Zavrieť

Porady

HYPOTÉKA a fixný úrok

Dobrý večer, potrebovala by som poradiť.
Nemáte niekto skúsenosti,aká fixácia úroku je výhodnejšia. Konkrétne v Slovenskej sporiteľni.
Fixný úrok na 1 rok alebo na 5 rokov ? Ono je to jedno asi v akej banke, záleží to zrejme aj od vývoja ekonomiky. Ale predsa by som rada vedieť vaše názory.
Ďakujem pekne
Lucia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Maya je offline (nepripojený) Maya

    Maya
    Ahoj , my máme na 5 rokov podľa zmluvy ale aj napriek tomu nám ju minulý rok znížili . Úver sme brali pred 2 rokmi. Tak som zvedava ako nám to vyrataju tento rok. Momentalne uvazujeme o predcasnom splateni uveru len si nepametam ake su za to pokuty v SLSP. 30 stranovu zmluvu sa mi citat nechce tak asi skocim do banky zistit ako to vlatne je . Ale kedze je ta fininancna kriza tak snad budu aj radi ze to splatime. )

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    Maya Pozri príspevok
    Ahoj , my máme na 5 rokov podľa zmluvy ale aj napriek tomu nám ju minulý rok znížili . Úver sme brali pred 2 rokmi. Tak som zvedava ako nám to vyrataju tento rok. Momentalne uvazujeme o predcasnom splateni uveru len si nepametam ake su za to pokuty v SLSP. 30 stranovu zmluvu sa mi citat nechce tak asi skocim do banky zistit ako to vlatne je . Ale kedze je ta fininancna kriza tak snad budu aj radi ze to splatime. )
    Ahoj, zaujímavé, že Vám to znížili, keď máte fixnú sadzbu na 5 rokov. Práve pre túto ekonomicko finančnú situáciu aká je sa neviem rozhodnúť.

    HYPOTÉKA a fixný úrok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.