Zavrieť

Porady

Transplantácia srdca

Má niekto z Vás nejaké info s transplantáciou srdca?

Mojej mamke včera transplantovali srdce a je na tom asi 50 na 50.
Ešte sa jej stav nezlepšil a cela rodina sme v riadnom strese.
Mamka je už pri vedomí, ale dávajú jej viacero liekov aby sa jej srdiečko rozbehlo, aby mohla žiť tak ako predtým.

Má niekto nejaké informácie koľko trvá zotavenie, ak niekomu transplantujú srdiečko?

Ďakujem
Usporiadat
Miroslavz Miroslavz

Miroslavz je offline (nepripojený) Miroslavz

dovolenkárka Pozri príspevok
Miroslav, soim veľmi rada, že mamičke sa darí.... Je to neopísateľný pocit a prajem ho každému, kto čaká na svojho darcu. Prajem všetkým, aby sa ho dočkali. Ako píše cowboyka- že bude užívať lieky - to je nič oproti tomu, ako jej bolo predtým. Je to daň , ktorú musíme zaplatiť za život. Ale stojí to za to. Život je zrazu úplne iný - každý deň je lepší a krajší. Mamičku pozdravuj a snáď sa niekedy s ňou osobne stretnem v BA na kontrole.
Veľmy pekne ďakujem za podporu. Dlho som tu nebol tak sa ospravedlňujem. Mamka sa práve vo štvrtok vráti z 3 - týždňového liečebného pobytu na sliači a je zdravá. Oproti tomu, čo sme sa strachovali, dnes je to už len spomienka. Ak by ste boli na kontrole teraz v utorok, tak by ste sa s mamkou mohli stretnúť. Prajem krásny zvyšok večera. Miroslav
0 0
Miroslavz Miroslavz

Miroslavz je offline (nepripojený) Miroslavz

Veľmy pekne ďakujem za podporu všetkým ľuďom, ktorí držali palce a utešovali naše nešťastné srdcia krátkymi, ale od srdca písanými vetami. Dlho som tu nebol tak sa veľmy ospravedlňujem. Určite ste čakali, že napíšem ako to ďalej prebieha.
Mamka sa práve vo štvrtok vráti z 3 - týždňového liečebného pobytu na Sliači a je zdravá. Oproti tomu, čo sme sa nastrachovali, dnes je to už len spomienka.
Mamina sa cíti oveľa oveľa lepšie. Zo začiatku keď sa vrátila domou bola pod dohľadom starších súrodencov, nakoľko ja bývam pri 20 km od Bratislavi a ona v Poprade. Ale zase keď jej bolo najhoršie, som ju pravidelne navštevoval v nemocnici a podporoval som ju zase ja. Mamka chodí už pomaličky aj sama do obchodu, alebo s dobrou susedkou, ktorá jej bola taktiež oporou. Ak ste niekto z Popradu, tak kľudne prezradim jej meno, lebo sa nema za čo hambiť, ale môže biť hrda, nakoľko som jej tiež zaviazaný, že ju pravidelne navštevovala. Vola sa Alenka Vantrobová. Ak mate niekoho, v rodine blízkeho, kto je pred, alebo po transplantácií srdca, určite tomuto človeku venujte čo najviac pozornosti, lebo len práve vašou pozornosťou sa Vám podarí o rýchlejšie zotavenie blízkeho. Prajem krásny zvyšok večera a ešte raz chcem poďakovať Vám všetkým, ktorý ste na tejto stránke. S pozdravom Miroslav
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Miroslav, veľmi držím tvojej maminke palce. Ako som ja už písala, moja maminka sa nového srdiečka nedočkala - v januári nám zomrela. (ale nechcem, aby bol tento môj príspevok smutný).
Naozaj sa úprimne radujem s tebou - vidíš, ani ju nepoznám, ale myslím to úprimne. A je to pravda, že potrebuje veľa, veľa lásky, podpory a aj pomoci. Tak sa radujte, že ju máte.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

Miroslavz Pozri príspevok
Veľmy pekne ďakujem za podporu všetkým ľuďom, ktorí držali palce a utešovali naše nešťastné srdcia krátkymi, ale od srdca písanými vetami. Dlho som tu nebol tak sa veľmy ospravedlňujem. Určite ste čakali, že napíšem ako to ďalej prebieha.
Mamka sa práve vo štvrtok vráti z 3 - týždňového liečebného pobytu na Sliači a je zdravá. Oproti tomu, čo sme sa nastrachovali, dnes je to už len spomienka.
Mamina sa cíti oveľa oveľa lepšie. Zo začiatku keď sa vrátila domou bola pod dohľadom starších súrodencov, nakoľko ja bývam pri 20 km od Bratislavi a ona v Poprade. Ale zase keď jej bolo najhoršie, som ju pravidelne navštevoval v nemocnici a podporoval som ju zase ja. Mamka chodí už pomaličky aj sama do obchodu, alebo s dobrou susedkou, ktorá jej bola taktiež oporou. Ak ste niekto z Popradu, tak kľudne prezradim jej meno, lebo sa nema za čo hambiť, ale môže biť hrda, nakoľko som jej tiež zaviazaný, že ju pravidelne navštevovala. Vola sa Alenka Vantrobová. Ak mate niekoho, v rodine blízkeho, kto je pred, alebo po transplantácií srdca, určite tomuto človeku venujte čo najviac pozornosti, lebo len práve vašou pozornosťou sa Vám podarí o rýchlejšie zotavenie blízkeho. Prajem krásny zvyšok večera a ešte raz chcem poďakovať Vám všetkým, ktorý ste na tejto stránke. S pozdravom Miroslav
držím palčeky, nech sa maminke darí - my už sme s tatkom náš boj dobojovali, ale odstupom času musím povedať, že to stálo zato, nebyť zákernej ďalšej choroby, s ktorou sme už toľko šťastia nemali. Ale boli to krásne roky života, až na ten posledný. Maminke nech slúži to srdiečko, ktoré svojou láskou rozdáva ďalej ako slniečko...
0 0
dovolenkárka dovolenkárka

dovolenkárka je offline (nepripojený) dovolenkárka

Miroslav, veľmi sa teším, že sa maminke darí. Ja idem do Bratislavy na kontrolu o niečo neskôr, takže sa nestretneme, ale v minulosti sme sa stretli - ja som už bola po operácii a ona sa práve dostala na čakaciu listinu. Mamina sa vtedy ukázala ako pravá bojovníčka, opakovala, že ona sa len tak ľahko nevzdá a vidíš - oplatilo sa. Teším sa spolu s Vami. Je dôležité, keď máme okolo seba ľudí, ktorých milujeme a vieme, že oni k nám cítia to isté. Ja som mala a stále mám okolo seba úžasných ľudí a myslím si, že to je veľká časť môjho úspechu. Transplantácia mi zachránila život a na určitý čas mi ho predĺžila, a som vďačná za každý deň.
Mame prajem veľa, veľa šťastných dní v kruhu svojich najbližších. Prajem jej, aby sa usnmievala na svet a rozdávala radosť, lebo tým rozdáva nádej a lásku, ktorú potrebujeme všetci.
0 0
avajka avajka

avajka je offline (nepripojený) avajka

ahojte,
som studentkou fyzioterapie a tento rok pisem bakalarku s temou: Psychosomaticka rehabilitacia pacientov po transplantacii srdca, v rodine a ani v blizskom ci vzdialenom okoli som nenasla nijakeho pacienta, preto by som bola velmi rada nasla hocijakeho pacienta ktory by mal oxotu pomoct mi, nie napisat ju ale ze by som snim vypracovala kazuistiku, pripadne niaky rozhovor o jeho rehabilitacii, bola by som vam velmi vdacna za kazdy typ alebo pacienta....
dakujem
0 0
74eva 74eva

74eva je offline (nepripojený) 74eva

Našla som túto tému náhodne a nedá mi nenapísať príspevok. 07. 10. 09 bude rok od otcovej operácie - výmena chlopne. Od detstva mal "dieru" na srdci, čo spôsobilo, že ako srdce pumpuje krv, sťahovalo mu to chlopňu do tej diery, a tým sa vlastne ničila chlopňa. Bol na tom zle, prešiel pár krokov a hneď bol dýchavičný, v lete ani nechodil von. Chodil na kardiológiu u nás v meste, kde mu lekár povedal, že to nič nie. Lenže mamke to nedalo, lebo sa už nemohla na to všetko pozerať a otec nakoniec skončil v NÚSCH BA, kde mu zistili horeuvedenú diagnózu. Keď sa otcov kardiológ dozvedel, čo mu vlastne je, rýchlo dával od neho ruky preč... Nemám slov.... Po operácii nám lekár povedal, že to bolo o 5min dvanásť, vraj keby sa čakalo dlhšie, nemusel by sa dožiť Vianoc, ktoré boli o dva mesiace. Nikdy nezabudnem na ten "obrázok", ktorý som mala pred očami, keď sme ho dva dni po operácii prišli pozrieť na JISku.. Na personál nemôžem povedať jedno krivé slovo, vždy boli k nám milí, či cez telefón, keď sme tam vyvolávali, alebo osobne. Bolo to veľmi ťažké obdobie pre celú rodinu, ale zároveň nás to posilnilo a zblížilo. Otec má 53 rokov ale elánu do života má ako 20 ročný. Keď som s ním po operácii chodila na prechádzky, stále mi rozprával a vôbec nebol dýchavičný, no ja 23ročná som mala čo robiť, aby som mu v chôdzi stačila :-))
0 0
Denisa90 Denisa90

Denisa90 je offline (nepripojený) Denisa90

Dobrý večer prosím Vás potrebujem sa trošku vyrozprávať alebo poradiť Môj tatinko čaká na transplantaciu srdiečka 2 mesiace. 3 roky trpí bolestami, dychavičnosťou a má kardiostimulátor. Prosím Vás ako dlho ste čakali na transplantáciu ( viem, že je to individuálne) len potrebujem troška rozptýlenia, že to nebude dlho. V poslednom čase sa mu zhoršilo máva bolesti v brušnej dutine, stále ho zadúša a kašle, prestáva mu tráviť. Ako mu pomôcť aby tak netrpel ? Psychicky ho podporujeme aby to nevzdával, vyplačeme sa len vtedy keď nás nevidí. Už nikam nechodí lebo nevládze Bojíme sa, je veľký bojovník na transplantáciu sa veľmi teší, aj veci má pobalené... Len to čakanie je strašné
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Denisa90
Dobrý večer prosím Vás potrebujem sa trošku vyrozprávať alebo poradiť Môj tatinko čaká na transplantaciu srdiečka 2 mesiace. 3 roky trpí bolestami, dychavičnosťou a má kardiostimulátor. Prosím Vás ako dlho ste čakali na transplantáciu ( viem, že je to individuálne) len potrebujem troška rozptýlenia, že to nebude dlho. V poslednom čase sa mu zhoršilo máva bolesti v brušnej dutine, stále ho zadúša a kašle, prestáva mu tráviť. Ako mu pomôcť aby tak netrpel ? Psychicky ho podporujeme aby to nevzdával, vyplačeme sa len vtedy keď nás nevidí. Už nikam nechodí lebo nevládze Bojíme sa, je veľký bojovník na transplantáciu sa veľmi teší, aj veci má pobalené... Len to čakanie je strašné
Pozri si tieto stranky,
http://www.darzivota.sk/category/inf...pre-pacientov/
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať