Zavrieť

Porady

zvysenie platov v skolstve

Neviete, ako to dopadlo s tym x-tym ohlasovanym zvysovanim platov v skolstve? Aj to uz odhlasovali? Alebo len zase kopec kecov a ked pride na vec, tak nic? Caka sa na schvalenie rozpoctu na bud.rok alebo co?
Usporiadat
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
V zákone 553/2003 v znení neskorších predpisov sú presné tabuľky pre všetky kategórie zamestnancov v školstve. Žiadne iné nie sú. Všetky zákonom stanovené finančné nároky musíte mať preplatené! Inak je to zrelé na Inšpekorát práce a finančnú kontrolu.
0 0
gadula gadula

gadula je offline (nepripojený) gadula

Učím na súkromnej strednej odbornej škole ...viac
To: Kataso
Tak teraz neviem. Čo sú "zákonné nároky"? Náš (opakujem SÚKROMNÝ) majiteľ školy NIE JE viazaný zák. 553, iba ustanoveniami ZP. Takže:Tarifný plat je nám riadne zúčtovaný. Aj podľa vyjadrenia školského právnika pre SÚKROMNÉ školy nie je výsledok Vyššej kolektívnej zmluvy záväzný (v žiadnom!! ohľade), stačí ak dodržiava ustanovenia ZP. Takže máme dve možnosti. Buď byť radi, že v platovom dekréte máme všetci v priemere len o 8€ menej, a byť ticho, ALEBO: odísť na "štátnu" školu.... AK sa mýlim, rád to svojim spolupracovníkom vysvetlím. Ďakujem.
0 0
gadula gadula

gadula je offline (nepripojený) gadula

Učím na súkromnej strednej odbornej škole ...viac
Veeeľmi sa ospravedlňujem za nesprávne uvedený NICK: KATA50- prepáč, prosím.
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Gadula - v pohode, nič sa nestalo. Nemám prehľad o zákonoch a vyhláškach pre súkromnú školu. Mala som pocit, že všetci ped. zamestnanci sú platení z rovnakých tabuliek. Rozdiely by mohli byť v osobnom príplatku, odmene a pod. A ako máte potom príplatok za triednictvo, riadiaci príplatok, príplatok za 2. kvalifikačnú skúšku ???
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Chcela by som sa opytat. Pri uprave platu od 1.1.2009 je ucitelka PN - dlhodobo, je triednou ucitelkou, ktoru v jej nepritomnosti zastupuje ina ucitelka- prijata na zastup, v oznameni o vyske funkcneho platuod 1.1.2009, nema ta ucitelka napisanu sumu za triednictvo- ta co je na PN, je to spravne?Ak nie, aka vyhlaska sa da pouzit?
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Myslím,že zastupované triednictvo, ako aj iné zastupované hodiny sa do " mzdového dekrétu" nepíšu. Dôležité je aby riad. školy dal písomný príkaz PAM,( a na vedomie zastupujúcej učiteľke ) aby bol príplatok za triednictvo vyplácaný počas PN učiteľky, zastupujúcej učiteľke. To stačí na preplácanie.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Asi som to zle napisala, tak este raz.
Ucitelka je na dlhodobej PN. Pocas jej PN jej bol doruceny novy platovy dekret, platny od 1.1.2009, na podpis domov, na tom dekrete je v polozke triednictvo 0euro.
Tato ucitelka uci na 1.st. takze je za nu zastupovanie za triednictvo a aj ostatne predmety inou ucitelkou prijatou na zastup.
Preto sa pytam, ci ta ucitelka, ktora je na dlhodobej PN nema mat v dektere v polozle triednictvo nejaku sumu, ved ked je PN, aj tak jej skola nic nevyplaca. V dekrete nie je uvedene, ze sa zmeni, myslim suma za triednictvo, po nastupe do zamestnania po skonceni PN. Dufam, som to napisala jasnejsie.
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Tak toto je iná káva... Triednictvo prideľuje riaditeľ školy na začiatku šk. roka a ak nedôjde ku vážnemu zlyhaniu učiteľa alebo porušeniu pracovného poriadku, tak má byť dokončené do konca šk. roka. A potom sa obnoví, alebo zmení - v septembri. Aj keď je kolegyňa na dlhodobej PN má mať triednictvo v novom "mzdovom dekréte" potvrdené aj naďalej. Zastupovanie triednictva je potom potvrdené tak, ako som už rozpísala skôr. Veď rozmýšľajme spolu: To jej nenapíšeme do nového "mzdového dekrétu" ani úväzok v %, za to že je PN ??? Ak sa ale predsa riaditeľ školy rozhodol v priebehu šk. roka meniť triednictvo, bolo by minimálne slušné to kolegyni oznámiť, a aj to s ňou prejednať. Si myslím...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ved mi tam nemame ziaden uvazok napisany v %.Len zakladny plat, zvysenie, osobne, triednictvo atd.- priplatky, takze, ak som to pochopila, ak bola ucitelke pridelena na 1.st.trieda v septembri, tak samo je to aj tirednictvo. Ona v tom case bola uz PN, prijali na zastup inu ucitelku. V novom platovom dekrete ma mat to triednictvo napisane- financna suma? Tak potom, by som poprosila vyhlasku, alebo nieco, s cim sa da u " super" vedenia apelovat.
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Citujem zo zákona 553/2003...(5) Zamestnávateľ je povinný písomne oznámiť zamestnancovi výšku a zloženie funkčného platu pri uzatvorení pracovnej zmluvy, pri zmene druhu práce alebo
pri úprave funkčného platu.
Funkčný plat pozostáva z tarifného platu a zo všetkých uznaných príplatkov, ktoré zamestnanec dostáva( §4 ods.1 písm a-n. ) Teda má mať v novom platovom dekréte ( napr pri zvýšení tarifného platu od 1.1.2009 ) napísané v akej výške a aké príplatky poberá. Ak učiteľ učí na čiastočný úväzok má tam mať aj na koľko % mu ten tarifný plat vychádza. Žiadne zahmlievanie !
Ak nie je napísané % , potom je to na 100%.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Si mila, dakujem. Vieme argumentovat.
Vraj to triednictvo sa dopise, ked ucitelka po PN nastupi do prace.
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Vďačne, tak si to ustrážte a nech sa rýchlo vaša kolegyňa uzdraví.
0 0
gadula gadula

gadula je offline (nepripojený) gadula

Učím na súkromnej strednej odbornej škole ...viac
Neskoro - ale predsa.... odpovedám: všetky! zložky platu máme prehľadne rozpísané v dekréte. Len sme dlhšie čakali, kým ho dostaneme. No, ako súkromná škola, nedostávame zvýšenie o 7%, ako píšem na inom mieste.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať