Zavrieť

Porady

Ubytovanie v súkromí podľa vyhlášky 277/2008 - stačí rodinný dom alebo...?

Zdravím všetkých.

Chcem sa spýtat jednu vec.

Ked chcem prevadzakovat podla - Vyhláška MH SR č. 277/2008 Z. z. , ktorou sa ustanovujú klasifikačné znaky na ubytovacie zariadenia pri ich zaraďovaní do kategórií a tried - a v tejto vyhlaske podla § 4, odskek 18 - Ubytovanie v sukromi - citujem:
(18) Ubytovanie v súkromí predstavuje ubytovanie hostí v izbách rodinných domov alebo je na tento účel poskytovaný celý objekt, najmä rodinný dom, prázdninový dom, rodinná chalupa alebo rodinná chata. Podľa toho je ubytovanie v súkromí poskytované v izbách alebo v objektoch.

Stačí teda na to aby som mohol poskytovat ubytovanie v podla horeuvedeneho - Ubytovanie v súkromí - to, že bude tento objekt charakterizovany podla zakona c. 50/1976 (o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon)) ako rodinny dom podla § 43b, odsek 1, pismeno b) stavebneho zakona teda ako klasicky rodinny dom

alebo?

treba cely objekt charakterizovat podla § 43c - Nebytové budovy, odsek 1 a pismeno a) ostatné ubytovacie zariadenia na krátkodobé pobyty. Pretoze pre tento pripad - teda nebytovej budovy plati v odseku (1) § 43c, že:

Nebytové budovy sú stavby, v ktorých je viac ako polovica ich využiteľnej podlahovej plochy určená na nebytové účely.

Čiže mi nie je jasné že ked ja chcem cely objekt prevadzkovat ako - Ubytovanie v sukromi - objekt (z coho vyplyva ze cely objekt je urceny na nebytové účely) tak prečo píšu vyslovene v spominanej Vyhláške MH SR č. 277/2008 Z. z. , ktorou sa ustanovujú klasifikačné znaky na ubytovacie zariadenia atd v § 4, odskek 18 - Ubytovanie v sukromi, ze
(18) Ubytovanie v súkromí predstavuje ubytovanie hostí v izbách rodinných domov alebo je na tento účel poskytovaný celý objekt, najmä rodinný dom, prázdninový dom, rodinná chalupa alebo rodinná chata. Podľa toho je ubytovanie v súkromí poskytované v izbách alebo v objektoch.????

Ma to teda byt podla stavebneho zakona - bytova budova a teda rodinny dom alebo to ma byt nebytova budova a teda ostatne ubytovacie zariadenia na kratkodobe pobyty????

Velmi pekne Vam ludia dakujem za konstruktivnu odpoved, skusenosti atd. Velmi mi tym pomozete. Naozaj vopred dakujem.

Martin z Martina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ubytovanie v súkromí podľa vyhlášky 277/2008 - stačí rodinný dom alebo...?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.