Zavrieť

Porady

Otazky odhladom hypoteky

Dobry den,

chcel by som sa spytat, ze ci je mozne zmenit vlastnika nehnutelnosti na ktoru sa viaze zalozne pravo banky ak hypotekarny uver bol cerpany prave na kupu tejto nehnutelnosti?

A este jedna otazocka, moze banka pozadovat v ramci hypotekarnej zmluvy, ze v pripade, ze banka vyhlasi mimoriadnu splatnost uveru a nehnutelnost bola vlastnikom prenajata dalsej osobe, tak v najomnej zmluve ma byt uvedene, ze vypovedna doba z najmu je len 5 dni? Nie je taketo ustanovenie v najomne zmluve v rozpore so zakonom?

Dakujem pekne za odpovede.
Naposledy upravil robin78 : 28.11.08 at 10:52 Dôvod: preklep v nadpise ;-)
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

chcem sa opytat, ci banka opravnene pozaduje danove priznanie, suvahu, vykaz zisko a strat pri vyluceni spoludlznika?

ide o to ze osoba A s manzelkou nemala postacujuci prijem, tak pribrali osobu B s tym, ze za polroka ju vylucia... osoba A samozrejme slub nedodrzala a teraz sa to uz natiahlo o dalsieho polroka... osoba A nestihla do konca minuleho roka podat ziadost o vylucenie spoludlznika spolu so vsetkymi prilohami k tomu, ale presvihlo sa to cez rok, tak banka si ziada danove priznanie firmy, kt. osobu A zamestnava a osoba A je zaroven jeden z dvoch spolocnikov tejto firmy...

osoba A ma okrem toho este jednu spolocnost, kde je jednym z troch spolocnikov, ale o tej firme zrejme banka netusi...

Ziada banka opravnene toto danove priznanie??? Preco im nestaci to, ze osoba A ma postacujuci prijem, kt. pokryje aj prijem spoludlznika?

vdaka za akukolvek odpoved...

ps: zaujimave je este to, ze bankova uradnicka nechce poskytnut ziadne udaje o tomto uvere osobe B... a bankova uradnicka zaroven vedela o tej polrocnej dohode... hned sa nato A pytal, ze kedy to pojde zrusit a B to podpisoval s tymto slubom... (bohuzial len so slubom ustnym... sluby sa slubuju.....) osoba A mala mat hned vacsiu vyplatu po poskytnuti uveru, tak sa dohodli v banke, ale osoba A urobila pravy opak... vedome si znizila vyplatu hned po poskytnuti uveru... bohuzial sa to stalo, cas sa neda vratit a stalo sa to za zamotanej situacie...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať