Zavrieť

Porady

Schválenie súdu za predaj nehnuteľnosti za maloletého

Chceme kúpiť rodinný dom od príbuzných. Jeden zo súčasných spoluvlastníkov je však maloletá osoba. Našiel som, že na prevod od maloletého potrebujeme schválenie súdu.

Poplatok za notára sa mi zdá dosť vysoký (počul som, že 1% z ceny nehnuteľnosti), neobávam sa podvodov, preto by som si to chcel vybaviť sám. Je to však v tomto prípade možné? Ako mám požiadať súd o schválenie? Aké budú v tomto prípade poplatky? Sú na to nejaké tlačivá? Nič sa mi na internete nepodarilo nájsť...

Vopred ďakujem za radu.
Usporiadat
viliam.durina viliam.durina

viliam.durina je offline (nepripojený) viliam.durina

Petra Nová Pozri príspevok
Však za 4 roky uvidíš , ako tá "svojpomoc" dopadne. Lebo plnenie z neplatnej zmluvy je bezdôvodným obohatením, ktoré sa za tri roky premlčí.
No, to je dobre... Takže aj keď je tá zmluva neplatná, za tri roky sa neplatnosť premlčí a stáva sa de facto platná, a môžeme si ju dať prepísať na nás?
0 0
Michaela M. Michaela M.

Michaela M. je offline (nepripojený) Michaela M.

Ahojte!
Prosim Vas ako by ste nam odporucili postupovat v pripade, ak buduci kupujuci si berie na kupu nehnutelnosti uver. Navrh na ustanovenie kolizneho opatrovnika som podala zaciatkom juna, kedze na strane kupujuceho su dvaja maloletí a taktiež matka.Cakame teraz na rozhodnutie. Napisali sme zmluvu o buducej kupnej zmluve, v ktorej sme sa dohodli, ze KZ uzavrieme do štrnástich dní od nadobudnutia pravoplatnosti rozhodnutia o ustanovení kol. opatrovnika. Je mi jasne, ze i zmluvu o buducej KZ musia podpisat az opatrovnici. Zvolili sme tento krok preto, ze je vyhodnejsie dat zapisat zalozne pravo na nehnutelnost v prospech banky na zaklade tejto zmluvy a nie samotnej kupnej zmluvy. Nie sme si vsak isty, ci aj zalozna zmluva nebude musiet byt schvalena sudom, kedze sa vklada do katastra a podpisuje ju predavajuci. Alebo je to tak, ze by sme mohli na schvalenie zaslat zmluvu o buducej kupnej zmluve a malo by to rovnake ucinky ako schvalenie KZ? Zasla som aj na sud ako mi Petra poradila, no neziskala som ziadne info, neboli takí ochotní ako ludia tu.
Dakujem velmi pekne za pomoc.
0 0
vladík vladík

vladík je offline (nepripojený) vladík

ahoj,
ja som to pochopil tak, že Petra Nová ti v príspevku 34 avizuje nebezpečenstvo toho, že po troch rokoch stratíš aj prípadný nárok na vrátenie vyplatených peňazí za kúpenú nehnuteľnosť
a budeš musieť spoliehať na korektnosť predávajúcich, aby si o dom neprišiel, lebo tvoja zmluva je stále neplatná.

samo, verím, že k tomu nedôjde.....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať