Zavrieť

Porady

registratúrný denník

vie mi niekto poradiť ako má vyzerať registratúrny denník?Má niekto vypracovaný denník vo forme tabuľky?
Usporiadat
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
KvetkaK Pozri príspevok
Ahojte, niekde som čítala že do reg.denníka sa nemusia uvádzať faktúry, čiže sa tam uvádzaju len písomnosti, ktoré nám boli doručené alebo ktoré my posielame. Dobre tomu rozumiem? Čo všetko by tam malo byť zapísané?Priznám sa doteraz sme žiadny denník neviedli a takých písomnosti sa u nás až tak veľa nevyskytuje. Ale povinnosť je povinnosť, a chcela by som to tiež napraviť. Takže môže sa stať, že tam bude možno len pár písomností za rok?
Faktúry sa do RD naozaj nemajú uvádzať. Jestvujú knihy faktúr kde evidujeme došlé a odosielané faktúry, prípadne takúto evidenciu vedieme v evidenčnej pomôcke.
Ak ste doteraz denník neviedli, bude užitočné, ak ho zavediete. Aj keď máte málo písomností. Ak v denníku použijete do konca t.r. iba neveľa strán, aj tak v ňom v budúcom roku nepokračujte, ale riadne ho ukončite (v niektorom príspevku som písala akým spôsobom) a zaveďte si nový denník. V denníku evidujete všetky písomnosti, ktoré sa týkajú činnosti spoločnosti. Pani Ácsová to vo svojom príspevku vymenúva.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Takže ak tomu dobre rozumiem, mal by tam byť zaevidovaný každý reklamný leták čo dostaneme poštou??
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
anklar Pozri príspevok
Preto mi dovoľte zdvorilo a s úctou poznamenať, že tento Váš príspevok vyznieva v tejto téme trošku prísne.
Netuším o čom hovoríte.
Príspevok bol vytiahnutý s registratúrneho poriadku s tým, že bola vyňatá časť týkajúca sa ekonomickej agendy. Pre ilustráciu.

Je zrejmé, že keď nie je povinnosť, je možnosť ... úpravy, usmernenia. Hovorím "spravidla" registratúrnym poriadkom. Samozrejme tam, kde je ... ostatné je to "usmernenie". Bez neho neviem, čo s registratúrou. Preto aj napriek tomu, že nemusíme mať registratúrne poriadky, je veľmi dobré, keď vieme čo to je to registratúrny záznam a čo podlieha zápisu v registratúrnom denníku. V príspevku som to len naznačila. A aj napriek malým firmám, je zrejmé, že v jednej osobe je chápaná osoba zapojená do preberania pošty, triedenia registratúrnych záznamomv, zapisovania aj účtovania. Tak je potrebné aj chápať príspevok. Neviem v akom zmysle je prísny. Je z praxe a v kontexte zadanej otázky, či uvádzať v denníku ekonomickú agendu. Z príspevku je zrejmé, že nepodlieha zápisu a o ostatné je na zadávateľovi, ako si to bude riešiť. Preto ... spravidla, preto ... usmernenie.

Ak poviem, že účtovná jednotka upravuje základ dane o pripočítateľné a odpočítateľné položky, nepredpokladám vopred, že je to prísne, ak to bude čítať účtovná jednotka, ktorá ich nemá. Ak sa jej všetko z príspevku netýka, pomôže to možno inému čitateľovi. Porada je verejná stránka.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
KvetkaK Pozri príspevok
Takže ak tomu dobre rozumiem, mal by tam byť zaevidovaný každý reklamný leták čo dostaneme poštou??
Noviny, časopisy, prospekty, reklamné materiály, cenníky, katalógy, všeobecne záväzné predpisy, technické normy, pozvánky, ktoré nemajú formu listu - takéto veci napr. sa v reg. denníku neevidujú.

Obálky: pripájajú sa k reg. záznamom (korešpondencii), ak
- písomnosť nie je datovaná alebo, ak sa jej dátum podstatne líši od dátumovej pečiatky pošty na obálke,
- písomnosť nie je podpísaná,
- adresa odosielateľa je len na obálke,
- ak má dátum podania zásielky na pošte právny význam (napr. dodržanie lehoty)
- ide napr. o sťažnosť
...atď.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
KvetkaK Pozri príspevok
Takže ak tomu dobre rozumiem, mal by tam byť zaevidovaný každý reklamný leták čo dostaneme poštou??
Kvetka - NIE, určite nie.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
KvetkaK Pozri príspevok
Takže ak tomu dobre rozumiem, mal by tam byť zaevidovaný každý reklamný leták čo dostaneme poštou??
Je mi ľúto, že Vás pomýlilo, čo evidovať v registratúrnom denníku. V rámci registratúrnych záznamov si musíte tieto roztriediť na tie, ktoré
- sa otvoria a zaevidujú do denníka,
- na tie, ktoré sa odovzdajú adresátom neotvorené (určí si to firma) a prvotne sa neevidujú,
- na noviny, časopisy, prospekty atď., ktoré sa tiež neevidujú.
Čiže táto časť sa týka len triedenia s tým, že zásielky účtovnej povahy (došlé faktúry, listové dožiadania úhrady – upomienky, odsúhlasenie zostatkov účtov a pod.) sa odovzdajú k účtovnému spracovaniu. Tam sa zaraďujú do číselnej rady a sú kontrolovateľné vrátene úplnosti číselnej rady toho ktorého druhu účtovného dokladu. Preto nie je potrebná evidencia v registratúrnom denníku. Je zabezpečovaná podľa zákona o účtovníctve.
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

KvetkaK Pozri príspevok
Takže ak tomu dobre rozumiem, mal by tam byť zaevidovaný každý reklamný leták čo dostaneme poštou??
Len to, čo je potrebné tam zaevidujeme a 987 zbytočností nie. Ak je reklamný leták v niečom dobrý / napr. koľko sa bude platiť za plyn, el či vodu / tak si ho odložím i zaevidujem, pretože si to ešte možno pozriem...
0 0
Kodus Kodus

Kodus je offline (nepripojený) Kodus

Dobry den,

ja som tiez zastanca elektronockeho zaznamenavanie, ako zapisovania do knihy, preto ak mate dobre skusenosti s excelom, ci by ste nemohli tento excel subor vlozit sem na poradu, pripadne mi zaslat na email. Vopred vdaka za pomoc.
0 0
maria1984 maria1984

maria1984 je offline (nepripojený) maria1984

dobrý deň.
potrebovala by som poradiť ako uskladňovať dokumenty, nejaké tabuľky na registratúrny denník a pod. ďakujem veľmi pekne
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, či v registratúrnom denníku je potrebné evidovať aj napr. uzatvorené dohody o pracovnej činnosti, pracovné zmluvy, resp. iné zmluvy a všetky ďalšie veci, ktoré majú svoju registratúrnu značku alebo je to na evidenciu hlavne korešpondencie.

A tiež sa chcem spýtať, či na tieto dokumenty otláčate pečiatku o prijatí.

Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať