Zavrieť

Porady

Euro balíčky

Ahojte, práve sa zamýšľam nad nasledovným: SZČO by v rámci predzásobenia mohol zakúpiť do svojho maloobchodu štartovacie balíčky a tak si na prvý ťýždeň zabezpečiť nejaké euromince ako hotovosť. Ale neviem si vôbec predstaviť ako by som to účtovala, keby to zakúpil v decembri. Prosím poraďte mi. Ďakujem
Usporiadat
junes junes

junes je offline (nepripojený) junes

Diky Muska,

cize prijem do pokladne PNZD a zaroven zavazky a neskor Vydaj z BU tiez NZD, lebo vlastne ide len o presun penazi z uctu do pokladne. Tie priebezne polozky mi tam sedeli akosi lepsie
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

junes Pozri príspevok
Tie priebezne polozky mi tam sedeli akosi lepsie
..mne tiež
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Milá Muška, tak ešte raz. Ja som to robila takto: Cez PP som prijala 21.11.2008 eurobalíčky do valutovej pokladne, zapísala som do knihy závazkov. Nakolko výpis som doslata len 5.1.2009, tak k 1.1.2009 mám začiatočný stav na PP a keď už mám Výpis, tak sa to vynuluje, dobre tomu rozumiem?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Zuzy Pozri príspevok
Milá Muška, tak ešte raz. Ja som to robila takto: Cez PP som prijala 21.11.2008 eurobalíčky do valutovej pokladne, zapísala som do knihy závazkov. Nakolko výpis som doslata len 5.1.2009, tak k 1.1.2009 mám začiatočný stav na PP a keď už mám Výpis, tak sa to vynuluje, dobre tomu rozumiem?
Zuzka,
tým opatrením to trošku skomplikovali
Štartovacie balíčky by som účtovala, tak ako píšeš, okrem tej knihy záväzkov.

Predzásobenie EUR by som účtovala , tak ako sme si to vyjasnili s "junes", čiže vlastne ako keby som obdržala "tovar", ktorý je VNDZ.

Ale nech sa vyjadrí aj niekto iný.
Ja som nemala takých klientov. Takže netuším aké podklady držíte v ruke.
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Štartovacie balíčky a predzásobenie EUR nie je to isté?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Zuzy Pozri príspevok
Štartovacie balíčky a predzásobenie EUR nie je to isté?
Zuzy,
podľa tohoto usmernenia asi nie

Za § 23 bol vložený § 23a – Osobitné ustanovenia na účely prechodu zo slovenských korún na eurá. Ods. 1 a 2 tohto ustanovenia nadobúdajú účinnosť 5.12.2008. § 23a ods. 1 a 2 znejú:

„(1) Príjem eurobankoviek a euromincí z predzásobenia a príjem euromincí v štartovacom balíčku za protihodnotu v slovenských korunách sa účtuje v osobitnej pokladničnej knihe.

(2) Príjem eurobankoviek a euromincí z predzásobenia bez protihodnoty v slovenských korunách sa účtuje v osobitnej pokladničnej knihe a v knihe záväzkov.“
§ 23a ods. 1 a ods. 2 postupov JÚ ustanovuje účtovanie eurobankoviek a euromincí z predzásobenia, pričom rozlišuje, či bolo za eurobankovky a euromince zaplatené alebo nie. V obidvoch prípadoch je potrebná osobitná pokladničná kniha. Ak za eurobankovky a euromince z predzásobenia nebolo zaplatené účtuje sa v knihe záväzkov záväzok zaplatiť za nákup eurobankoviek a euromincí.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Zuzy Pozri príspevok
Štartovacie balíčky a predzásobenie EUR nie je to isté?
Nie je, štartovací balíček bol zmes euromincí kde nebola potrebná zmluva s bankou, predzásobenie bolo dodanie mincí a bankoviek podľa vopred dohodnutých podmienok s bankou. Za balíček sa platilo v hotovosti, pri predzásobení sa blokovala protihodnota na účte a zúčtovala sa v januári.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

bepo Pozri príspevok
Nie je, štartovací balíček bol zmes euromincí kde nebola potrebná zmluva s bankou, predzásobenie bolo dodanie mincí a bankoviek podľa vopred dohodnutých podmienok s bankou. Za balíček sa platilo v hotovosti, pri predzásobení sa blokovala protihodnota na účte a zúčtovala sa v januári.
Ďakujeme Ti Peťo, že si nám aj počas náročnej dovolenky venoval svoj čas a popísal všetky rozdiely

.....a nedoraz sa
Naposledy upravil Muška : 13.02.09 at 17:29
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
To znamená, že predzásobenie eurohotovosťou bez protihodnoty, keď úhrada bola len 5.1.2009, účtujeme k 31.12.2008 len závazky do knihy zásob a valutovú pokladňu, a prieb. položky nie? /lebo musím potom opravit/
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
junes Pozri príspevok
Diky Muska,

cize prijem do pokladne PNZD a zaroven zavazky a neskor Vydaj z BU tiez NZD, lebo vlastne ide len o presun penazi z uctu do pokladne. Tie priebezne polozky mi tam sedeli akosi lepsie
Takto zaúčtujem aj ja,
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Zuzy Pozri príspevok
To znamená, že predzásobenie eurohotovosťou bez protihodnoty, keď úhrada bola len 5.1.2009, účtujeme k 31.12.2008 len závazky do knihy zásob a valutovú pokladňu, a prieb. položky nie? /lebo musím potom opravit/
http://www.porada.sk/949246-post21.html
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Muška Pozri príspevok
Ďakujeme Ti Peťo, že si nám aj počas náročnej dovolenky venoval svoj čas a popísal všetky rozdiely

.....a nedoraz sa
Po odvoze nešťastníkov jeden deň vrtuľníkom, druhý deň v kanadských saniach už bol pokoj a mal som čas
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať