po " tajnom hlasovaní "resp podpisovej akcii ? akým sposobom potom by mal byť vyrozumený dotyčný vlastnik bytu ? dakujem za akekolvek nazory .
priamo sa ma dotyka uvedený pripad nakolko z titulu exekučneho zablokovania učtov ( problem podnikania ) mi 5 mesiacov neodchadzaju zalohove platby na byt a tak sa moji sudedia rozhodli to riešiť takto
a viem že členovia rady argumentovali vlastnikom tým ,že ak nepodpišu tak sa zvyšia ich zalohove platby .
Podotykam že som komunikovala / ale, nie pisomne - moja chyba ) s ludmi s rady s tým že o mojom probleme s učtom vedia a povedala som že som si toho vedoma ale skor ako koncom roka ked budem mať uvolnený učet to nemam možnost riešiť , nakolko mi ako FO potom hrozí vlastne exekucia nehnutelnostou ..
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

wcela Pozri príspevok
pravo na svoj nazor maš samozrejme .Nie je mojim cielom ti ho vyvracať ako to všetko tu vyznelo tak že si dospel /a k tomuto nazoru .. nemam k tomu ani čo povedať .. ani sa to neda ked nepoznate pozadie .. ja som len chcela vedieť ake su postupy v iných spoločenstvach s týmito vecami a kedže som nikde nenašla podobny pripad a že ako sa to riešilo tak zadala som dopyt .. nič viac
No nech je to už medzi vami akokoľvek, ver, že tu sme väčšinou tí, ktorí máme s takýmito neplatičmi len a len problémy a nieje to nič príjemné. Takže ťažko môžeš od nás čakať, že ťa budeme obhajovať. Aj keď ti nezávidím tvoju situáciu, ver, že pomôcť si budeš musieť len sama s rodinou. A zaplatiť treba aj za cenu toho, že si vezmeš pôžičku, keď vieš, že učty budú odblokované koncom roka. Verím, že ale nesklzneš ešte do väčších problémov. Snaž sa komunikovať s "SVB" po dobrom a verím, že to zvládneš.Držím palce.
0 0
wcela wcela

wcela je offline (nepripojený) wcela

slavica Pozri príspevok
No nech je to už medzi vami akokoľvek, ver, že tu sme väčšinou tí, ktorí máme s takýmito neplatičmi len a len problémy a nieje to nič príjemné. Takže ťažko môžeš od nás čakať, že ťa budeme obhajovať. Aj keď ti nezávidím tvoju situáciu, ver, že pomôcť si budeš musieť len sama s rodinou. A zaplatiť treba aj za cenu toho, že si vezmeš pôžičku, keď vieš, že učty budú odblokované koncom roka. Verím, že ale nesklzneš ešte do väčších problémov. Snaž sa komunikovať s "SVB" po dobrom a verím, že to zvládneš.Držím palce.
dakujem za odpoved . viem že ste tu vačšinou odborníci z SVBčiek preto som sa sem obratila s dopytom či je štandardny takýto postup rady SVB . Kto ma skusenost s dobrovolnými dražbami , ktore su podla mna krajné riešenie .
viac menej som chcela mať možnost podsudiť či aj inde je to takto bez zhromaždena, bez uznesenia, podpisovou akciu a bez nasledneho upovedomenie mna ako "vinnika " o vysledku resp . byť prizvana k vyhodnoteniu ...
Kto v takomto pripade vyhodnocuje papier , ktorá koloval ?.. Keby to bolo na schodzi a vidim že tolkí zdvihli ruku , ok .. beriem to rešpektujem ich rozhodnutie , ale tu aj ked sa jedna o byt za cca 1,5 mil rozhodne papier ktorý nikto nevie kto to tam podpisal ...
/ vychadzam z toho kolki mne povedali že boli proti /
trochu som možno nespravne sformulovala zadanie dopytu . lebo takto to vyznelo že hladam možnost ako neplatit nie ako to či su postupy v tomto pripade v poriadku takýmto sposobom
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Wcela, ja som Ti už odpovedal. Je treba naštudovať 527/2002 a zistíš, čo to pre Teba znamená. Osobne si myslím, že to čo sa u Vás udialo, je absolútne nerelevantné a ľahko napadnuteľné - napr. podpisové akcie z bytu do bytu sú v úplnom rozpore s ustanoveniami o hlasovaní i keď je to dosť bežný a častý jav.

Každopádne odporúčam Ti neorientovať sa podľa toho čo som Ti vyššie napísal, ale hľadať urýchlené riešenie t.j. vysporiadať si svoje záväzky v čo najkratšej dobe resp. dôjsť za predsedom s písomným návrhom na vysporiadanie prijateľnom pre obidve strany, prípadne kombináciou - napr. okamžitým zaplatením časti dlhu a s písomným návrhom splátkového kalendára pre ostatnú dlžnú sumu. A dbať na to aby bola dohoda potvrdená oboma stranami. Nič iné Ti poradiť nemožno. Pa.
0 0
wcela wcela

wcela je offline (nepripojený) wcela

dakujem za odpoved .. určite si to naštudujem .. samozrejme že hladam riešnie ..len mam ešte jednu otazku .. keby že zaplatim nejakým spôsobom celú istinu a zostane dlh na penale , ktore hodlam napadnuť nakolko je neprimerané ..a všetci tu pozname problem s tým čo je zalohova platba / u nas sú mimoriadne navýšene..priklad : za 3 izb byt platim skoro 7000,- / a konečnom dosledku mam vždy preplatok je podla Vašho nazoru možne vykonať dražbu na zaklade dlžneho penale ??

resp ..myslite že , je potrebne pripadne požiadať o predbežne opatrenie sud na zastavenie konania kým sa nevyrieši problem s vyškou penale , aby to medzitým nebolo vykonatelne ? dik
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Aké vysoké máte penále?
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Aj "penále" je pohľadávka. Všetko je to o vôli dohodnúť sa. Myslím, že pokiaľ je predseda rozumný a bude vidieť Tvoj priamy postoj k veci (najmä však platbu na účte alebo v pokladni), tak bude prístupnejší a bude sa dať dohodnúť nejaká úľava z "penálov". Určite však netreba špekulovať. Veľa zdaru.
0 0
wcela wcela

wcela je offline (nepripojený) wcela

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Aké vysoké máte penále?
v pripade omeškania zaplatit spoločenstvu zmluvnu pokutu vo vyške 5 promile z dlžnej sumy za každy započaty den
teraz neviem či to spravne ratam lebo podla wikipedie je 1 promile=0,1% ... tzn že 5 promile = 0,5%

alebo to len zle počitam ... 0,5% sa mi zda neprimerane ked pozeram prispevky od Vas všetkých nie ste si isty že 0,05% je pravne vymahatelne najkolko aj to už je nad ramec ob. zakonnika
Naposledy upravil wcela : 17.11.08 at 11:27 Dôvod: doplnenie vykladu promile
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Čo sa týka penále a jeho výpočtov a jeho právneho nároku... je tu veľmi dobrá téma kde to pekne, zrozumiteľne vysvetlil empaty. Lepšie to nevysvetlím a nechcem Ťa zavádzať. Skúsim pohľadať aby som Ti tu dala link na tieto jeho príspevky.
0 0
mtoller mtoller

mtoller je offline (nepripojený) mtoller

wcela Pozri príspevok
dakujem za odpoved .. určite si to naštudujem .. samozrejme že hladam riešnie ..len mam ešte jednu otazku .. keby že zaplatim nejakým spôsobom celú istinu a zostane dlh na penale , ktore hodlam napadnuť nakolko je neprimerané ..a všetci tu pozname problem s tým čo je zalohova platba / u nas sú mimoriadne navýšene..priklad : za 3 izb byt platim skoro 7000,- / a konečnom dosledku mam vždy preplatok je podla Vašho nazoru možne vykonať dražbu na zaklade dlžneho penale ??

resp ..myslite že , je potrebne pripadne požiadať o predbežne opatrenie sud na zastavenie konania kým sa nevyrieši problem s vyškou penale , aby to medzitým nebolo vykonatelne ? dik
Zaplať istinu.
Sumu vo výške penále daj do úschovy notárovi.
Skús jednať o "nutnej" výške penále.
Nezamieňaj toto poradie.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

wcela Pozri príspevok
v pripade omeškania zaplatit spoločenstvu zmluvnu pokutu vo vyške 5 promile z dlžnej sumy za každy započaty den
teraz neviem či to spravne ratam lebo podla wikipedie je 1 promile=0,1% ... tzn že 5 promile = 0,5%

alebo to len zle počitam ... 0,5% sa mi zda neprimerane ked pozeram prispevky od Vas všetkých nie ste si isty že 0,05% je pravne vymahatelne najkolko aj to už je nad ramec ob. zakonnika
http://www.porada.sk/647927-post22.html Toto je jeden z skvelých príspevkov. Ešte Ti priložím link kde sme už diskutovali o tomto probléme. Len stačilo prejsť témami o SVB.
http://www.porada.sk/t72785-p3-zmluv...omeskania.html
Aj Mária27 tu skvele vysvetľovala... myslím, že Tvoje otázky sú tu krásne vysvetlené a zodpovedané. Kompetentne a zrozumiteľne viacerými "poraďákmi".
0 0
Darixy Darixy

Darixy je offline (nepripojený) Darixy

O dobrovoľnej dražbe sa nemôže hlasovať písomnou formou. To je proti zákonné.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

V katastri je k jednému bytu zapísané, že na jeho vlastníkov je vedená exekúcia č. 0000 zo dňa xx.xx.xxxx predajom nehnuteľnosti a zriadením exekučného záložného práva. Je to tam takto zapísané už tri roky a exekútor zatiaľ nepodnikol žiadne kroky, aby byt odpredal. Teraz sa už naštvali aj ostatní vlastníci a chcú tiež exekúciu alebo dražbu na tento byt. Ak tam však už jedna exekúcia beží, je možné, aby dalo SVB tento byt do dražby, príp. na exekúciu? Skontaktovali sme sa s exekútorom z prvej exekúcie, ale nevyzerá to tak, že by v blízkej dobe s tým niečo chcel robiť.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Llívia Pozri príspevok
V katastri je k jednému bytu zapísané, že na jeho vlastníkov je vedená exekúcia č. 0000 zo dňa xx.xx.xxxx predajom nehnuteľnosti a zriadením exekučného záložného práva. Je to tam takto zapísané už tri roky a exekútor zatiaľ nepodnikol žiadne kroky, aby byt odpredal. Teraz sa už naštvali aj ostatní vlastníci a chcú tiež exekúciu alebo dražbu na tento byt. Ak tam však už jedna exekúcia beží, je možné, aby dalo SVB tento byt do dražby, príp. na exekúciu? Skontaktovali sme sa s exekútorom z prvej exekúcie, ale nevyzerá to tak, že by v blízkej dobe s tým niečo chcel robiť.
Vaša dražba alebo iné vymáhanie v SVB by malo byť prioritné.

V prípade vymáhania dlhu je poradie veriteľov, ktorí si uplatnia nárok na vyrovnanie pohľadávky, nasledovné:
1. záložný veriteľ zo zákona,
2. záložný veriteľ zo zmluvy o hypotekárnom úvere,
3. ďalší veritelia, ak si uplatňujú právo na vyrovnanie pohľadávok.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

slavica Pozri príspevok
Vaša dražba alebo iné vymáhanie v SVB by malo byť prioritné.

V prípade vymáhania dlhu je poradie veriteľov, ktorí si uplatnia nárok na vyrovnanie pohľadávky, nasledovné:
1. záložný veriteľ zo zákona,
2. záložný veriteľ zo zmluvy o hypotekárnom úvere,
3. ďalší veritelia, ak si uplatňujú právo na vyrovnanie pohľadávok.
Ďakujem za odpoveď. Takže asi najskôr začneme robiť vlastné kroky, keďže prvý exekútor doteraz nijako nekonal ("super", zase čítanie zákonov).
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ozval sa prvý exekútor, že by bolo lepšie predávať byt cez neho, ak mu vlastníci k tomu dajú súhlas. Keďže sa už zbadal aj on, je lepšie nechať to na neho alebo predsa len ísť do dražby? Je pre neplatiča výhodnejšia exekúcia alebo dražba (myslím tým na cenu, za ktorú sa byt predá)? Nehrozí, že exekútor by sa s niekým dohodol, neplatič by dostal nejakú malú sumu a zvyšok by exekútor zhrabol do vrecka?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Skontaktovali sme sa aj s jednou dražobnou spoločnosťou. Ich vyjadrenie bolo, že pre nich je to nezaujímavé, lebo suma, ktorú dlží neplatič, je nízka (cca 400 EUR)*/** a kvôli takej malej sume vyhodiť niekoho na ulicu. Že si máme počkať, až budú dlžiť tak 50.000 (bývalých) SKK, čo je u nás čakanie asi ďalšie 4 roky. Je niekde v zákone obmedzené/stanovené, aká minimálna výška dlžoby musí byť, aby mohol ísť dlžník do dražby?
*tá dlžoba je asi za 9 mesiacov
**vieme, aká je neplatičova situácia, že dlh bude len narastať, lebo kde nič nie je, ani smrť neberie a snaha z ich strany o riešenie problému veškerá žádna (napr. za tento rok zaplatil za 7 mesiacov len jednu zálohovú platbu, tak sa prosím, vyhnite moralizovaniu, že 400 EUR je málo, nás to fakt brzdí, kvôli ním máme napr. medziúver zo stavebnej sporiteľne, kde platíme úroky cez 8 %, žiadna banka by nám nepožičala pri neplatičovi, keďže majú hranicu pre neplatičov 5 %, u nás je jeden neplatič cez 14 %.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Llívia Pozri príspevok
Ich vyjadrenie bolo, že pre nich je to nezaujímavé, lebo suma, ktorú dlží neplatič, je nízka (cca 400 EUR)*/** a kvôli takej malej sume vyhodiť niekoho na ulicu.
Za 400 € chcieť niekoho pripraviť o strechu nad hlavou ?
To chce teda riadny žalúdok.
(nechcel by som mať takého suseda)
---------------------------------------
Veď sú aj inteligentnejšie riešenia. Nemyslíte ?
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

jar88 Pozri príspevok
Za 400 € chcieť niekoho pripraviť o strechu nad hlavou ?
To chce teda riadny žalúdok.
(nechcel by som mať takého suseda)
---------------------------------------
Veď sú aj inteligentnejšie riešenia. Nemyslíte ?
čistý súhlas, ja tiež pozerám jak puk- to bude asi nejaká bytová mafia, resp. nejaký člen bytovej mafie v tom spoločenstve,či čo to je- treba si ich troška podať, hajzlíkov ...
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 16.06.10 at 14:59
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Llívia Pozri príspevok
Skontaktovali sme sa aj s jednou dražobnou spoločnosťou. Ich vyjadrenie bolo, že pre nich je to nezaujímavé, lebo suma, ktorú dlží neplatič, je nízka (cca 400 EUR)*/** a kvôli takej malej sume vyhodiť niekoho na ulicu. Že si máme počkať, až budú dlžiť tak 50.000 (bývalých) SKK, čo je u nás čakanie asi ďalšie 4 roky. Je niekde v zákone obmedzené/stanovené, aká minimálna výška dlžoby musí byť, aby mohol ísť dlžník do dražby?
*tá dlžoba je asi za 9 mesiacov
**vieme, aká je neplatičova situácia, že dlh bude len narastať, lebo kde nič nie je, ani smrť neberie a snaha z ich strany o riešenie problému veškerá žádna (napr. za tento rok zaplatil za 7 mesiacov len jednu zálohovú platbu, tak sa prosím, vyhnite moralizovaniu, že 400 EUR je málo, nás to fakt brzdí, kvôli ním máme napr. medziúver zo stavebnej sporiteľne, kde platíme úroky cez 8 %, žiadna banka by nám nepožičala pri neplatičovi, keďže majú hranicu pre neplatičov 5 %, u nás je jeden neplatič cez 14 %.
za 7 mesiacov zaplatil údajne len jednu platbu a dlh činí 400 eur? To je nejaká blbosť teda-to kolko je zálová platba? 55 eur???
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Stanislav 1975 Pozri príspevok
čistý súhlas, ja tiež pozerám jak puk- to bude asi nejaká bytová mafia, resp. nejaký člen bytovej mafie v tom spoločenstve,či čo to je- treba si ich troška podať, hajzlíkov ...
Mňa zaujala hlavne téma "dobrovoľná dražba" bytu.
Viem čo znamená "dražba", ale dobrovolná dražba a zvlášť teraz v tejto dobe ?
Kto by mohol dať do dražby byt na uspokojenie (zaplatenie) 400 eurovej pohľadávky? Možno tak 4000 €, ale aj to sa mi zdá byť hlúpe. Veď teraz je problém predať byt za dobrú cenu. Možno tak za rok - dva.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať