Zavrieť

Porady

sanca ziskat peniaze na podporu podnikania

m.b m.b

m.b je offline (nepripojený) m.b

som workoholik, na liecenie sa nechystam xD ...viac
zdravim vsetkych,

ste uplne super,ale to uz aj tak viete...teraz k veci

zaujima ma aka je realna sanca ziskat akukolvek financnu podporu pri zacinani podnikania ako s.r.o. (mikropozicka, bankovy uver, hocico co pomoze)
Sme dvaja, sme vyborny v odbbore ktoremu sa venujeme (vyroba hudobnych nastrojov), mame dobry plan, podrobne premysleny, na Slovensku este nic take nieje. Problem je v tom ze ako manazeri a podnikatelia nemame vobec ziadne skusenosti. Planujeme vyrabat len v malom.

Aka je realna sanca ze nas niekto podpori? Ma zmysel stracat cas pripravou perfektneho podnikatelskeho planu?
Ovplivni nasu sancu planovany pocet zamestnancov? Chceli by sme zacat len sami, ale ak by to malo zvysit sance, dake miestecko by sa naslo...

dakujem za vsetky rady, postrehy
Usporiadat
pisc pisc

pisc je offline (nepripojený) pisc

ahojte,

pokracoval by som v teme, a trochu specifikoval kriteria, ktore ma zaujimaju..

otazka 1: nezmenil sa cas evidencie na urade na 4 mesiace? (som niekde cital..) prip. sprisnili sa kriteria nejakym sposobom. a tiez, v prievidzi napr. by tiez bolo mozne ziskat az 3500 eciek? (absolvent - 24 rokov)

otazka 2: pokial je clovek zamestnany brigadne, nema to vplyv na evidovane 3 (?) mesiace potrebne na prispevok?

vopred dik vsetkym.
0 0
Faipe Faipe

Faipe je offline (nepripojený) Faipe

ja len k otazke 1: vyska prispevku zavisi od konkretneho regionu, nie od toho ci si absolvent a kolko mas rokov a presnu sumu prispevku ti povedia na urade prace ako aj dalsie informacie, ktore chces o tom vediet
0 0
ankajanko ankajanko

ankajanko je offline (nepripojený) ankajanko

Tú dotáciu z OUP som dostala,nezabudni ale, že podnikanie môžeš skončiť o dva roky, ale ďalšie dva roky nemáš nárok na dávku v nezamestnanosti. Ak si to dobre zrátaš, tak dotácia po odpočítaní dane/ zdaniteľný príjem/ ti vyjde na odvody do fondu ak nebudú dvíhať výšku odvodov, čo sa už stalo zdvihnutím minimálnej mzdy. Ak do kalkulácie dáš len výšku odvodov na dva roky a nejaký počítač alebo pokladňu ta pokryješ celé náklady
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pisc Pozri príspevok
ahojte,

pokracoval by som v teme, a trochu specifikoval kriteria, ktore ma zaujimaju..

otazka 1: nezmenil sa cas evidencie na urade na 4 mesiace? stačí 3 mesiace (som niekde cital..) prip. sprisnili sa kriteria nejakym sposobom. a tiez, v prievidzi napr. by tiez bolo mozne ziskat az 3500 eciek? nie PD patrí medzi okresy s nižšou mierou v nezamestnanosti - výška príspevku okolo 2400€ (absolvent - 24 rokov)

otazka 2: pokial je clovek zamestnany brigadne, nema to vplyv na evidovane 3 (?) mesiace potrebne na prispevok? počas evidencie na úrade práce môže tvoj príjem zo zamestnania /na dohodu alebo prac.pomer na kratší prac.čas/ - dosiahnúť 65 % životného minima

vopred dik vsetkym.
odpoveď v texte
0 0
pisc pisc

pisc je offline (nepripojený) pisc

dakujem za rychle info.


veronikasad Pozri príspevok
počas evidencie na úrade práce môže tvoj príjem zo zamestnania /na dohodu alebo prac.pomer na kratší prac.čas/ - dosiahnúť 65 % životného minima
- takze z brigad mozem mat max 3 a pol papiera.. nic moc..

vazne premyslam, ci sa ten prispevok oplati..

offtopic: nemate pls link na thread o tom, ci moze mat zivnostnik zamestnancov? za pol dna sa mi nepodarilo najst..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pisc Pozri príspevok
dakujem za rychle info.




- takze z brigad mozem mat max 3 a pol papiera.. nic moc..

vazne premyslam, ci sa ten prispevok oplati..

offtopic: nemate pls link na thread o tom, ci moze mat zivnostnik zamestnancov? za pol dna sa mi nepodarilo najst..
Každý živnostník môže mať zamestnancov - musí si však predtým splniť oznamovacie povinnosti zamestnávateľa na daňovom úrade, v sociálnej a zdravotnej poisťovni. Viesť predpísanú personálnu a mzdovú evidenciu a predkladať mesačné výkazy do zdr. a soc. poisťovne + ˇštvrťročné Prehlady a ročné Hlásenie na DU. A samozrejme vyplácať mzdy, platiť mesačné odvody a dane.
Ak s tým nemáš žiadne skúsenosti, zver to radšej do rúk mzdárky, lebo pokuty za nesplnenie oznamovacích povinností nie sú malé.
0 0
DJW DJW

DJW je offline (nepripojený) DJW

Zdravím všetkých,
je dosť reálne že od 1. marca budem nezamestnaný, som rozhodnutý podnikať (nejakú činnosť už vykonávam 6 rokov cež živnosť rodinného príslušníka a chcem sa jej venovať naplno).

Celkom určite vzhľadom na rodinný majetok chcem podnikať ako jednoosobová s.r.o., zaujíma ma či je nejaký rozdiel medzi podporou pre začínajúcich živnostníkov a medzi podporou začínajúcej s.r.o., ktorú by zakladal povedzme 3 mesiace nezamestnaný.

Aktuálna by bola finančná podpora (tých 2-3 tis € by bolo len na štart novej firmy - účtovný program atď., inak všetky potrebné technológie mám) a tiež ma zaujíma podpora potrebným vzdelaním (kurz DPH, účtovníctvo, dane a odvody).

Lokalita je Banská Bystrica. Podnikateľský plán je jasný a istý
Ďakujem.
0 0
Don133 Don133

Don133 je offline (nepripojený) Don133

...podporu možeš dostať aj na s.r.o. taku ako na szco, ked splnis vsetky podmienky UP(kurzy si das do podnikatelske planu ako využitie fin prostriedkov)..drzim palce
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Don133 Pozri príspevok
...podporu možeš dostať aj na s.r.o. taku ako na szco, ked splnis vsetky podmienky UP(kurzy si das do podnikatelske planu ako využitie fin prostriedkov)..drzim palce
nesúhlasím, môžeš prosím uviesť zdroj informácie
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať