Zavrieť

Porady

Lekári a dph

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Prosim Vas ked si viac lekarov zalozi s.r.o. sú povinny registrovat sa aj pre DPH? Ako platcovia? Dakujem
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Dada Pozri príspevok
Ja mám takýto prípad, že sú 2 spoločníci - jeden bude mať ambulanciu, čiže bude poskytovať zdravotnú starostlivosť, ktorá je oslobodená od DPH a druhý spoločník bude mať veľkoobchod a iné činnosti, ktoré už od DPH oslobodené nebudú. Pre odsledovanie obratu nebudem brať do úvahy zdravotnú starostlivosť. Keď sa stanem platcom DPH pre tú nezdravotnú činnosť, môžem si uplatňovať DPH na vstupe aj z nákupov, ktoré sa týkajú zdravotnej starostlivosti? Dík.
Nie nebudeš môcť si uplatňovať DPH z nákupov pre ambulanciu. Nakoľko jej výkony sú oslobodené od DPH. A podmienkou nároku na uplatnenie DPH z nákupov je, aby sa tieto nákupy použili na výnosy podliehajúce dane.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Jasné, ďakujem. Čiže všetko okolo ambulancie bude bez DPH a čo sa netýka ambulancie bude s DPH. Zjednodušene povedané :-)))
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Dada Pozri príspevok
Jasné, ďakujem. Čiže všetko okolo ambulancie bude bez DPH a čo sa netýka ambulancie bude s DPH. Zjednodušene povedané :-)))
Tak nejak. Tiež účtujem takúto sro, a riešil som to cez vytvorenie dvoch stredisk, aby sa mi to neplietlo.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Tiež ma to napadlo, žeby to bolo takto jednoduchšie, aby sa to nemotkalo.
Ešte ak sa môžem opýtať, ak tento rok lekár zakladá s. r. o. (predtým bol zamestnaný v nemocnici) a kupuje obvod od iného lekára, tak sa to berie ako kúpa podniku alebo ako to dostať do účtovníctva?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
No myslím si, že to do účta asi nepôjde. Nie je to kúpa ani podniku ani ničoho iného. Dokonca si myslím, že takéto odkupovanie obvodu nie je celkom v poriadku. Veď ten obvod nie je majetkom toho druhého lekára. Ten tvoj si kludne môže otvoriť v obvode toho druhého tiež ambulanciu, a je len na pacientoch koho si vyberú.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Ja viem, ale on to chce dať nejakou zmluvou do účtovníctva s. r. o. . A ja netuším, že čo s tým.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Do účta to asi nedostane nijak.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

A čo s DPH pri kúpe auta? Keď bude využívané aj pre ambulanciu aj nie. Uplatniť DPH len v nejakom pomere?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Dada Pozri príspevok
A čo s DPH pri kúpe auta? Keď bude využívané aj pre ambulanciu aj nie. Uplatniť DPH len v nejakom pomere?
Ak bude používané aj pre amb. aj pre veľkoobchod, tak pomerovo si uplatniť DPH.

§ 49
Odpočítanie dane platiteľom

(4) Ak platiteľ použije tovary a služby pre dodávky tovarov a služieb, pri ktorých môže odpočítať daň, a súčasne pre dodávky tovarov a služieb, pri ktorých nemôže odpočítať daň podľa odseku 3, je povinný postupovať pri výpočte pomernej výšky dane, ktorú môže odpočítať, podľa § 50.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Ešte sa vrátim k tejto téme. A netreba tú sledovať koeficient pri DPH???
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Ohľadom koeficientu mi je všetko už jasné. Len sa chcem opýtať, ako sledovať mobily. Zatiaľ mám nahodené, že jedno číslo dávam bez DPH (to je pre oslobodenú činnosť) a druhé dávam s DPH (to je pre tú neoslobodenú činnosť). Alebo dávať obe čísla s DPH a krátiť koeficientom?
0 0
adulienka79 adulienka79

adulienka79 je offline (nepripojený) adulienka79

Dobrý večer, lekár nakupuje materiál z Poľska, musí sa registrovať na DÚ kvôli DPH?
0 0
nibiru nibiru

nibiru je offline (nepripojený) nibiru

Môže mať v jednoosobovej s.r.o. lekár v majetku dve osobné autá, lekár je spoločník so ZI bez PP, iný lekár je v PP bez ZI. Sú tieto odpisy na obe autá daňovo uznané?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nibiru Pozri príspevok
Môže mať v jednoosobovej s.r.o. lekár v majetku dve osobné autá, lekár je spoločník so ZI bez PP, iný lekár je v PP bez ZI. Sú tieto odpisy na obe autá daňovo uznané?
ak si ich bude vedieť obhájiť, prečo nie?
0 0
nibiru nibiru

nibiru je offline (nepripojený) nibiru

Ďakujem za rýchlu odpoveď, ešte by som chcela vedieť, či marketingový prieskum, ktorý fakturuje lekár pre Farmaceutické firmy je oslobodený od DPH?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

lekár je platiteľom DPH?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Metodický pokyn k službám zdrav.starostl. - na stránke Dú zverejnené 9.3.2012
9 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
K metodickému pokynu:
bol zverejnený 9.3. , odkedy máme podľa neho postupovať?
1 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Rozalka Pozri príspevok
K metodickému pokynu:
bol zverejnený 9.3. , odkedy máme podľa neho postupovať?
Odo dňa zverejnenia MP na stránke FR Vychádza to z kontextu nasl.cit.
Cit: ...Ak v otázke uplatnenia oslobodenia od dane z pridanej hodnoty pri službách zdravotnej starostlivosti boli vydané stanoviská odlišné od tých, ktoré obsahuje tento metodický pokyn, odo dňa zverejnenia metodického pokynu na internetovej stránke Finančného riaditeľstva SR sa na ne nebude prihliadať. Prípadný iný postup uplatňovaný doposiaľ v tejto otázke nebude daňovými úradmi pozastavovaný.
...
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Rozalka Pozri príspevok
K metodickému pokynu: bol zverejnený 9.3. , odkedy máme podľa neho postupovať?
... odo dňa zverejnenia metodického pokynu na internetovej stránke Finančného riaditeľstva SR

P.S. zaviedli nový terminus technicus asi by im ruka odpadla, keby museli v pokyne uviesť dátum platnosti
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať