Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

ahojte chcem sa opytat co vsetko plati zamestnavatel zamestnancovi ktory ma uzatvorenu dohodu o pracovnej cinnosti?
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Saska21 Pozri príspevok
A keby sa jednalo o taký prípad, že nemá uzatvorený žiadny pracovný pomer, ani vtedy sa neplatia odvody? Mám na mysli - študent po ukončení školy (ale už bohužiaľ nie je možné získať potvrdenie o návšteve školy) v 06/2008 a pracuje napr. do 09/2008 - stále len na dohodu o vykonaní pracovnej činnosti. Stále mi vychádza, že by mal zo všetkého platiť odvody.
Saska21, študent, ktorý skončil 06/2008 tak do 08/2008 je nezaopatreným dieťaťom a rodič na neho poberá prídavky. Tak môže pracovať brigádnicky a neplatiť odvody a v 09/2008 ked je nahlásený na úrade práce tak pracuje dalej na dohodu a neplatí žiadne odvody. Len vtedy už nesmie prekročiť príjem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Saska21 Pozri príspevok
A keby sa jednalo o taký prípad, že nemá uzatvorený žiadny pracovný pomer, ani vtedy sa neplatia odvody? Mám na mysli - študent po ukončení školy (ale už bohužiaľ nie je možné získať potvrdenie o návšteve školy) v 06/2008 a pracuje napr. do 09/2008 - stále len na dohodu o vykonaní pracovnej činnosti. Stále mi vychádza, že by mal zo všetkého platiť odvody.
K dohode o vykonaní práce nepotrebuješ žiadne potvrdenie o návšteve školy, to sa prikladá len k DoBPŠ. Zamestnanec neplatí žiadne odvody, zamestnávateľ úrazové a garančné poistenie. Do 31.8.08, ak sa nezaevidoval skôr na úrade práce, je poistencom štátu, ktorý za neho platí zdravotné poistenie.
Keď sa nezaeviduje alebo nezamestná na prac.zmluvu, od 1.9. sa musí v zdr.poisťovni prihlásiť ako samoplatitel. To je však povinnosť zamestnanca a nie zamestnávatela.
0 0
lalenko lalenko

lalenko je offline (nepripojený) lalenko

Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť či môžem zamestnať na dohodu o pracovnej činnosti aj dôchodcu. Platí potom rozsah hodím 10 týždenne a do SP odvádzam len úrazové a garančné poistenie?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Môžeš, správne.
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
LALENKO - čo tak v budúcnosti použiť VYHĽADÁVANIE ?

Na túto tému tu sú stovky príspevkov...
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý večer prajem,
chcel by som sa s Vami poradiť o zamestnaní na dohodu.

Jedná sa o robotníkov-na montážne práce,november a december.
Je lepšie uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti alebo D o vyk.práce?
Rozdiel medzi týmito dohodami som si už naštudoval
v skratke D o prac.činnosti max 10 hod týždenne,opakujúca sa činnosť
D o vyk.práce - je stanovená na určitú činnosť,mzda je vyplatená až na konci obdobia (možno by bolo lepšia táto dohoda..?), max. 350 hod ročne
ale na D o vyk.práce môžem už napr.na konci novembra zaplatiť časť odmeny-treba to zakotviť aj do Dohody výšku preddavku?
Je odmena obmedzená čo do výšky?Môže teoreticky 1 robotník zarobiť za tieto 2 mesiace napr. aj 100000 sk?

Ďakujem
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý večer prajem,
chcel by som sa s Vami poradiť o zamestnaní na dohodu.

Jedná sa o robotníkov-na montážne práce,november a december.
Je lepšie uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti alebo D o vyk.práce?
Rozdiel medzi týmito dohodami som si už naštudoval
v skratke D o prac.činnosti max 10 hod týždenne,opakujúca sa činnosť
D o vyk.práce - je stanovená na určitú činnosť,mzda je vyplatená až na konci obdobia (možno by bolo lepšia táto dohoda..?), max. 350 hod ročne
ale na D o vyk.práce môžem už napr.na konci novembra zaplatiť časť odmeny-treba to zakotviť aj do Dohody výšku preddavku?
Je odmena obmedzená čo do výšky?Môže teoreticky 1 robotník zarobiť za tieto 2 mesiace napr. aj 100000 sk?

Ďakujem
dobre sa pýtaš a dobre si odpovedáš...
Odmena za dohodu nie je nijako obmedzená čo do výšky.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

ermon Pozri príspevok
dobre sa pýtaš a dobre si odpovedáš...
Odmena za dohodu nie je nijako obmedzená čo do výšky.
ďakujem Ti Ermon
0 0
ruci ruci

ruci je offline (nepripojený) ruci

zdravim,
prosim Vas, moze dohodar (DoVP - revizie v sklade) odpracovat denne aj 13 hod.?
viem ze v Zakonniku prace nie je obmedzenie denne, ale iba rocne (350h/k.rok), pytam sa z dovodu, ci je to ok z hladiska bezpecnosti a ochrany zdravia pri praci
dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ruci Pozri príspevok
zdravim,
prosim Vas, moze dohodar (DoVP - revizie v sklade) odpracovat denne aj 13 hod.?
viem ze v Zakonniku prace nie je obmedzenie denne, ale iba rocne (350h/k.rok), pytam sa z dovodu, ci je to ok z hladiska bezpecnosti a ochrany zdravia pri praci
dakujem
Tak DOVP alebo DOPČ?
Pretože je v nich podstatný rozdiel.

§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti

(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

(2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
0 0
ruci ruci

ruci je offline (nepripojený) ruci

pytam sa na dohodara pracujuceho na zaklade dohody o vykonani prace, ako som uviedla uz vo svojom prvom prispevku
je mi zname aj znenie Zakonnika prace, co sa tyka dohod o pracach vykonanvanych mimo pracovneho pomeru, no dakujem za ich pripomenutie ;-)
ja sa pytam, co je to ok, co sa tyka BOZP - pracovat denne 13 hodin pri dodrzani rocneho limitu 350 h
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ruci Pozri príspevok
pytam sa na dohodara pracujuceho na zaklade dohody o vykonani prace, ako som uviedla uz vo svojom prvom prispevku
je mi zname aj znenie Zakonnika prace, co sa tyka dohod o pracach vykonanvanych mimo pracovneho pomeru, no dakujem za ich pripomenutie ;-)
ja sa pytam, co je to ok, co sa tyka BOZP - pracovat denne 13 hodin pri dodrzani rocneho limitu 350 h
Pýtala som sa preto, že si v téme DOPČ. Pre nič iné.
0 0
ruci ruci

ruci je offline (nepripojený) ruci

aj to viem :-) ze som v tejto teme, no uz som si ju rozcitala, lebo som hladala nieco o DoPC, tak som sa hned pytala
0 0
macilaci macilaci

macilaci je offline (nepripojený) macilaci

dobrý den, mám otázku - v kolkých firmách môže byť zamestnaný študent na dohodu? sleduje sa tam počet odpracovaných hodín za každú jednu firmu a dokopy to môže byť 350 hodín?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

macilaci Pozri príspevok
dobrý den, mám otázku - v kolkých firmách môže byť zamestnaný študent na dohodu? sleduje sa tam počet odpracovaných hodín za každú jednu firmu a dokopy to môže byť 350 hodín?
V toľkých, koľko zvládne. Počet odpracovaných hodín sa sleduje za dohody u jedného zamestnávateľa.
0 0
macilaci macilaci

macilaci je offline (nepripojený) macilaci

Díky. veľmi ste mi pomohla.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

zdravotné poistenie musí platiť. sociálne poistenie nemá povinnosť platiť, iba ak chce dobrovoľne.
0 0
lubinami lubinami

lubinami je offline (nepripojený) lubinami

Veselý človiečik
Ked zarobi pracovník za meisac na DoPČ- dohodnutá suma 34 € , koľko sú z toho odvody , ako sa to vyráta, ako sa tie odvody platia, zamestnávateľ alebo pracovník.? Alebo sa to rozdelí medzi oboch ?

Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lubinami Pozri príspevok
Ked zarobi pracovník za meisac na DoPČ- dohodnutá suma 34 € , koľko sú z toho odvody , ako sa to vyráta, ako sa tie odvody platia, zamestnávateľ alebo pracovník.? Alebo sa to rozdelí medzi oboch ?

Dakujem
Z DoPČ platí zamestnávatel do soc. poisťovne 0,8% úrazové poistenie a 0,25% garančné poistenie.
Ak dohodár nepodpíše vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov, z odmeny mu zrazíte daň 19 % a odvediete daňovému úradu
0 0
lubinami lubinami

lubinami je offline (nepripojený) lubinami

Veselý človiečik
Opýtam sa , či je to správne -
tak z 34 € je - úrazové 0,8 % to je 2,72 €
a garančné 0,25 % to je 0,85 €
To je 3,57 € odvedie zamestnávateľ, pracovník dostane 34 € - 19 % daň.?????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať