Zavrieť

Porady

pausalove vydavky

Dobry den.
Chcel by som si overit ci rozumiem pausalovym vydavkom.Mam volnu zivnost takze si mozem uplatnit pausalove vydavky 40 percent.Takze ak zarobim napriklad 500 000sk za rok tak s toho odpocitam 40 percent a to co mi ostane tak s toho platim po danovom priznani danovu vyrovnavku 19 percent? a neda sa ta dan este ovplivnit ak mam dieta a zenu na materskej ? dik
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Marianka,
nedá sa mi prideliť Ti bodík. Tak iba pochvalu
A drsr ešte furt nič???
Určite čakajú ako sa dohodneme

Ja som stále za "stratu"

Teda, že aj pri paušálnych výdavkoch môžeš mať stratu z titulu úhrady povinného poistného.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Muška, súhlasím, aj ja som včera jedno také DP "vyrobila" pri nízkom príjme a 60 % paušálnych výdavkoch
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Paula Pozri príspevok
Jaj, vaša diskusia mi pripomína jednu §§§§§-ovú debatu spred roka . Budem vás tíško sledovať.
Paulínka, jáááááááááj, my už sme raz také....keď nemáme robotu, tak si vymyslíme plodnú debatku
A aké tíško??, len sa pekne zapoj...., nech sme tu neni len samé za múdre
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Muška Pozri príspevok
Paulínka, jáááááááááj, my už sme raz také....keď nemáme robotu, tak si vymyslíme plodnú debatku
A aké tíško??, len sa pekne zapoj...., nech sme tu neni len samé za múdre

Muška, tíško len musím, lebo ja už také nemusím. Ale diskusie, ktoré majú zdravého ducha, rada čítam a oceňujem . Máš pravdu, DRSR čaká, kým to rozlúsknete.
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Muška Pozri príspevok
Marianka,
nedá sa mi prideliť Ti bodík. Tak iba pochvalu
A drsr ešte furt nič???
Určite čakajú ako sa dohodneme

Ja som stále za "stratu"

Teda, že aj pri paušálnych výdavkoch môžeš mať stratu z titulu úhrady povinného poistného.

Asi som práve upravovala príspevok, preto nešial prideliť bod.Ale aj tak ďakujem.
Som zvedava, čo na to DRSR. Nikto sa na to ešte konkretne nepýtal, lebo ja mám celkom chuť. Len pred pár dňami mi prišla odpoveď ohľadom bonusu. Dve správkyne a jedna nejaká poradkyna na Du tvrdili, že sa nedá priznať DB, ak vykážem zo ZČ dostačujúci príjem, ale zo SZČO výjde strata. A prišla odpoveď , že sa dá. Tak som zvedavá ako by to bolo v tomto prípade.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Ale teraz ma napadlo toto.

Pri paušálových výdavkoch by sa tá strata dala dosiahnuť ak by bol nulový príjem.
Otázne je ako by to bolo pri skutočných výdavkoch.

Podľa §2
i) daňovým výdavkom výdavok (náklad) na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom, zaúčtovaný v účtovníctve1) daňovníka alebo zaevidovaný v evidencii daňovníka podľa § 6 ods. 11 alebo 14, ak tento zákon neustanovuje inak,


výdavky by v tomto prípade neslúžili na dosiahnutie príjmu. Musel by mať príjem aspoň 0,01 € aby to bolo možné považovať za daňový výdavok.

Čo teraz?
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Ja nie som za takéto naťahovačky, prave som dopísala dotaz na DRSR. Prilepím , keď príde. To som teda zvedavá
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

veronikasad Pozri príspevok
Muška, súhlasím, aj ja som včera jedno také DP "vyrobila" pri nízkom príjme a 60 % paušálnych výdavkoch

Ono to ide , aj ja som si skúsila také vyrobiť na DRSR. Ak by to nešlo, tak by snáď upravili vzorce tak, aby nevyšla strata, ak zaškrtneš, že si uplatňuješ paušálne výdavky.
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

marjankaj Pozri príspevok
Ale teraz ma napadlo toto.

Pri paušálových výdavkoch by sa tá strata dala dosiahnuť ak by bol nulový príjem.
Otázne je ako by to bolo pri skutočných výdavkoch.

Podľa §2
i) daňovým výdavkom výdavok (náklad) na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom, zaúčtovaný v účtovníctve1) daňovníka alebo zaevidovaný v evidencii daňovníka podľa § 6 ods. 11 alebo 14, ak tento zákon neustanovuje inak,


výdavky by v tomto prípade neslúžili na dosiahnutie príjmu. Musel by mať príjem aspoň 0,01 € aby to bolo možné považovať za daňový výdavok.

Čo teraz?
Prečo by neslúžili na dosiahnutie príjmu....akurát že nie v tomto roku. Je kríza ,tak príjem nebol, ale prenájom, elektrina reklama atd...a snáď v ďalšom roku bude aj ten príjem.
Tuším som vypotila dobrú blbsť
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
mariana11 Pozri príspevok
Ja nie som za takéto naťahovačky, prave som dopísala dotaz na DRSR. Prilepím , keď príde. To som teda zvedavá
Že by som napísal aj ja? Bude sranda ak odpovede budú rôzne.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
marjankaj Pozri príspevok
Ale teraz ma napadlo toto.

Pri paušálových výdavkoch by sa tá strata dala dosiahnuť ak by bol nulový príjem.
Otázne je ako by to bolo pri skutočných výdavkoch.

Podľa §2
i) daňovým výdavkom výdavok (náklad) na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom, zaúčtovaný v účtovníctve1) daňovníka alebo zaevidovaný v evidencii daňovníka podľa § 6 ods. 11 alebo 14, ak tento zákon neustanovuje inak,


výdavky by v tomto prípade neslúžili na dosiahnutie príjmu. Musel by mať príjem aspoň 0,01 € aby to bolo možné považovať za daňový výdavok.

Čo teraz?
A zasa raz ti budem oponovať.
Príklad (trochu extrémny): SZČO od 1.12., 30.12. chudák konečne vystaví nejakú faktúru (zaplatia samozrejme až v januári), ale toho benzínu, čo minul a času, čo strávil na cestách ...
Príjmy nulové, výdavkov hromadu...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marjankaj Pozri príspevok
Že by som napísal aj ja? Bude sranda ak odpovede budú rôzne.
Skús, nech je sranda. A daj si odpoveď poslať poštou - vtedy sú opatrnejší.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

No nejde mi tu nikomu prideliť bod, tak neviem.... Chcela som mariane za stanovisko drsr a následný príspevok Zitke...u
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vidím , že ste pracovali aj v noci ,pokiaľ ja som snívala o" paušálových výdavkoch" .

Ja zasa ráno pri kávičke som pracovala a potom si odpovede porovnáme.Pokiaľ nám nezašlú rovnaké .To sa už stalo aj Mne aj Muške , že odpovede sa zhodovali .


Takže takto som to spískala :

Dobrý deň,
na základe Pokynu DR SR na uplatňovanie § 17 ods. 12 zákona č. 595/2003 Z. z.o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej len „ZDP“) strana 2. sa uvádza
citujem z Pokynu :
Daňovou stratou podľa § 2 písm. k) ZDP je rozdiel, o ktorý daňové výdavky prevyšujú zdaniteľné príjmy pri rešpektovaní vecnej a časovej súvislosti zdaniteľných príjmov a daňových výdavkov v príslušnom zdaňovacom období. V nadväznosti na cit. ustanovenie a na § 2 písm. i) ZDP, v ktorom je definovaný pojem daňový výdavok, daňovú stratu môže vykázať len daňovník s príjmami podľa § 6 ZDP a to za podmienky, že pri týchto príjmoch uplatňuje preukázateľné daňové výdavky.

Jedná sa o daňovníka uplatňuje výdavky percentom z príjmov podľa § 6 ods. 10 ZDP. Tento daňovník v roku 2009 nedosiahol z podnikania žiaden príjem ,z čoho jasne vyplýva , že paušálne výdavky nemá z čoho uplatňovať .
Avšak tento daňovník sa dostal do straty z dôvodu platieb do Sociálnej poisťovne a Zdravotnej poisťovne v roku 2009 .

Moja otázka znie : napriek tomu,že v Pokyne sa uvádza, že do straty sa môže dostať len daňovník s príjmami §6 ZoDzP , ktorý uplatňuje preukázateľné výdavky , je u daňovníka , ktorý vedie evidenciu v súlade s §6 odst.10 Zákona o dani z príjmov a v roku 2009 nedosiahol žiaden príjem a súčasne z dôvodu platieb do ZP a SP sa dostal do straty , je takto vykázaná strata v súlade so Zákonom o dani z príjmu ? Je vôbec možné takto stratu vykázať pri § 6 odst.10 ZoDzP ?

Vopred ďakujem za odpoveď .

Zita Mrkvičková
1 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
V telefonickom rozhovore s pracovníčkou DÚ Dolný Kubín mi bolo povedané, že strata pri paušálnych výdavkov nie je možná. Viem, že telefonický argument je veľmi slabý argument a už sa teším na vyjadrenia na vaše dopyty podané na DR.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Tkaže podľa tohto príspevku to strata nemôže byť.
http://www.porada.sk/1337824-post7.html
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Chcela by som poprosiť o radu- ŚZČO (brat) - neporiadnik, nemá doklady o zaplatení odvodov do ZP-platil pošt.poukážkou. Môžem mu ich uplatniť - ak má potvrdenie zo ZP o platbách?
A ešte platil omnoho viac ako mal predpísané- nie je to problém- môžu sa zahrnúť v plnej výške?

Vopred veľmi pekne ďakujem za každú radu
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

L-M Pozri príspevok
Chcela by som poprosiť o radu- ŚZČO (brat) - neporiadnik, nemá doklady o zaplatení odvodov do ZP-platil pošt.poukážkou. Môžem mu ich uplatniť - ak má potvrdenie zo ZP o platbách?
A ešte platil omnoho viac ako mal predpísané- nie je to problém- môžu sa zahrnúť v plnej výške?

Vopred veľmi pekne ďakujem za každú radu
Áno, môžete. Však prehľad platieb to je doklad o platbe.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

L-M Pozri príspevok
Chcela by som poprosiť o radu- ŚZČO (brat) - neporiadnik, nemá doklady o zaplatení odvodov do ZP-platil pošt.poukážkou. Môžem mu ich uplatniť - ak má potvrdenie zo ZP o platbách?
A ešte platil omnoho viac ako mal predpísané- nie je to problém- môžu sa zahrnúť v plnej výške?

Vopred veľmi pekne ďakujem za každú radu
A prečo platil viac? Ten preplatok súvisel so SZCO? Nemal to nejaké nedoplatky ako samoplatiteľ pred živnosťou. Tie by som nedávala do DP
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Zdenka175 Pozri príspevok
A prečo platil viac? Ten preplatok súvisel so SZCO? Nemal to nejaké nedoplatky ako samoplatiteľ pred živnosťou. Tie by som nedávala do DP
Ďakujem Zdenka,nemal žiadne nedoplatky, ale on je truhlík, nezmenil si to podľa toho čo mu vyšlo v RZZP ale platil ďalej, tak ako predtým. Tak v tomto prípade mu to tam môžem celé zahrnúť? On je SZČO už tuším 3 roky.
A ešte ma napadlo, že mi hovoril, že mu nejakú časť vrátili tak to zahrniem do príjmu a keby to bolo z RZZP, tak o tú zrážkovú daň si ečte ponížim daňovú povinnosť, je to tak aj pri paušálnych výdavkoch???
Naposledy upravil L-M : 18.03.10 at 12:22
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať