Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

ahojte chcem sa opytat co vsetko plati zamestnavatel zamestnancovi ktory ma uzatvorenu dohodu o pracovnej cinnosti?
Usporiadat
jolly7575 jolly7575

jolly7575 je offline (nepripojený) jolly7575

chcem podnikať
Dobry den,
ako dlho mozem zamestnavat na dohodu?
dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jolly7575 Pozri príspevok
Dobry den,
ako dlho mozem zamestnavat na dohodu?
dakujem
Záleží na Tebe. Obmedzenie nikde nie je. Obmedzenie je len v počte hodín za rok. Ak sa jedná o uchádz. o zamestn,. evidov. na ÚPsVaR,tam je obmedzenie tiež( v počte hodín za mesiac a vo výške sumy- aby nestratil nárok na podporu)
Naposledy upravil Tweety : 22.04.08 at 11:55 Dôvod: rozšír.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

jolly7575 Pozri príspevok
Dobry den,
ako dlho mozem zamestnavat na dohodu?
dakujem
A na ktorú dohodu? Dohodu o vykonaní práce, alebo o pracovnej činnosti?
0 0
jolly7575 jolly7575

jolly7575 je offline (nepripojený) jolly7575

chcem podnikať
dohodu o pracovnej činnosti
0 0
mon26e mon26e

mon26e je offline (nepripojený) mon26e

Dobrý deň ...
Cestovná kancelária berie na sezónu delegátov, či kuchárov do kempov na tri, či viac turnusov...cca od júna, do konca septembra...Niekedy sú na tých turnusoch v kuse, inokedy po turnuse nejaký čas doma a opäť nastupujú...Zamestnávateľ sa chce chrániť pred fluktáciou dohodárov po porade s právnikom uzatvorením Dohody o pracovnej činnosti, pretože tá je s 15dňovou výpovednou lehotou...Dohody o PČ chce uzavrieť naraz niekedy v máji a ukončiť ich koncom septembra...Je to možné?...(pri takýchto činnostiach sú ťažko dokazovateľné odpracované hodiny..na turnusoch sú predsa delegáti, či kuchári niekoľko dní v kuse)
Vopred ďakujem za Váš názor
Monika
Naposledy upravil mon26e : 28.04.08 at 16:12
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

mon26e Pozri príspevok
Dobrý deň ...
Cestovná kancelária berie na sezónu delegátov, či kuchárov do kempov na tri, či viac turnusov...cca od júna, do konca septembra...Niekedy sú na tých turnusoch v kuse, inokedy po turnuse nejaký čas doma a opäť nastupujú...Zamestnávateľ sa chce chrániť pred fluktáciou dohodárov po porade s právnikom uzatvorením Dohody o pracovnej činnosti, pretože tá je s 15dňovou výpovednou lehotou...Dohody o PČ chce uzavrieť naraz niekedy v máji a ukončiť ich koncom septembra...Je to možné?...(pri takýchto činnostiach sú ťažko dokazovateľné odpracované hodiny..na turnusoch sú predsa delegáti, či kuchári niekoľko dní v kuse)
Vopred ďakujem za Váš názor
Monika
No možné to je, len naozaj neviem, ako si chce obhájiť pri nejakej kontrole to, že odpracovali len 10 hod týždenne, to na delegátov veľmi nesedí. Ale ak si to obháji a trvá na tom, tak kľudne, možné to je.
0 0
mon26e mon26e

mon26e je offline (nepripojený) mon26e

Ďakujem...akú alternatívu by ste navrhovali Vy? Dohodu o vykonaní práce?...Nikde som sa nedočítala, či je výpovedná lehota DoVP nejak špecifikovaná
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

mon26e Pozri príspevok
Ďakujem...akú alternatívu by ste navrhovali Vy? Dohodu o vykonaní práce?...Nikde som sa nedočítala, či je výpovedná lehota DoVP nejak špecifikovaná
DoVP nemá nijakú výpovednú lehotu. Môže sa ukončiť zo dňa na deň. Je to v podstate dohoda na vykonanie nejakej práce a skončí sa jej vykonaním.
Možno práve preto je pre Vášho šéfa vhodnejšia DoPČ, pri ktorej je tá 15 dňová výpovedná lehota a dohodár nemôže skončiť len tak zo dňa na deň.
DoPČ je však, ako som už písala, obmedzená na 10 hod týždenne.
DoVP je obmedzená 300 hod do roka.
Takže je na Vás, ktorú dohodu zvolíte.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
jankasm Pozri príspevok
DoVP nemá nijakú výpovednú lehotu. Môže sa ukončiť zo dňa na deň. Je to v podstate dohoda na vykonanie nejakej práce a skončí sa jej vykonaním.
Možno práve preto je pre Vášho šéfa vhodnejšia DoPČ, pri ktorej je tá 15 dňová výpovedná lehota a dohodár nemôže skončiť len tak zo dňa na deň.
DoPČ je však, ako som už písala, obmedzená na 10 hod týždenne.
DoVP je obmedzená 300 hod do roka.
Takže je na Vás, ktorú dohodu zvolíte.
Iba poopravím Janku -od 1.9.2007 platí :


§ 226
Dohoda o vykonaní práce

Na začiatok

(1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje <STRIKE>300 </STRIKE>350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Toto sa mi stalo už asi 3x, prepáááááááááááááčte, ja si to už vryjem do pamäti. To je tou MD, už som nepracovala keď prišiel na svet nový Zákonník práce a nemám ho poriadne naštudovaný.
0 0
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

dobrý večer,
a ako som živnostník a niekto ma zamestná na dohodu popri živnosti, aké odvody som povinná si platiť ja a aké môj zamestnávateľ.
Dakujem.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Mey Pozri príspevok
dobrý večer,
a ako som živnostník a niekto ma zamestná na dohodu popri živnosti, aké odvody som povinná si platiť ja a aké môj zamestnávateľ.
Dakujem.
Ty ako SZČO si platíš odvody riadne ďalej a z Dohody o prac. činnosti zamestávateľ ti zrazí daň a zaplatí garančné a úrazové poistenie.
0 0
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

aké je to garančné a urazové poistenie a kam sa to platí, a SP A ZP tam sa neplatí okrem SZCO
0 0
Vranová Vranová

Vranová je offline (nepripojený) Vranová

Mey Pozri príspevok
aké je to garančné a urazové poistenie a kam sa to platí, a SP A ZP tam sa neplatí okrem SZCO
Takže...ty ako živnostík si platíš riadne odvody do SP a ZP.
Z dohody o pracovnej činnosti Ti zamestnávateľ zrazí daň a ostatné Ti vyplatí ako mzdu / hrubá mzda - daň = mzda, ktorá Ti bude vyplatená/. Ostatné zrážky ty z dohody nemáš!
Zamestnávateľ za teba odvádza do SP - garančné poistenie a urázové poistenie, ako uviedol Mey. Žiadne iné odvody zamestnávateľ nemá!
0 0
mon26e mon26e

mon26e je offline (nepripojený) mon26e

Kolegyňa mi tvrdí, že zamestnanca na Dohodu o pracovnej činnosti nemusím odhlasovať...Mne sa to nevidí...Ako to je?Nastúpila som do cestovky, teraz je leto, máme aj 80 dohodárov, zamestnávateľ trvá na Dohodách o pracovnej činnosti, kvôli 15 dňovej výpovednej lehote...Kuchári, pomocníci, delegáti...Nahlasujem ich naraz jedným dátumom pred uzavretím dohody, aj keď idú na rôzne turnusy...Dohody s nimi uzatvárať s dátumom prihlášky na sociálnu poisťovňu?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Do SP treba dohodára nahlásiť pred začatím práce, odhlásiť po ukončení dohody. Dohoda o PČ môže byť uzavretá na neurčitú dobu - a potom sa odhláška zo SP zašle až vtedy, ak dohoda "dohodou" alebo výpoveďou skončí.
0 0
mon26e mon26e

mon26e je offline (nepripojený) mon26e

Máme dohodára - lektora, ktorý je už nahlásený na sociálke.., odhlasujem ho až koncom roka...ten istý človek, ide teraz na turnus v inej pracovnej pozícii - ako delegát zájazdu...robiť mu novú dohodu a znova ho nahlasovať? Alebo mu prerobiť DoPČ, kde uvediem aj tento druh činnosti?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Spísať novú dohodu s novou úlohou/činnosťou; v SP je už prihlásený ako dohodár, takže nie je dôvod ho prihlasovať.
0 0
mon26e mon26e

mon26e je offline (nepripojený) mon26e

Ďakujem...Ak tomu dobre chápem, môže mať pracovník v jednej firme uzatvorené 2 dohody o pracovnej činnosti?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

mon26e Pozri príspevok
Máme dohodára - lektora, ktorý je už nahlásený na sociálke.., odhlasujem ho až koncom roka...ten istý človek, ide teraz na turnus v inej pracovnej pozícii - ako delegát zájazdu...robiť mu novú dohodu a znova ho nahlasovať? Alebo mu prerobiť DoPČ, kde uvediem aj tento druh činnosti?
ak je to jednorazovo na cca 14-30 dní, je možné uzavrieť s ním DVP, zadefinovať mu úlohu a termín splnenia bude posledný deň zájazdu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať