Zavrieť

Porady

DoVP-prihláška a odhláška

usilovná pracovníčka
Prosím o radu, živnostník robí v s.r.o. na dohodu. Robím mu jednu zmluvu na celý rok od 1.1. do 31.12. na jednu činnosť. Teraz keď ich treba nahlasovať a prihlasovať, to znamená, že k 31.12. ich musím odhlásiť zo SP a 1.1. zasa prihlásiť, mám pravdu? A tu budem mať asi problém, lebo týžden pred koncom roka a prvý týždeň v novom roku mávame dovolenku. Má niekto nejaké skúsenosti, čo sa stane, ak sa prihlášky resp. odhlášky nepošlú včas. Mám ešte jednu otázku: v roku 2004 boli dohody taktiež max 300 hod. ročne?
Usporiadat
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Laura1
Ahojte Poraďáci,
moja s.r.o. má uzavreté dohody o brigádnickej práci študentov, v prípade, že jeden, dva mesiace študent nepracuje a neohlásim ho v sociálnej poisťovni, jednoducho mu nevyplatím mzdy - pri účtovaní miezd uvádzam "neplatené volno" na celý mesiac?
Ďakujem,
tuta
Neptaletené voľno u dohodára, s tým som ani ja nestretla. A nesmieš zabudnúť, že ja neplatené voľno sa hlási na Sociálnu poisťovňu, tak to nie je riešenie ani u pracovníka, ktorý má kratší pracovný pomer, viď. 20 hodín týždenne.
Dovolila by som si nesúhlasiť. Jednalo sa o dohodu o brigádnickej práci študenta, nie o DoVP. BPŠ je možné uzatvoriť aj na dobu neurčitú (ZP §228 ods 2). Pri DBŠ je v princípe možné, aj keď neobvyklé, poskytnúť aj neplatené voľno. Súhlasím však s príspevkom tuty, že v prípade NV by bolo túto skutočnosť potrebné nahlásiť SP do 8 dní,....Posudzovanie prípadu závisí vždy od obsahu uzatvorenej zmluvy.
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ďakujem za odpovede, potrebujem však vyriešiť situáciu: Mám uzavretú zmluvu o brigádnickú prácu so študentom na 20 hodín týždenne, t.j. cca 80 hodín mesačne. Ako mám riešiť problém, ak odpracuje za mesiac len 40 hodín, alebo za daný mesiac neodpracoval ani jeden deň.
Jedná sa mi o november, dopredu som do sociálnej poisťovne nenahlásila zmenu.
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ako som písala v predchádzajúcich príspévkoch, uvažovala som o neplatenom voľne - aký máte názor, ako to mám vyriešiť?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Laura1
Ako som písala v predchádzajúcich príspévkoch, uvažovala som o neplatenom voľne - aký máte názor, ako to mám vyriešiť?
Keďže je naďalej normálne prihlásený do poisťovne, vyriešila by som to asi tak, že by som ho normálne nechala zamestnaného celý mesiac, s tým, že mu v dochádzke nahodím, že odpracoval 0 hodín a mzdu má 0.
Urobila by som mu normálne aj nulovú výplatnú pásku a uviedla by som ho aj do výkazu do SP.
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
To sa snažím nahodiť, ale ak chcem,aby mal odpracované 0 hodín, musím v programe nahodiť neprítomnosť v práci a práve o to mi ide, dôvod neprítomnosti podľa softu môže byť: dovolenka, choroba, platené volno, neplatené volno, ošetrovné, materská atď. Tu som mala v úmysle označiť neplatené volno, len aby nemal odpracované hodiny.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Neplatené voľno mu nemôžeš tam dať, lebo vo výkaze Ti to potom nebude sedieť. Za neplatené voľno sa v SP vypisuje odhláška na čas, kedy zamestnanec nepracoval.
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Viem, čo nemôžem, ale môžete mi poradiť, čo mám uviesť ako dôvod neprítomnosti?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Laura1
Viem, čo nemôžem, ale môžete mi poradiť, čo mám uviesť ako dôvod neprítomnosti?
Tak mu nedávaj neprítomnosť, pretože podľa mňa keby mal dohodár neprítomnosť, tak by si ho mala asi odhlásiť.
Nedá sa ti len jednoducho v dochádzke nahodiť počet odrobených hodín 0?
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ďakujem za pomoc!!! Konečne sa mi to podarilo nezadala som dôvod neprítomnosti, len som opravila odpracované hodiny za mesiac na nulu.
Laura
Naposledy upravil Laura1 : 06.12.06 at 07:56
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Laura1
Skúšala som nahodiť - pracovný úväzok 0 hodín, ale nedá sa.
V akom programe?
Mne sa to da urobiť tak, ze dám iný úvazok, ale odpracované 0 hodín.
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ešte raz vďaka, upravila som predchádzajúci príspevok, je to OK.
0 0
draha24 draha24

draha24 je offline (nepripojený) draha24

Dobrý deň, poprosím Vás o odpoveď. Mám malý obchod s textilom, pomáha mi tam jedna paní, ktorá chodí do obchodu iba na tri až štyri hodiny týždenne.Iba v tedy keď ja idem na tovar, alebo v prípade, že mi ochorie dieťa. Pracovala u mňa od septembra 2006, mala dohodu do konca roka. Dohoda bola formulovaná na zastupovanie v predajni počas PN.Mám ju odhlásiť a znovu prihlásiť na SP ? Môžem jej dať novú DOVP ? Myslím, že zamestnať ju na 20 hodin mesačne na stálo je hlúposť.Ďakujem za rady a želám všetko dobré v roku 2007.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

draha24
Dobrý deň, poprosím Vás o odpoveď. Mám malý obchod s textilom, pomáha mi tam jedna paní, ktorá chodí do obchodu iba na tri až štyri hodiny týždenne.Iba v tedy keď ja idem na tovar, alebo v prípade, že mi ochorie dieťa. Pracovala u mňa od septembra 2006, mala dohodu do konca roka. Dohoda bola formulovaná na zastupovanie v predajni počas PN.Mám ju odhlásiť a znovu prihlásiť na SP ? Môžem jej dať novú DOVP ? Myslím, že zamestnať ju na 20 hodin mesačne na stálo je hlúposť.Ďakujem za rady a želám všetko dobré v roku 2007.
Ak končí jedna dohoda, je potrebné cez RLFO odhlásenie, ak ideš uzvatvoriť novú dohodu, tak opäť cez RLFO prihlášku.
Naposledy upravil Tweety : 02.01.07 at 08:07 Dôvod: doplnenie stratiek
0 0
draha24 draha24

draha24 je offline (nepripojený) draha24

Tweety
Ak končí jedna dohoda, je potrebné cez RL odhlásenie, ak ideš uzvatvoriť novú dohodu, tak opäť cez RLFO prihlášku.

Ďakujem za bleskovú odpoveď ale čo je to RL a RLFO ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

draha24
Ďakujem za bleskovú odpoveď ale čo je to RL a RLFO ?
Je to Registračný list fyzickej osoby.
0 0
draha24 draha24

draha24 je offline (nepripojený) draha24

Tweety
Je to Registračný list fyzickej osoby.

ááááá, ďakujem, to už viem čo je to.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať