Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

ahojte chcem sa opytat co vsetko plati zamestnavatel zamestnancovi ktory ma uzatvorenu dohodu o pracovnej cinnosti?
Usporiadat
BOBY BOBY

BOBY je offline (nepripojený) BOBY

Tweety Pozri príspevok
Áno, tak.
Dík, si zlatá. Len sa ešte opýtam, ten limit platí len pre platby do ZP ( do 3503,- Sk štát) alebo má vplyv aj na výšku podpory v nezamestnanosti?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

BOBY Pozri príspevok
Dík, si zlatá. Len sa ešte opýtam, ten limit platí len pre platby do ZP ( do 3503,- Sk štát) alebo má vplyv aj na výšku podpory v nezamestnanosti?
Ak jeho odmena bude vyššia ako spomínaný limit, stráca nárok na podporu.
0 0
BOBY BOBY

BOBY je offline (nepripojený) BOBY

Tweety Pozri príspevok
Ak jeho odmena bude vyššia ako spomínaný limit, stráca nárok na podporu.
Ďakujem ešte raz a posielam bodík
0 0
macilaci macilaci

macilaci je offline (nepripojený) macilaci

Dakujem za odpovede ste zlatý a múdry.
0 0
gazzica gazzica

gazzica je offline (nepripojený) gazzica

Táňa
Viete mi niekto poradiť, ako je to s odvodmi pri dohode o vykonaní práce alebo dohode o pracovnej činnosti, čo sa týka vzťahu zamestnávateľ - zamestnanec-dôchodca?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gazzica Pozri príspevok
Viete mi niekto poradiť, ako je to s odvodmi pri dohode o vykonaní práce alebo dohode o pracovnej činnosti, čo sa týka vzťahu zamestnávateľ - zamestnanec-dôchodca?
Z dohôd odvádza zamestnávateľ len do SP a to Ú- úrazové a GP- garančné poistenie.
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Prosím Vás a ktorú dohodu je lepšie uzavrieť s extrenou účtovníčkou? Kedže sa jedná o sústavne sa opakujúcu prácu.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Externá účtovníčka je bez živnosti?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

MartinkoK Pozri príspevok
Prosím Vás a ktorú dohodu je lepšie uzavrieť s extrenou účtovníčkou? Kedže sa jedná o sústavne sa opakujúcu prácu.
Pokial výkon práce nepresiahne 10 hod. týždenne - dohodu o pracovej činnosti
0 0
Riky Riky

Riky je offline (nepripojený) Riky

Ľudia, chcem uhrádzať cez internetbanking daň vypočítanú z dohody o vykonaní práce. Našiel som si na www.drsr.sk čísla účtov podľa okresov.... a mňa zaujíma :
-daň z dohôd sa volá dan z príjmov FO zo závislej činnosti? alebo daň z príjmov vyberaná zrážkou????

Chcem to dnes zaplatiť, ale neviem ktorý účet priradiť z týchto dvoch koloniek. ďakujem za radu.
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
daň z dohôd sa platí na účet závislej činnosti, konštantný symbol uvedieš 1748
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Prosím Vás môže aj živnostník pracovať na dohodu o pracovnej činnosti, a je aj určená nejaká minimálna hrubá mzda na hodinu, keď ide o DoPČ?
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
MartinkoK Pozri príspevok
Prosím Vás môže aj živnostník pracovať na dohodu o pracovnej činnosti, a je aj určená nejaká minimálna hrubá mzda na hodinu, keď ide o DoPČ?
Môže,
minimum ani maximum výplaty nie je stanovený - len počet odpracovancýh hodín
0 0
ineeedmoney ineeedmoney

ineeedmoney je offline (nepripojený) ineeedmoney

Ale na dohodu o pracovnej činnosti nemoze pracovat viac ako 10 hodin tyzdenne.
0 0
Finky Finky

Finky je offline (nepripojený) Finky

Viete mi, prosím, niekto poradiť. Ak mám podpísané dve DoPČ s jedným zamestnávateľom. Môže byť každá z nich na maximálne 10 hodín týždenne alebo ich súčet nesmie presiahnuť 10 hodín týždenne?
Vďaka za názor.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Finky Pozri príspevok
Viete mi, prosím, niekto poradiť. Ak mám podpísané dve DoPČ s jedným zamestnávateľom. Môže byť každá z nich na maximálne 10 hodín týždenne alebo ich súčet nesmie presiahnuť 10 hodín týždenne?
Vďaka za názor.
§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti

(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu
najviac 10 hodín týždenne.
0 0
novacik16 novacik16

novacik16 je offline (nepripojený) novacik16

Dobrý deň, čítala som si rôzne príspevky o dohode o pracovnej činnosti a chcela som sa opytať, v príspevkoch a uvádza že dohoda o pracovnej činnosti môže byť najviac 10 hodín týždenne, ale bola som na úrade práce ohľadom jedného dohodára a pani na úrade práce mi povedala, že na dohodou o PČ môže odrobiť polovicu hodín z týždenného pracovného úväzku - t.j. 20 hodín, tak teraz neviem čo je správne? Poradí niekto?
A ešte mam dotaz čo je lepšie spraviť či dohodu o vykonaní práce alebo o pracovnej činnosti pre elektrikára, ktorý príde len ked niečo potrebujeme a potom to tak raz za 2 mesiace vyplatíme.

Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

novacik16 Pozri príspevok
Dobrý deň, čítala som si rôzne príspevky o dohode o pracovnej činnosti a chcela som sa opytať, v príspevkoch a uvádza že dohoda o pracovnej činnosti môže byť najviac 10 hodín týždenne, ale bola som na úrade práce ohľadom jedného dohodára a pani na úrade práce mi povedala, že na dohodou o PČ môže odrobiť polovicu hodín z týždenného pracovného úväzku - t.j. 20 hodín, tak teraz neviem čo je správne? Poradí niekto?
A ešte mam dotaz čo je lepšie spraviť či dohodu o vykonaní práce alebo o pracovnej činnosti pre elektrikára, ktorý príde len ked niečo potrebujeme a potom to tak raz za 2 mesiace vyplatíme.

Dakujem
Na dohodu o vykonaní práce môže byť výkon práce max.10 hod. týždenne. Obmedzenie 1/2 týždenného fondu prac.času sa vzťahuje na Dohodu o brigáde študenta.
Ak sa jedná o opakovanú činnosť doporučujem dohodu o pracovnej činnosti.
Naposledy upravil veronikasad : 22.10.08 at 08:14
0 0
novacik16 novacik16

novacik16 je offline (nepripojený) novacik16

Dakujem za skoru odpoveď. Prajem pekný den
0 0
Saska21 Saska21

Saska21 je offline (nepripojený) Saska21

Tweety Pozri príspevok
Nie z dohody neplatí mesačne odvody do poisťovní žiadne.
A keby sa jednalo o taký prípad, že nemá uzatvorený žiadny pracovný pomer, ani vtedy sa neplatia odvody? Mám na mysli - študent po ukončení školy (ale už bohužiaľ nie je možné získať potvrdenie o návšteve školy) v 06/2008 a pracuje napr. do 09/2008 - stále len na dohodu o vykonaní pracovnej činnosti. Stále mi vychádza, že by mal zo všetkého platiť odvody.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať