Zavrieť

Porady

dobrovolna dražba bytu

vie mi tu niekto poradiť ?
je možne dať navrh na dobrovolnu dražbu bytu bez zvolania schodze a hlasovania vlastníkov bytov ? je toto akceptovatelne napr .po " tajnom hlasovaní "resp podpisovej akcii ? akým sposobom potom by mal byť vyrozumený dotyčný vlastnik bytu ? dakujem za akekolvek nazory .
priamo sa ma dotyka uvedený pripad nakolko z titulu exekučneho zablokovania učtov ( problem podnikania ) mi 5 mesiacov neodchadzaju zalohove platby na byt a tak sa moji sudedia rozhodli to riešiť takto
a viem že členovia rady argumentovali vlastnikom tým ,že ak nepodpišu tak sa zvyšia ich zalohove platby .
Podotykam že som komunikovala / ale, nie pisomne - moja chyba ) s ludmi s rady s tým že o mojom probleme s učtom vedia a povedala som že som si toho vedoma ale skor ako koncom roka ked budem mať uvolnený učet to nemam možnost riešiť , nakolko mi ako FO potom hrozí vlastne exekucia nehnutelnostou ..
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

jar88 Pozri príspevok
Mňa zaujala hlavne téma "dobrovoľná dražba" bytu.
Viem čo znamená "dražba", ale dobrovolná dražba a zvlášť teraz v tejto dobe ?
Kto by mohol dať do dražby byt na uspokojenie (zaplatenie) 400 eurovej pohľadávky? Možno tak 4000 €, ale aj to sa mi zdá byť hlúpe. Veď teraz je problém predať byt za dobrú cenu. Možno tak za rok - dva.
Neviem, niesom právnik, ale zaujímalo by ma či by to bolo právne v poriadku za také malé percento dlhu oproti cene bytu, dať do dražby ten byt...-preto asi aj ten exekútor z toho vycúval, to je zaujímavá že ten exe nemal o to záujem-buď je to proti nejakému zákonu, alebo to bol jeden z mála exe so sociálnym cítením...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

jar88 Pozri príspevok
Za 400 € chcieť niekoho pripraviť o strechu nad hlavou ?
To chce teda riadny žalúdok.
(nechcel by som mať takého suseda)
---------------------------------------
Veď sú aj inteligentnejšie riešenia. Nemyslíte ?
DAJ INTELIGENTNEJŠIE RIEŠENIE (alebo si poriadne prečítaj príspevok, že z ich strany nie je snaha a my tu o ich finančnej situácii vieme, t.j. že nula bodov, nulová snaha, radšej ani nechodia na schôdze.)

jar88 Pozri príspevok
Mňa zaujala hlavne téma "dobrovoľná dražba" bytu.
Viem čo znamená "dražba", ale dobrovolná dražba a zvlášť teraz v tejto dobe ?
Kto by mohol dať do dražby byt na uspokojenie (zaplatenie) 400 eurovej pohľadávky? Možno tak 4000 €, ale aj to sa mi zdá byť hlúpe. Veď teraz je problém predať byt za dobrú cenu. Možno tak za rok - dva.
Tak to sa tu všetci teraz vybodneme na zálohové platby, lebo keď jeden môže dlžiť za cca 9 mesiacov, prečo by sme nemohli dlžiť aj ostatní?!
Naposledy upravil Llívia : 16.06.10 at 17:19
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Ono to podanie, či skôr iba zhromaždenie vlastníkov, ktoré odsúhlasí dobrovolnú dražbu je takým strašiakom. My máme stanovené 3 neuhradené platby, bez ohľadu na výšku omeškania. Rozhodovalo sa 3x - cca 30000 Sk - to bolo za viacej mesiacov- a potom 530 a 480 € - do 14 dní bolo omeškanie vyplatené. Ani papier na dražobku sme neposielali ani ju nekontaktovali.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Neviem, niesom právnik, ale zaujímalo by ma či by to bolo právne v poriadku za také malé percento dlhu oproti cene bytu, dať do dražby ten byt...-preto asi aj ten exekútor z toho vycúval, to je zaujímavá že ten exe nemal o to záujem-buď je to proti nejakému zákonu, alebo to bol jeden z mála exe so sociálnym cítením...
No veľmi ťažko sa mi to priznáva, zákon o dobrovoľnej dražbe som si dva krát prečítal, ale pointu zákona som nepochopil. Ani som nepochopil, čo má ten zákon spoločné so svojim názvom.
V zákone je spomenuté dobrovoľná dražba (ďalej len dražba) a to znamená, že dražba. Ďalej je to už len o dražbe a v čom a ako je dobrovoľná nič.
---------------------------------------------------------------------
Naozaj mi nie je jasné, čo tým zákonom zákonodarca sledoval, alebo čo ním chcel ochrániť, alebo postihnúť. (rozdiel medzi dražbou a dobrovoľnou dražbou som nepochopil)
---------------------------------------------------------------------
Nájde sa tu niekto zdatnejší a ochotný to vysvetliť ? (poradiť, ako ten zákon chápať ?)
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

jar88 Pozri príspevok
Mňa zaujala hlavne téma "dobrovoľná dražba" bytu.
Viem čo znamená "dražba", ale dobrovolná dražba a zvlášť teraz v tejto dobe ?
Kto by mohol dať do dražby byt na uspokojenie (zaplatenie) 400 eurovej pohľadávky? Možno tak 4000 €, ale aj to sa mi zdá byť hlúpe. Veď teraz je problém predať byt za dobrú cenu. Možno tak za rok - dva.
Sociálne cítenie je v poriadku, ale na tie 4000€ sa budeš dobrovolne spolu s ostatnými skladať Ty a ostaní riadni vlastníci bytov? A neplatič si bude pofajčievať, popíjať, chovať psa a čo ja viem čo ešte - a ostaným sa bude vysmievať.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Llívia Pozri príspevok
DAJ INTELIGENTNEJŠIE RIEŠENIE (alebo si poriadne prečítaj príspevok, že z ich strany nie je snaha a my tu o ich finančnej situácii vieme, t.j. že nula bodov, nulová snaha, radšej ani nechodia na schôdze.)


Tak to sa tu všetci teraz vybodneme na zálohové platby, lebo keď jeden môže dlžiť za cca 9 mesiacov, prečo by sme nemohli dlžiť aj ostatní?!
Asi nemá peniaze. Tak sa s ním dohodnite a požičajte mu.
Určite je to lepšie a lacnejšie riešenie pre oboch.
Za 5 % ročne, alebo aj za 8 %, vždy dostanete za svoje peniaze viac ako v banke a aj on to bude mať lacnejšie a bez poplatkov.
Naviac budete mať aj fond opráv bez neplatiča.
----------------------------------------------
Vlk sýty a aj koza celá.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Stanislav 1975 Pozri príspevok
čistý súhlas, ja tiež pozerám jak puk- to bude asi nejaká bytová mafia, resp. nejaký člen bytovej mafie v tom spoločenstve,či čo to je- treba si ich troška podať, hajzlíkov ...
Nie je náhodu tak niekde v pravidlách používania Porady napísané niečo o neurážaní ostatných členov?!!!!! Tak čakám, že sa mne, predsedovi a ostatným vlastníkom ospravedlníš za titul: "hajzlíci"!
Inak, všetci moralizátori, pozrela by som sa, ako by ste vy čakali tak 4 roky, až by dlžoba narástla aspoň na tých bývalých 50.000 SKK, s akou radosťou by ste všetko za neplatičov platili z vlastného, skladali sa aj na neho a on by si bez akejkoľvek snahy o riešenie vlastného problému užíval vaše prachy. Ešte raz opakujem, že je TU 7 BYTOV A JEDEN NEPLATIČ PRI 7 BYTOCH JE 14,2857 %!!! Keď máte napr. 50 bytov, tak určite nepociťujete jedného neplatiča tak "silno" ako my tu, viď. napr. ten spomínaný medziúver. A to nehovorím o tom, že kvôli jednému nezodpovednému sú naštvaní aj ostatní a zabíjame x hodín zháňaním informácií, ako tento problém vyriešiť + ďalšie náklady na telefón, poštovné, ktoré neplatičovi ani nemôžeme zosobniť (toť môj názor, predseda SVB so mnou nesúhlasí, nechce, aby som viac k tomu písala, tak končím).
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

jar88 Pozri príspevok
Asi nemá peniaze. Tak sa s ním dohodnite a požičajte mu.
Určite je to lepšie a lacnejšie riešenie pre oboch.
Za 5 % ročne, alebo aj za 8 %, vždy dostanete za svoje peniaze viac ako v banke a aj on to bude mať lacnejšie a bez poplatkov.
Naviac budete mať aj fond opráv bez neplatiča.
----------------------------------------------
Vlk sýty a aj koza celá.
Objavil si Ameriku, fakt ich nemá, preto neplatí. Nemá ich preto, že jeho žena nikde nepracuje, je na ňu exekúcia, on pracuje vo firme, ktorá je v sračkách a platí im s niekoľkomesačným omeškaním. Tak na čo ešte máme čakať? Aj keby sme skúsili exekúciu zrážkami zo mzdy, tak by mu to zrážali asi 5 rokov a to by bola len dlžoba k dnešnému dňu, nie to, čo by vzniklo odteraz.
(Požičal by si im z vlastného?)
Naposledy upravil Llívia : 16.06.10 at 19:09
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Neviem, niesom právnik, ale zaujímalo by ma či by to bolo právne v poriadku za také malé percento dlhu oproti cene bytu, dať do dražby ten byt...-preto asi aj ten exekútor z toho vycúval, to je zaujímavá že ten exe nemal o to záujem-buď je to proti nejakému zákonu, alebo to bol jeden z mála exe so sociálnym cítením...
Vycúvala dražobná spoločnosť, exekútor sa teraz zbadal a chce konať.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Llívia Pozri príspevok
Objavil si Ameriku, fakt ich nemá, preto neplatí. Nemá ich preto, že jeho žena nikde nepracuje, je na ňu exekúcia, on pracuje vo firme, ktorá je v sračkách a platí im s niekoľkomesačným omeškaním. Tak na čo ešte máme čakať? Aj keby sme skúsili exekúciu zrážkami zo mzdy, tak by mu to zrážali asi 5 rokov a to by bola len dlžoba k dnešnému dňu, nie to, čo by vzniklo odteraz.
(Požičal by si im z vlastného?)
Určite by som požičal, veď by to bola najbezpečnejšia pôžička a zároveň aj najvýnosnejšie sporenie na trhu.
Asi si neuvedomuješ postavenie záložného veriteľa zo zákona.
Je to popísané na predošlej strane. Ste aj pred bankou.
------------------------------------------------------
Takto na tom dlhu vyryžuje každý, len vy a váš sused nie.
To čo podnikáte, je určite to najhlúpejšie čo sa v danej veci dá urobiť.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

jar88 Pozri príspevok
Určite by som požičal, veď by to bola najbezpečnejšia pôžička a zároveň aj najvýnosnejšie sporenie na trhu.
Asi si neuvedomuješ postavenie záložného veriteľa zo zákona.
Je to popísané na predošlej strane. Ste aj pred bankou.
------------------------------------------------------
Takto na tom dlhu vyryžuje každý, len vy a váš sused nie.
To čo podnikáte, je určite to najhlúpejšie čo sa v danej veci dá urobiť.
Pošlem ti jeho adresu, aby si mu mohol požičať. Na predošlej strane nie je popísané postavenie záložného veriteľa zo zákona. "Ste aj pred bankou" - tomuto nerozumiem, asi si nedopísal vetu.

Z čoho usudzuješ, že je to najbezpečnejšia pôžička a najvýnosnejšie sporenie? Prečítaj si (a možno aj niekoľkokrát) to, čo som tu už písala:

Llívia Pozri príspevok
Objavil si Ameriku, fakt ich nemá, preto neplatí. Nemá ich preto, že jeho žena nikde nepracuje, je na ňu exekúcia, on pracuje vo firme, ktorá je v sračkách a platí im s niekoľkomesačným omeškaním. Tak na čo ešte máme čakať? Aj keby sme skúsili exekúciu zrážkami zo mzdy, tak by mu to zrážali asi 5 rokov a to by bola len dlžoba k dnešnému dňu, nie to, čo by vzniklo odteraz.
(Požičal by si im z vlastného?)
Ani z tohoto ti nedochádza, že by ti tu tvoju pôžičku nemal z čoho vrátiťť? (Mimochodom, nedlží len nám, aj iným "inštitúciám".)
Naposledy upravil Llívia : 16.06.10 at 21:59
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Llívia Pozri príspevok
Pošlem ti jeho adresu, aby si mu mohol požičať.
To exkluzívne postavenie máte len vy a vaši susedia.
Prečítaj si zákon 182 - je to niečo o spoločenstvách vlastníkov bytov.
------------------------------------------------------------------
Tá dražba je naozaj to najúbohejšie riešenie a naviac aj neetické.
Naposledy upravil jar88 : 16.06.10 at 22:03
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

jar88 Pozri príspevok
To exkluzívne postavenie máte len vy a vaši susedia.
Prečítaj si zákon 182 - je to niečo o spoločenstvách vlastníkov bytov.
------------------------------------------------------------------
Tá dražba je naozaj to najúbohejšie riešenie a naviac aj neetické.
Myslíš zákon 182/1993 o vlastníctve bytov a nebytových priestorov, ktorý som za posledný týždeň čítala asi tak 3x? Nemáme žiadne "exkluzívne postavenie". V zmysle § 15 tohto zákona sa zriaďuje záložné právo v prospech SVB alebo ak sa SVB nezriaďuje, tak v prospech ostatných vlastníkov a v prípade, že neplatič príde o svoj byt (napr. dražbou, pri exekúcii) je v našom prípade SVB prvé na rade, koho pohľadávky budú uspokojené (neuhradené preddavky do fondu opráv, za plnenia spojené s užívaním bytu).
Žiadna dražba z našej strany nebude. Exekútor sa zobudil a ide si to riešiť sám.
Naposledy upravil Llívia : 16.06.10 at 22:57
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

jar88 Pozri príspevok
Asi nemá peniaze. Tak sa s ním dohodnite a požičajte mu.
Určite je to lepšie a lacnejšie riešenie pre oboch.
Za 5 % ročne, alebo aj za 8 %, vždy dostanete za svoje peniaze viac ako v banke a aj on to bude mať lacnejšie a bez poplatkov.
Naviac budete mať aj fond opráv bez neplatiča.
----------------------------------------------
Vlk sýty a aj koza celá.

Jar ,sorry, ty čo tu riešiš? ty už si len aký správca alebo predseda domu si ďaleko na hony od reality...
1 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

svojar Pozri príspevok
Sociálne cítenie je v poriadku, ale na tie 4000€ sa budeš dobrovolne spolu s ostatnými skladať Ty a ostaní riadni vlastníci bytov? A neplatič si bude pofajčievať, popíjať, chovať psa a čo ja viem čo ešte - a ostaným sa bude vysmievať.

Mám len troch neplatičov vo všetkých domoch, ale jednoznačne si to zapríčinili sami. Každý jeden !!! Keby som Vám opísala, akým spôsobom žijú, tak my ostatní , čo slušne platíme sme proti nim "pakovia", čo si plnia svoje povinnosti.
Napr. jedna dotyčná rodina /4osoby/ len prefajčí a prepije mesačne to, čo ja dám za byt!!
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

slavica Pozri príspevok
Mám len troch neplatičov vo všetkých domoch, ale jednoznačne si to zapríčinili sami. Každý jeden !!! Keby som Vám opísala, akým spôsobom žijú, tak my ostatní , čo slušne platíme sme proti nim "pakovia", čo si plnia svoje povinnosti.
Napr. jedna dotyčná rodina /4osoby/ len prefajčí a prepije mesačne to, čo ja dám za byt!!
Ja ti Slávi neviem ,ale fajčiť a piť sa musí
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja ti Slávi neviem ,ale fajčiť a piť sa musí
áno Stanko, aj umrieť sa musí...
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

slavica Pozri príspevok
áno Stanko, aj umrieť sa musí...
Len to nemusíte realizovať hneď.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja ti Slávi neviem ,ale fajčiť a piť sa musí
kukaj na fešandu, ešte aj mimo témy mi dá...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja ti Slávi neviem ,ale fajčiť a piť sa musí
Stanislav 1975 Pozri príspevok
kukaj na fešandu, ešte aj mimo témy mi dá...

No Stanko bol si ešte ďalej než mimotémy s tým pitím a fajčošením, tak nám tu netrhaj myšlienky
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať