Zavrieť

Porady

Výpoveď počas PN v skúšobnej dobe

Dobrý deň.
Som v skúšobnej dobe, posledný mesiac. Teraz som PN a zamestnávateľ mi dáva výpoveď. Čo by bolo aj v poriadku, lenže ma núti ísť aj počas PN do firmy podpísať výpoveď s dátumom s pred napr. 2 týždňov. Je to možné ? Nevzťahuje sa ochranná doba na zamestnanca kým je PN ? Ja som si myslela, že keď ukončím PN, napr. o 3 týždne, potom podpíšem výpoveď, ktorú chcú odo mňa, a platiť bude odo dňa dňu podpisu. Ako je to prosím vás, poradte mi.
Ďakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mapope Pozri príspevok
Dobry den, poradi mi niekto?

PP vznikol 1.11.2008 s 2 mesacnou SD.
Zamestnanec bol od 15.12.2008 na PN. Chceli sme pracovny pomer ukoncit v SD, pri ukonceni PN. Posledny den sme pracovali 19.12.2008 a znovu sa nastupilo do prace dnes, t.j. 7.1.2009. Zamestnanec doniesol ukoncenie PN- schopny prace od 20.12.2008. Skusobna doba skoncila tym padom 5.1.2009? Nemôžem mu 7.1.2009 dat vypoved v SD? nejako sme sa preratali, s tymi volnymi dnami. Dakujem, za kazdu radu
SD sa predlžila o dni DPN. A dnes je už 7.1.09, ak ste s ním chceli skončiť, mohli ste PP skončiť aj počas DPN. Tu neide o výpoveď, ale o skončenie PP v SD § 72 ZP.<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- sig -->
0 0
barby77 barby77

barby77 je offline (nepripojený) barby77

Dobrý deň.
Dňa 28.11.2008 som zostala PN. V tomto čase začalo v podniku, kde som pracovala, hromadné prepúšťanie. Môj zamestnávateľ mi rozviazanie pracovného pomeru neposlal. PN som ukončila 7.1.2009. Po ukončení PN som poslala svojmu zamestnávateľovi Ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobu ku dňu 8.1.2009. Ďna 9.1.2009 som nastúpila do nového zamestnania.
Na moje ukončenie pracovného pomeru firma vôbec nereagovala. O necelé dva týždne mi poslala Rozviazanie pracovného pomeru v skúšobnej dobe ku dňu 30.11.2008. Postupovala firma správne? Podľa mňa je ich papier neprávoplatný. Čo pre mňa z toho vyplýva, čo mam robiť? Mám sa hlásiť niekde na úrade, aby som predišla nepríjemnostiam?
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

barby77 Pozri príspevok
Dobrý deň.
Dňa 28.11.2008 som zostala PN. V tomto čase začalo v podniku, kde som pracovala, hromadné prepúšťanie. Môj zamestnávateľ mi rozviazanie pracovného pomeru neposlal. PN som ukončila 7.1.2009. Po ukončení PN som poslala svojmu zamestnávateľovi Ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobu ku dňu 8.1.2009. Ďna 9.1.2009 som nastúpila do nového zamestnania.
Na moje ukončenie pracovného pomeru firma vôbec nereagovala. O necelé dva týždne mi poslala Rozviazanie pracovného pomeru v skúšobnej dobe ku dňu 30.11.2008. Postupovala firma správne? Podľa mňa je ich papier neprávoplatný. Čo pre mňa z toho vyplýva, čo mam robiť? Mám sa hlásiť niekde na úrade, aby som predišla nepríjemnostiam?
Tu platí dátum, kedy si oznámenie o skončení prac. pomeru v skúšobnej dobe prevzala. Ak si od firmy dostala oznámenie až po tom, čo si Ty poslala svoje oznámenie, platí Tvoje. Predpokladám, že si to poslala doporučene a máš o tom doklad. Firma Ti nemôže antidatovať rozviazanie prac. pomeru v skúš.dobe a poslať ho s takým oneskorením. Prišli s krížikom po funuse. Daj si pozor, aby si mala správny dátum ukončenia prac.pomeru na zápočte. Ak tam uvedú svoj dátum, tvrdo žiadaj opravu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať