Zavrieť

Porady

platca dph

chcem sa spytat: 1) oplati sa zivn. stat dobrovolnym platcom DPH ?? a ake to ma vyhody a nevyhody ???, dostal som zakazku na stavebne prace, material nenakupujem iba prace a zamestnam na to dalsich zivnostnikov. Firma ktora mi zakazku zadala je platcom dph a cenovu ponuku som vypracoval bez dph. 2) je lepsie viest uctovnictvo jednoduche alebo podvojne ked som platcom dph???


Vdaka za pomoc
Usporiadat
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
RenataK
Ďakujem Bepo za odpoveď. Ale ešte predsa otázka: t.z., že nákup tovaru - nadmerný odpočet a predaj - vlastná daňová povinnosť? Je to tak dobre? Ďakujem za odpoveď.
nákup je odpočet na vstupe, predaj povinnosť na výstupe, rozdiel je buď danová povinnosť, alebo nadmerný odpočet!
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

ALDA
nákup je odpočet na vstupe, predaj povinnosť na výstupe, rozdiel je buď danová povinnosť, alebo nadmerný odpočet!
Ale ešte sa spýtam, možno hlúpo ale predsa, tá hranica obratu 1 500 000 pre registráciu na platiteľa DPH je v prípade potravín predaj čiže všetko čo prejde cez reg. pokladňu? (alebo predaj tovaru - náklad na tovar? - toto je asi hlúposť)
Ďakujem Vám všetkým za odpovede a trpezlivosť.
Naposledy upravil RenataK : 30.05.05 at 09:35 Dôvod: doplnenie textu
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

ano celkovy predaj. vobec tam nejde o naklady, neda sa to odratat.
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

evae
ano celkovy predaj. vobec tam nejde o naklady, neda sa to odratat.
Ďakujem evae za rýchlu reakci, nebola som si istá, doteraz som sa nezaoberala DPH.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

nemas zac, ja som to riesila par tyzdnov dozadu, tiez som si nebola ista
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

RenataK- predaj tovaru-nákup tovaru=marža.Obrat=všetko čo predáš v predajných cenách nielen cez registračnú pokladňu ale aj na faktúry.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

inak teraz ma napadlo k tej predosle teme, ci sa stat platcom. povodne som si myslela, ze tam nie je rozdiel, ale tiez sme mali tento problem vo firme, ked zivnostnik, subdodavatel na vzduchotechniku, nam dal ohromnu cenu za material a montaz. som nad tym dumala par dni, kym som prisla na to, ze on vlastne platil DPHcku a nakolko nebol platca, tak nam ju vyfakturoval ako jeho naklad. vtedy sme sa s nim dohodli, ze material sice vyberie, ale kupujeme MY.... este takto by sa to dalo dohodnut. on nam fakturuje len montaz a tam nevadi, ze nie je platcom. bolo by mu zbytocne stat sa platcom DPH, ked ma obcas zakazky popri zamestnani.
0 0
MAJKA1983 MAJKA1983

MAJKA1983 je offline (nepripojený) MAJKA1983

Ahojte, čítam už asi 10 diskusiu a stále nechápem... môžete mi to niekto vysvetliť na mojom konkrétnom príklade? Budem platca dph, nakupujem tovar za účelom ďalšieho predaja, nakupujem od platcu dph a zákazníci sú buď firmy - čiže platci dph a mám aj zákazníkov, ktorí nie sú platci dph. Čo z toho vyplýva? Prosím prosím, som z toho fakt mimo.Čo všetko platím ja štátu, čo všetko sa mi vráti? Ďakujem veľmi pekne za ochotu pomôcť!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
MAJKA1983 Pozri príspevok
Ahojte, čítam už asi 10 diskusiu a stále nechápem... môžete mi to niekto vysvetliť na mojom konkrétnom príklade? Budem platca dph, nakupujem tovar za účelom ďalšieho predaja, nakupujem od platcu dph a zákazníci sú buď firmy - čiže platci dph a mám aj zákazníkov, ktorí nie sú platci dph. Čo z toho vyplýva? Prosím prosím, som z toho fakt mimo.Čo všetko platím ja štátu, čo všetko sa mi vráti? Ďakujem veľmi pekne za ochotu pomôcť!
Majka myslím, že táto odpoveď je pre Vás , nie ?

http://www.porada.sk/926632-post1109.html
0 0
MAJKA1983 MAJKA1983

MAJKA1983 je offline (nepripojený) MAJKA1983

Zita5 Pozri príspevok
Majka myslím, že táto odpoveď je pre Vás , nie ?

http://www.porada.sk/926632-post1109.html
Hej, je, lenže ja som už všetky témy prečítala... a nechááááápem tomu, s manželom sa tu handrkujeme, kto to správnejšie pochopil, tak som chcela ku konkrétnemu prípadu konkrétnu odpoveď.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Asi bude najlepšie, keď nám tu napíšeš ako to chápeš ty a ako manžel, pretože teraz som pozerala do tém, na ktoré ti Zitka priložila linky a pre nás je v nich princíp DPH vysvetlený veľmi zrozumiteľne, takže ťažko je odpovedať. Ak sa presne opýtaš, čomu nerozumieš, ľahšia bude odpoveď.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

MAJKA1983 Pozri príspevok
Ahojte, čítam už asi 10 diskusiu a stále nechápem... môžete mi to niekto vysvetliť na mojom konkrétnom príklade? Budem platca dph, nakupujem tovar za účelom ďalšieho predaja, nakupujem od platcu dph a zákazníci sú buď firmy - čiže platci dph a mám aj zákazníkov, ktorí nie sú platci dph. Čo z toho vyplýva? Prosím prosím, som z toho fakt mimo.Čo všetko platím ja štátu, čo všetko sa mi vráti? Ďakujem veľmi pekne za ochotu pomôcť!
Majka, možno tento príspevok Ti to pomôže objasniť.

Klikni sem : http://www.porada.sk/439677-post4.html
0 0
MAJKA1983 MAJKA1983

MAJKA1983 je offline (nepripojený) MAJKA1983

No ja tomu rozumiem tak, že nakúpim za cenu s dph, predám za navýšenú cenu (chcem mať predsa nejaký zisk), štátu zaplatím 19% z čistého zisku bez dph... z každého predaného tovaru.
Ja si môžem dať do réžie napr. telefón, reklamu...atď, štát mi vráti dph. Takto to je?
ČI????
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

MAJKA1983 Pozri príspevok
No ja tomu rozumiem tak, že nakúpim za cenu s dph, predám za navýšenú cenu (chcem mať predsa nejaký zisk), štátu zaplatím 19% z čistého zisku bez dph... z každého predaného tovaru.
Ja si môžem dať do réžie napr. telefón, reklamu...atď, štát mi vráti dph. Takto to je?
ČI????
Nakúpiš za 100 ntto plus 19 DPH. DPH teraz odložím a pracujem ďalej. Na 100 ntto si dáš prirážku 15% , t.j. 115 /100 plus 15/ a pripočítaš DPH 19% t.j. 21,90 . Tovar predáš za 115 plus 21,90 = 136,85

náklady si mala 100 a tržbu budeš mať 115. Rozdiel plus 15 zdaníš 19% a zaplatíš štátu 3,60 daň z príjmu.

DPH máš na vstupe 19 /vstup=Tvoja kúpa/ na výstupe /Tvoj predaj/ ,máš povinnosť platiť 21,90. Rozdiel medzi vstupom a výstupom, t.j.
19 a 21.90 je 2,90 , a to zaplatíš štátu.

To znamená vysporiadavaš dve dane - daň z príjmu a daň z pridanej hodnoty.
.
0 0
didiana didiana

didiana je offline (nepripojený) didiana

Prosím pomôžte!
V júli som začal stavať budovu na podnikanie. Faktúry z júla. Živnostenský list a registrácia DPH je od októbra. Môžem tieto faktúry započítať do posledného štvrťroku ako odpočet DPH.
Ďakujem, ďakujem....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať