Zavrieť

Porady

Zálohový predpis a EURO

IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

V súvislosti s prechodom na EURO by ma zaujímalo , ako sa pripravujú SVB, bytové družstvá na tento krok.Akým spôsobom a kedy budete oznamovať vlastníkom bytov prepočet zálohových platieb ? Zaujíma ma vlastne kedy budete zasielať vlastníkom bytov nové zálohové predpisy s rozpisom jednotlivých položiek v eurách , nakoľko preddavky platíme mesiac vopred , takže poplatky spojené s bývaním za január 2009 platíme už v decembri 2008?
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Bodaj by tie zákonné ustanovenia boli konečne dané v normálnej podobe a nerobili zbytočný zmätok v celom zákone 182 a jeho n-tými novelizáciami. Takže poriadok treba v prvom rade začať robiť úplne niekde inde ...O platby v spoločenstvách sa tam na ministerstve môžu starať najmenej
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

slavica Pozri príspevok
Bodaj by tie zákonné ustanovenia boli konečne dané v normálnej podobe a nerobili zbytočný zmätok v celom zákone 182 a jeho n-tými novelizáciami. Takže poriadok treba v prvom rade začať úplne niekde inde ...O platby v spoločenstvách sa tam na ministrstve môžu starať najmenej
Slávka, to že ak vystavuješ z dôvodu nejakej zmeny nový ev. list je už samozrejmé od neviem presne ktorého augusta (myslím 24.) povinnosť zobraziť duálne ceny (teda SK/Euro) ale že už v 12/2008 musia byť ev. listy na zálohové platby roku 2009 položkovite zobrazené čisto len v Eurách... veru som nikde nepodchytila. Ak niekto vie v ktorom zákone, resp. vyhláške to je legislatívne dané prosím o uvedenie. Ďakujem.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

My budeme nové predpisy vydávať v decembri v Eurách, ale platby podľa nich budú v januári formou SIPO na február. V decembri sa zaplatí podľa starého predpisu v Sk na január. Ked nám 5.1. dôjde platba zo SIPO, tak to každému prerátáme na EUR a zapíšeme po jednotlivých položkách do ev.listu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať