Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

ahojte chcem sa opytat co vsetko plati zamestnavatel zamestnancovi ktory ma uzatvorenu dohodu o pracovnej cinnosti?
Usporiadat
isolta isolta

isolta je offline (nepripojený) isolta

Ahojte, moze mi prosim niekto narychlo pomoct ako ma byt sformulovane (pripadne poslat vzor) Ukoncenie dohody o pracovnej cinnosti? Co vsetko by malo obsahovat a pripadne okrem tohoto Ukoncenia... co este je potrebne?
Dakujem, Isolta
0 0
danuliena danuliena

danuliena je offline (nepripojený) danuliena

Ahojte. Potrebujem poradiť..zamestnanec má uzatvorený hlavný prac. pomer a popri tom sa bude mať uzatvorenú ešte dohodu k inej práci. Akú dohodu je správne dať, o vykonaní práce alebo pracovnej činnosti. A ešte sa chcem opýtať ak je dohoda o vykonaní práce tak sa sťahuje 19%daň hneď alebo sa to vyráta až v ročnom zúčtovaní. Pretože program mi vypočíta garančné a úrazové...ale danú sumu mi dá len do základu dane. Môže to tak byť????
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Oba príjmy, ak sú u tohože zamestnávateľa, sa zdaňujú spoločne .Hrubá mzda mínus odvody z TPP mínus nezd. časť pri podpísanom vyhlásení + hrubá mzda/odmena z dohody = základ pre výpočet dane.

.
0 0
danuliena danuliena

danuliena je offline (nepripojený) danuliena

Paula Pozri príspevok
Oba príjmy, ak sú u tohože zamestnávateľa, sa zdaňujú spoločne .Hrubá mzda mínus odvody z TPP mínus nezd. časť pri podpísanom vyhlásení + hrubá mzda/odmena z dohody = základ pre výpočet dane.

.
trošku laicky mi to poprosím... Vyhlásenie podpísané nie je. HM=9800 a odmena z dohody je1000
0 0
danuliena danuliena

danuliena je offline (nepripojený) danuliena

tak inak sa to opýtam HM 9932+odmena z dohody 1000Sk vyšlo mi odvody zamest.=1334Sk,odvody zamestnavateľ 3511, daň 264, ZD=1390. Je to správne alebo som sa sekla, program mi to počíta inak...
0 0
Vranová Vranová

Vranová je offline (nepripojený) Vranová

Prepáč , áno máš to dobré, tiež som postupovala podľa príspevku č.64, chybný príspevok som vymazala, aby som nezávadzala ostatných.....sorry...aj mne to tak vyšlo ako Tebe... ZD=( 9932 - 1331 - 8208) = 393 x 19% daň = 74 /odvod dane/.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Netuším, ako ste to rátali, mne to vychádza u zamestnanca takto:

9.800 - 1.314 - 8.208 = 1.278 (TPP) + 1.000 (DOVP) = 2.278 x 19%= 242

Pri nepodpísanom vyhlásení:

9.800 - 1.314 = 8.486 (TPP) + 1.000 (DOVP) = 9.486 x 19% = 1.802
0 0
danuliena danuliena

danuliena je offline (nepripojený) danuliena

Paula Pozri príspevok
Netuším, ako ste to rátali, mne to vychádza u zamestnanca takto:

9.800 - 1.314 - 8.208 = 1.278 (TPP) + 1.000 (DOVP) = 2.278 x 19%= 242

Pri nepodpísanom vyhlásení:

9.800 - 1.314 = 8.486 (TPP) + 1.000 (DOVP) = 9.486 x 19% = 1.802
áno, máš to dobré. Ale my sme to potom rátali zo sumy 9932 a odmena 1000.
0 0
bosilek bosilek

bosilek je offline (nepripojený) bosilek

Dobry den,
Prosim vas, mohol by mi niekto poradit s tymto: Som na rodicovskej dovolenke a ponukli mi pracu na 7 hod. tyzdenne za 9000,00 sk mesacne (hruba mzda). Firma ale nie je slovenska a nevyznaju sa velmi v pracovnych zmluvach atd. Zrejme ma chcu zamestnat na dohodu, len neviem ci ide o DVP alebo Dohodu o pracovnej cinnosti. Prosim vas, poradili by ste mi, ktora dohoda je vyhodnejsia pre mna a pre tu firmu (ak je vobec nejaky rozdiel v tomto pripade)?
Dakujem pekne vopred.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

bosilek Pozri príspevok
Dobry den,
Prosim vas, mohol by mi niekto poradit s tymto: Som na rodicovskej dovolenke a ponukli mi pracu na 7 hod. tyzdenne za 9000,00 sk mesacne (hruba mzda). Firma ale nie je slovenska a nevyznaju sa velmi v pracovnych zmluvach atd. Zrejme ma chcu zamestnat na dohodu, len neviem ci ide o DVP alebo Dohodu o pracovnej cinnosti. Prosim vas, poradili by ste mi, ktora dohoda je vyhodnejsia pre mna a pre tu firmu (ak je vobec nejaky rozdiel v tomto pripade)?
Dakujem pekne vopred.
z pohladu odvodov je to jedno.
Ak však budeš robiť dlhodobejšie, po 7hodín v týždni, tak je podla mna lepšia dohoda o prac.činnosti, lebo predpokladám ide o príležitostnú činnosť vymedzenú druhom činnosti, zatial čo dohoda o vykonaní práce je vymedzená výsledkom/úlohou.

pozri zákonník práce v § 223, konkrétne o dohodách § 226 DoVP, § 228a Do Pč
0 0
bosilek bosilek

bosilek je offline (nepripojený) bosilek

Brcko, dakujem velmi pekne za rychlu odpoved. Planujem tam robit dlhodobejsie, neskor dufam aj na plny pracovny uvazok. Dakujem aj za odkaz na zakonnika, precitala som si o dohodach. Prosim Vas, ako si mam vypocitat kolko presne budem dostavat cistych z tych 9000 Sk (v oboch pripadoch bude rovnaka suma, vsak)? Dakujem este raz!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bosilek Pozri príspevok
Brcko, dakujem velmi pekne za rychlu odpoved. Planujem tam robit dlhodobejsie, neskor dufam aj na plny pracovny uvazok. Dakujem aj za odkaz na zakonnika, precitala som si o dohodach. Prosim Vas, ako si mam vypocitat kolko presne budem dostavat cistych z tych 9000 Sk (v oboch pripadoch bude rovnaka suma, vsak)? Dakujem este raz!
Ak si budeš uplatňovať NČ 8208.-, tak čistých bude 8850.- Sk (9000.- mínus 150 daň), ak nie, tak čístých bude 7290.-SK (9000.-mínus1.710.- daň).
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

bosilek Pozri príspevok
Brcko, dakujem velmi pekne za rychlu odpoved. Planujem tam robit dlhodobejsie, neskor dufam aj na plny pracovny uvazok. Dakujem aj za odkaz na zakonnika, precitala som si o dohodach. Prosim Vas, ako si mam vypocitat kolko presne budem dostavat cistych z tych 9000 Sk (v oboch pripadoch bude rovnaka suma, vsak)? Dakujem este raz!
áno,
ak podpíšeš vyhlásenie o uplatnení si nezdanit.časti na danovíka, tak máš nárok mesačne na odpoč.položku t.č. 8208,-, takže zo zvyšku zaplatíš preddavkovú dan 150-151Sk (19% z 792). (neviem, ako sa zaokrúhluje).

Potom v ročnom zúčtovaní dane za rok 2008 ti aj túto zrazenú dan vrátia, ak je toto tvoj jediný zdanitelny príjem za tento rok (lebo máš nárok na nezdan.čiastku 98496 ročne, takže máš rezervu za mesiace, v ktorých si si nezd.čiastku neuplatnila).
Naposledy upravil brčko : 29.08.08 at 12:45 Dôvod: oprava ročnej Nč
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

brčko Pozri príspevok
áno,
ak podpíšeš vyhlásenie o uplatnení si nezdanit.časti na danovíka, tak máš nárok mesačne na odpoč.položku t.č. 8208,-, takže zo zvyšku zaplatíš preddavkovú dan 150-151Sk (19% z 792). (neviem, ako sa zaokrúhluje).

Potom v ročnom zúčtovaní dane ti aj túto zrazenú dan vrátia, ak je toto tvoj jediný zdanitelny príjem za tento rok.
Daň zaokrúhľujeme na celé koruny nadol.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Tweety Pozri príspevok
Daň zaokrúhľujeme na celé koruny nadol.
dakujem, som si nebola istá, či aj preddavkovú (lebo kedysi to bolo najprv nahor, v roč.zúčtovaní dole). Aha je to § 47 ods.1 Zo DzP
0 0
bosilek bosilek

bosilek je offline (nepripojený) bosilek

Brcko, Tweety, toto ma nikdy nenapadlo, dakujem za upozornenie. V akych situaciach sa da vypisat toto vyhlasenie? Pytam sa, pretoze uz 2 krat tento rok som robila na DVP (raz 7000Sk, raz 6000Sk - pisem aj sumy, pretoze neviem, ci su podstatne pre to vyhlasenie). Okrem toho som SZCO s pozastavenou cinnostou. (Je to vobec relevantne? )

A este jednu vec som nepochopila: "Potom v ročnom zúčtovaní dane za rok 2008 ti aj túto zrazenú dan vrátia" - myslite tym tych 150Sk, alebo tych 1.710? Pretoze ak mi v rocnom zuctovani vratia 1.710, ma to vyznam, aby som vypisovala vyhlasenie predtym?
Dakujem za rady!
0 0
bosilek bosilek

bosilek je offline (nepripojený) bosilek

Endrju,
Dakujem za upozornenie. Nemala som v umysle odklanat sa od povodnej temy, len som nevedela, ci mam preniest posledne moej otazky do inej temy, kedze su spojene s tymto pripadom. Dakujem Vam aj za informacie.
0 0
batorek batorek

batorek je offline (nepripojený) batorek

Ja sa chcem spýtať ohľadne dohody o prac.činnosti. Máme zamestnanca na dohodu o VP, ale už si vyčerpal 350 hod. teraz ho chceme prijať na dohodu o prac. činnosti musím ho odhlásiť zo SP z DVP a znovu prihlásiť na dohodu o PČ, alebo to môže ísť ďalej len firma ho bude platiť ďalej podľa dohody o PČ.
Vlastne v SP sa nič nemení. Díky batorek.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

batorek Pozri príspevok
Ja sa chcem spýtať ohľadne dohody o prac.činnosti. Máme zamestnanca na dohodu o VP, ale už si vyčerpal 350 hod. teraz ho chceme prijať na dohodu o prac. činnosti musím ho odhlásiť zo SP z DVP a znovu prihlásiť na dohodu o PČ, alebo to môže ísť ďalej len firma ho bude platiť ďalej podľa dohody o PČ.
Vlastne v SP sa nič nemení. Díky batorek.
Z dohody o VP ho odhlásiš a prihlásiš na dohodu o PČ.
0 0
batorek batorek

batorek je offline (nepripojený) batorek

Ešte mám takú otázku či cudzinec môže pacovať na dohodu o VP
a či sa musí prihlasovať infor.kartou na úrad práce, alebo len zamestnannec na prac.zmluvu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať