Zavrieť

Porady

Je notarom overena kopia ako original?

Dobry den prajem,

dnes sa mi podarila, taka vec, ze ma zastavili poliacajti asi 50 metrov od domu a pri kontrole som im predlozil namiesto originalu technickeho preukazu len notarom overenu kopiu.

Notarom overenu kopiu som si dal urobit kvoli tomu aby mohla zostat v aute, pretoze ked viaceri jazdime jednym autom, tak je niekedy problem si stale predavat technicak a v aute ho nechceme nechavat, pretoze v pripade kradeze auta, by poistovna nic nepreplatila ak by sme nemali original technickeho preukazu od auta. A navyse, pred dlhsou dobou, ma kontrolovali policajti, prsalo a ked policajt kontroloval technicky (este vtedy original) tak nan dost naprsalo a velka cast sa rozpila (asi to tlacia na atramentovej tlaciarni alebo co). Tak aj z tohoto dovodu som sa rozhodol nosit notarom overenu kopiu.

Od doby ked nosime v aute, nas kontrolovali policajti viac krat a vzdy bez problemov. Tentokrat ma takmer pred domom zastavili nasi policajti a chceli pokutu 2000 Sk. Chcel som im doniest original pre porovnanie (kedze sme boli len kusok od domu) ale povedali, ze ich to nezaujima.

Pokutu som im nebol ochotny zaplatit, tak sme isli na stanicu a spisali zapisnicu s tym , ze to bude postupene na spravne konanie.

Chcel som sa len opytat na vase nazory, ako vidite moju situaciu. Mam nejaku sancu uspiet s notarom overenou kopio technickeho preukazu? Podla vyjadrenia notara je noverena kopia rovnako platna ako original.
Avsak policajti to akosi nechapu.
Usporiadat
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

KvetkaK Pozri príspevok
Ahojte. Môj kolega v práci tiež začal nosiť v aute overenú kópiu technického preukazu. A to mi povedal, že to v televízii (neviem presne kde ani v akej relácii) odporúčal niekto z policajného zboru, že je lepšie nosiť v aute kópiu z dôvodu, keby bol náhodou automobil odcudzený. Tak teraz tomu nerozumiem, že prečo policajti takúto kópiu neuznávajú, keď to bolo z ich strany ešte aj odporúčané. Ale ako píše zadávateľ témy, doteraz s tým problém nebol až na tento posledný krát.
Tak keď to bolo v televízii, tak je to na 100 %. A ešte keby to tak bolo v Novom čase, tak aj zákon by sa mohol prepisovať
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

piatok13teho Pozri príspevok
Kedysi boli dva technicke, maly technicky sa dal nechat v aute a velky mohol ostat doma.

V mojom pripade ani neslo policajtom o podstatu veci. Auto nema ani 3 roky, cize technicky stav je OK, ten ani neoverovali. Islo len o arogantne vyzadovanie formality(original technickeho som mohol na pockanie doniest).
Pozeral som tie zakony, nie je tam jednoznacne napisane, ze to musi byt original. Notarom overena kopia sa vo velkom mnozstve pripadov poklada za rovnocennu s originalom. Tak nerozumiem preco by to nemohlo platit aj pri technickom preukaze. Ci je auto kradnute si vedia bez problemov overit cez vysielacku, technicky stav vozidla mozu skontrolovat. Kopia technickeho im v tom predsa nemoze prekazat.
Skúšal si už cikať proti vetru...? Neviem, prečo sa chceš s policajtami hádať o takej banalite. Nevyhádaš nič.

Inak už sú zase 2 TP - malý a veľký.
Chybná informácia.
Naposledy upravil Chobot : 21.11.08 at 08:34
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

A odkedy je to platné? My sme prihlasovali auto 12.11. a dostali sme len veľký TP.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Chobot Pozri príspevok
Skúšal si už cikať proti vetru...? Neviem, prečo sa chceš s policajtami hádať o takej banalite. Nevyhádaš nič.

Inak už sú zase 2 TP - malý a veľký.
Chobot, mýliš sa, stále je len ten jeden veľký a asi to ešte dlho aj bude tak...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Kazu Pozri príspevok
A odkedy je to platné? My sme prihlasovali auto 12.11. a dostali sme len veľký TP.
A iný ani nedostanete- stále je len ten jeden veľký...
Chobot sa si zmýlil...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Kazu Pozri príspevok
A odkedy je to platné? My sme prihlasovali auto 12.11. a dostali sme len veľký TP.
Môže byť. Len sa mi zdalo, že pred rokom čo vo firme prihlasovali autá, tak boli
k tomu aj veľký aj malý. Ale môže byť, že sa mýlim.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Chobot Pozri príspevok
Môže byť. Len sa mi zdalo, že pred rokom čo vo firme prihlasovali autá, tak boli
k tomu aj veľký aj malý. Ale môže byť, že sa mýlim.
veru, veru- tuším tvoje prvé pomýlenie za ten rok, čo to tu sledujem, ale však aj Beckham nedal už jedenástku...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Inak, ja mám aj opačný poznatok- keď notár ODMIETOL OVERIŤ techničák a odovodnil to, že je to cenina a cenina sa nemože overovať.To mám od jedného klienta, ale druhý notár mu to overil-ale inak fakt- Pri jazde musí byť ORIGINAL techničák!!!
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Pri jazde s MV musíme mať pri sebe zásadne originálny technický preukaz. Toľko odkaz od polície.
Zamyslite sa , ako by sa v opačnom prípade ľahko získavali tech. preukazy na kradnuté autá...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Odkaz od polície ma bude zaujímať, až keď napísu podľa akého zákona a akého paragrafu. Ak sme právny štát, tak by sme sa mali riadiť zákonmi a niečo ktorý policajt vymyslí. Ak chce dať pokutu, nech to zdôvodní paragrafmi ako napr. daňový úrad.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

marjankaj Pozri príspevok
Odkaz od polície ma bude zaujímať, až keď napísu podľa akého zákona a akého paragrafu. Ak sme právny štát, tak by sme sa mali riadiť zákonmi a niečo ktorý policajt vymyslí. Ak chce dať pokutu, nech to zdôvodní paragrafmi ako napr. daňový úrad.
Je to v zákone 725/2004 o podmienkach prevádzky vozidiel § 23 ods. 7:

(7) Vodič vozidla je povinný mať osvedčenie o evidencii alebo technické osvedčenie vozidla pri vedení vozidla vždy pri sebe.

Je tam uvedené osvedčenie o evidencii, nie je tam alternatíva, že kópia, či overená kópia osvedčenia. Ak si niekto vypýta tvoj občiansky, tak tým myslí občiansky, nie kópiu. Ak niekto bude chcieť overené kópie maturitného vysvedčenia, tak mu dáš overenú kópiu. Ak ale policajt bude chcieť osvedčenie o evidencii, tak bude chcieť originál, nie kópiu.

A teraz ty dokáž, že aj overená kópia je rovnocenná s originálom.

Napr. na vykonanie STK postačuje aj tá overená kópia TP v prípade, že originál TP bol zadržaný. Tam je to vyslovene uvedené:

http://www.stkcadca.sk/cl/2/emisne-kontroly.html
Naposledy upravil Chobot : 21.11.08 at 14:19
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Presne toto chcel počuť piatok 13teho.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať