Zavrieť

Porady

Izolacia stropu.

Na starom dome mame priznane hredy v izbach.Podkrovie nieje obyvane a ani nad tym neuvazujeme.V podkrovy je stara izolacia, ktoru pouzivali pred niekolkymi desiatkami rokov.Je tam vrstva hliny a nad nou je sucha slama.Chcem vsak pojd poriadne odyzolovat aby straty tepla z izieb boli co minimalne.Odporucali mi aby som vsetku slamu a hlinu dal prec a aby som izoloval a pozuil izolaciu (Isover domo) v dvoch vrstvach.Najprv 120 a potom napriec 100-vkou.Ja som uvazoval ze slamu dam prec a necham tam tu hlinu, no teraz neviem co by bolo najvhodnejsie.Chcem to radcej urobit raz a poriadne aby som potom nemusel nieco opravovat.Pomohli by mi vase skusenosti a rady.Dakujem.
Usporiadat
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Ahojte, kúpili sme byt na najvyssom poschodí a je tam dosť teplo v lete, tak by sme chceli dať na strop polystyrén aby to torcha bolo odizolované. Viete mi niekto povedať, či stačí ten polystyren len nalepiť alebo treba este nejako ho uchytiť? Som počula ze este nejaké šrubky či čo sa davaju.
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

Tinika Pozri príspevok
Ahojte, kúpili sme byt na najvyssom poschodí a je tam dosť teplo v lete, tak by sme chceli dať na strop polystyrén aby to torcha bolo odizolované. Viete mi niekto povedať, či stačí ten polystyren len nalepiť alebo treba este nejako ho uchytiť? Som počula ze este nejaké šrubky či čo sa davaju.
Ja som ho lepil montážnou penou. Nedával som žiadne iné doplnkové uchytenie. Podklad musí byť čistý, bez prachu, najlepšie napenetrovaný. Vtedy to výborne drží.
Nevýhoda peny je, že zväčšuje svoj objem a k nalepenej doske sa treba viackrát vracať (záleží od veľkosti vrstvy peny) a korigovať jej rovinnosť.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

ROBIN111 Pozri príspevok
Ja som ho lepil montážnou penou. Nedával som žiadne iné doplnkové uchytenie. Podklad musí byť čistý, bez prachu, najlepšie napenetrovaný. Vtedy to výborne drží.
Nevýhoda peny je, že zväčšuje svoj objem a k nalepenej doske sa treba viackrát vracať (záleží od veľkosti vrstvy peny) a korigovať jej rovinnosť.
Ďakujem pekne za radu.
0 0
helper helper

helper je offline (nepripojený) helper

simon56 Pozri príspevok
Ja by som tiez chcel zaizolovat strop,ale v panelaku - byvam na najvyssom poschodi,jednak je problem byt vykurit(bytovka nie je zateplena) a jednak nam teraz namontovali merace na radiatory.Chcel by som zvnutra nalerit 5cm polystyren - miestnosti maju vysku len 2,57,preto by som nerad daval viac.Otazky:
- potrebujem na to od niekoho povolenie?
- staci tych 5 cm zvnutra?Zvonku sa zvycajne panelaky izoluju 10cm-vym polystyrenom.
- ako je to s parozabranou?Na polystyren chcem dat len sietku,lepidlo a tenkovrstvu omietku.

thanx
simon
z istotou ti viem povedat iba to, ze povolenie na povrchovu upravu stien nepotrebujes...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať