Zavrieť

Porady

13 pokut za jedno danove priznanie

V roku 2006 sme sa oneskorili s podanim danoveho priznania k dani z MV o jeden den. Priznavali sme 13 aut. Dnes nam dosli pokuty za kazde jedno auto, teda 13 x 2000 Sk = 26 000 Sk.. Nemala by to byt len jedna pokuta? Cim by sme mohli argumentovat pri odvolani? Alebo odvolanie ani nema zmysel?
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
evina Pozri príspevok
To je to, čo hovorím-§ 35 o.k. ale sa tvária, že išlo o 13 daňových priznaní.

Johny nejako to tu z toho poskladaj Držím fakt palce...
Myslím, že postupujú podľa toho ich opatrenia. Neviem kedy bolo vydané, ale keď postupujú podľa terajšieho zákona o správe daní a poplatkov, tak to opatrenie sa asi vzťahuje na tento nový zákon. Viď tá hranica do 500000, sk. Preto si to ošetrili tým opatrením.
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

johny18 Pozri príspevok
Odovodnenie z rozhodnutia o ulozeni pokuty:
Danovy subjekt podal dna 10.8.2006 DP k dani z MV za motorove vozidlo LE-?????, danova povinnost vznikla 24.7.2006. Danovy subjekt bolo povinny podla § 90 ods. 1 v nadvaznosti na § 104b zakona č. 582/2004 Z.z. v zneni neskorsich predmetov podat DP do 15 dni odo dna vzniku danovej povinnosti.

Podla ustanovenia § 35 ods. 4 zakona c. 511/1992 Zb. v zneni neskorsich predpisov ak danovy subjekt poda DP po lehote ustanovenej zakonom, spravca dane, ktorym je danovy urad alebo colny urad, mu ulozi pokutu do 500 000 Sk, najmenej 1 000 Sk, ak ide o FO, a najmenej 2 000 Sk ak ide o PO.

Na zaklade vyssie uvedenych skutocnosti a s prihliadnutim na zavaznost, trvanie a nasledky protipravneho stavu podla § 13 zakona c. 511/1992 Zb. v zneni neskorsich predpisov, rozhodol spravca dane tak, ako je uvedene vo vyroku tohto rozhodnutia.
konštatovanie správcu dane nie je správne, nakoľko si nepodal DP k motorovému vozidlu LE - ????, ale si podal DP k motorovým vozidlám 13 x LE - ????; a nezabudni sa odvolať voči všetkým rozhodnutiam, nestačí sa odvolať len voči jednému; daj potom vedieť ako to dopadlo
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

johny18 Pozri príspevok
Poskladam. Vysledok pravdepodobne bude trocha neskor, asi az koncom januara, bol som dnes na DÚ a vraj budu mat odstavku systemu kvoli euru, vraj vsetky rozhodnutia budu vydavat az neskor.
napadneš ich z omeškania
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

skaspa Pozri príspevok
a nezabudni sa odvolať voči všetkým rozhodnutiam, nestačí sa odvolať len voči jednému; daj potom vedieť ako to dopadlo
Mam teda dat jedno odvolanie proti vsetkym rozhodnutiam alebo 13 odvolani?

evina Pozri príspevok
napadneš ich z omeškania
No uz len to nam chyba, len by sme ich vyprovokovali a bolo by este horsie
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

johny18 Pozri príspevok
Mam teda dat jedno odvolanie proti vsetkym rozhodnutiam alebo 13 odvolani?


No uz len to nam chyba, len by sme ich vyprovokovali a bolo by este horsie
vydali 13 Rozhodnutí, musíš dať 13 odvolaní. Ja by som tých 13 Odvolaní poslala so sprievodným listom a zdôraznila tam 22% pokutu z celkovej daňovej povinnosti
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Teraz som si dala taký dobrý koláčik a napadla ma úplná banálnosť : Na základe čoho DÚ považuje prílohu k DP za samostatné DP /to čo som stále hľadala ako im o.i zrušiť túto teóriu/.. Stačí ak dáme len prílohu? ..

Ináč ja by som fakt tých 13 odvolaní dala so sprievodným listom, lebo každé samostatné odvolanie stráca ten celý zmysel o ktorom hovoríme. Samostatným odvolaním napádaš 2000 SK a Ty sa v globále nebrániš pokute v plnej ale 2000 výške za celé DP....Začni jednoducho tým, že si v zmysle zákona podal jedno DP a obdržal 13 pokút - to samotné už zneje natvrdlo
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
evina Pozri príspevok
Teraz som si dala taký dobrý koláčik a napadla ma úplná banálnosť : Na základe čoho DÚ považuje prílohu k DP za samostatné DP /to čo som stále hľadala ako im o.i zrušiť túto teóriu/.. Stačí ak dáme len prílohu? ..

Ináč ja by som fakt tých 13 odvolaní dala so sprievodným listom, lebo každé samostatné odvolanie stráca ten celý zmysel o ktorom hovoríme. Samostatným odvolaním napádaš 2000 SK a Ty sa v globále nebrániš pokute v plnej ale 2000 výške za celé DP....Začni jednoducho tým, že si v zmysle zákona podal jedno DP a obdržal 13 pokút - to samotné už zneje natvrdlo
Evina ,nebudeš mi veriť- včera som rozmýšľala nad tými prílohami, či neexistuje niečo podobné , kde síce je viac príloh, ale sankcia by hrozila iba jedna.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zita5 Pozri príspevok
Musela som ohodniť tému na výbornú , i keď téma nie je veľmi veselá , ale diskusia poraďákov na jednotku . Som veľmi zvedavá ako johny dopadne s odvolaním . Držím palce .
Zitka aj ja verím, že porada má "manželskú - hádavú" krízu za sebou a budeme čítať iba takéto témy.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Melnick Pozri príspevok
Evina ,nebudeš mi veriť- včera som rozmýšľala nad tými prílohami, či neexistuje niečo podobné , kde síce je viac príloh, ale sankcia by hrozila iba jedna.
Už začínam veriť, že by malo mať odvolanie úspech.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Melnick Pozri príspevok
Evina ,nebudeš mi veriť- včera som rozmýšľala nad tými prílohami, či neexistuje niečo podobné , kde síce je viac príloh, ale sankcia by hrozila iba jedna.
Na ročnom Hlásení, kde je každý zamestnanec zvlášť uvedený - ako bolo aj vtipne uvedené na začiatku témy k Prehľadom...
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Stručná moja odpoveď: a/ PO sa za omeškanie podania DP mot. voz. ráta každé auto
b/ FO sa za omeškanie ráta DP ako celok, aj keď je viac áut.

Prečo?- nepýtajte sa. To je môj názor a či správny?
Naposledy upravil ALDA : 05.12.08 at 16:07
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ALDA Pozri príspevok
Stručná moja odpoveď: a/ PO sa za omeškanie podania DP mot. voz. ráta každé auto
b/ FO sa za omeškanie ráta DP ako celok, aj keď je viac áut.

Prečo?- nepýtajte sa.
Nuž i tak dobrá informácia....lebo takúto blábolinu už zákon vôbec neopisuje a nie je vôbec podstatné čo majú v usmernení....
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

evina Pozri príspevok
Na ročnom Hlásení, kde je každý zamestnanec zvlášť uvedený - ako bolo aj vtipne uvedené na začiatku témy k Prehľadom...
No zamestnanec sa na rozdiel od auta extra ani neprihlasuje ani neodhlasuje na DU.
OT-ale evina na to že ťa bolí hrdlo, nepočuješ a napchávaš sa koláčikmi tak ti to ide
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

bepo Pozri príspevok
No zamestnanec sa na rozdiel od auta extra ani neprihlasuje ani neodhlasuje na DU.
OT-ale evina na to že ťa bolí hrdlo, nepočuješ a napchávaš sa koláčikmi tak ti to ide
možno práve preto ...PC je nenáročný spoločník...
0 0
elaurie elaurie

elaurie je offline (nepripojený) elaurie

johny18 Pozri príspevok
Mam teda dat jedno odvolanie proti vsetkym rozhodnutiam alebo 13 odvolani?
Keďže bolo vydaných 13 rozhodnutí, je potrebné podať 13 odvolaní. Z formálneho hľadiska je jedno, či to bude 13 úplne samostatných podaní, alebo len jeden dokument, v ktorom bude jasne uvedené, že ide o odvolania proti všetkým 13 rozhodnutiam s uvedením čísel (značiek) týchto rozhodnutí (tak ako to vyžaduje § 46 ods. 4 písm. c) zákona č. 511/1992 Zb.) a všetky ostatné obsahové náležitosti odvolania podľa § 46 ods. 4 zákona č. 511/1992 Zb. budú uvedené jeden krát spoločne pre všetky odvolania. Z praktického hľadiska by som zvolila druhú alternatívu (už len preto, aby to u odvolacieho orgánu náhodou nevybavovalo viacero referentov J ).

Odvolania by som oprela o argument, že išlo iba o jedno daňové priznanie podané po lehote, presne tak ako argumentoval Skaspa v príspevku č. 64. To, že sa daňové priznanie týkalo trinástich motorových vozidiel mohol správca dane zohľadniť vo výške pokuty. Ďalej by som argumentovala teóriou práva tak, ako už uviedla Dana9 v príspevku č. 60. Aj keby bola povinnosť podať 13 daňových priznaní, nešlo by o 13 daňových deliktov, ale stále iba o jeden daňový delikt, za ktorý mala byť uložená iba jedna pokuta, keďže bola naplnená tá istá skutková podstata daňového deliktu, konanie malo
tie isté znaky, a tieto porušenia neboli postupne zistené a sankcionované. Ďalšiu sankciu totiž možno uložiť až vtedy, ak by sa po uložení pokuty opäť zistilo to isté porušenie, čo by znamenalo, že predošlá pokuta nesplnila svoj účel.Pokuta za porušenie daňových predpisov má spĺňať nielen represívny, ale predovšetkým prevenčný účel.Zdôraznila by som, že správca dane svojim postupom znemožnil uplatnenie § 35 ods. 13 zákona č. 511/1992 Zb., podľa ktorého „správca dane pri ukladaní pokuty podľa odsekov 4, 5, 7 až 12 prihliada na závažnosť, trvanie a následky protiprávneho stavu“. Zo samotného znenia § 35 ods. 4 zákona č. 511/1992 Zb. vyplýva, že správca dane má pri ukladaní sankcie možnosť voľného uváženia pri určovaní jej výšky v zákonom ustanovenom rozmedzí od 2 000 Sk do 500 000 Sk, pričom pri jej ukladaní je povinný vziať do úvahy všetky okolnosti, a teda zohľadniť stupeň nebezpečnosti protiprávneho stavu, jeho trvanie a výšku spôsobenej škody. Postup správcu dane uložením trinástich pokút v celkovej výške 26 000 Sk má za následok neprimerané sankcionovanie predmetného porušenia zákona.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Davam dokopy to odvolanie, prekonzultoval som to este s DU, a vraj mi to nezoberu, ak bude jedno odvolanie voci vsetkym 13 pokutam. Musi byt 13 odvolani, 13 papierov.. ako to mam teraz urobit, aby ta suvislost medzi nimi nezanikla? Napisat sprievodny list a v kazdom odvolani sa nanho odvolat?
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

evina Pozri príspevok
Teraz som si dala taký dobrý koláčik a napadla ma úplná banálnosť : Na základe čoho DÚ považuje prílohu k DP za samostatné DP /to čo som stále hľadala ako im o.i zrušiť túto teóriu/.. Stačí ak dáme len prílohu? ..

Ináč ja by som fakt tých 13 odvolaní dala so sprievodným listom, lebo každé samostatné odvolanie stráca ten celý zmysel o ktorom hovoríme. Samostatným odvolaním napádaš 2000 SK a Ty sa v globále nebrániš pokute v plnej ale 2000 výške za celé DP....Začni jednoducho tým, že si v zmysle zákona podal jedno DP a obdržal 13 pokút - to samotné už zneje natvrdlo
Mňa v tejto súvislosti napadlo - ak podám DP k dani z príjmov FO, kde budem mať príjmy z 5 rôznych činností - napr. závislá, prenajímanie, podnikanie, činnosť, ktorá nie je podnikaním, poľnohospodárske prebytky... o deň neskôr, vyrúbia mi 5x 1000? Alebo len raz, lebo je to 1 DP, na 5 rôznych činností, ale je tam súhrn?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
johny18 Pozri príspevok
Davam dokopy to odvolanie, prekonzultoval som to este s DU, a vraj mi to nezoberu, ak bude jedno odvolanie voci vsetkym 13 pokutam. Musi byt 13 odvolani, 13 papierov.. ako to mam teraz urobit, aby ta suvislost medzi nimi nezanikla? Napisat sprievodny list a v kazdom odvolani sa nanho odvolat?
Neviem, načo niečo (všeobecne) konzultovať s DU. Názor správkyne (správcu) nie je relevantný, hlavne ak niečo písomne nepotvrdí a neprezentuje ako stanovisko DU. Podanie musia prevziať. Osobne by som tiež volil jeden "papier" s uvedením všetkých 13 čísiel rozhodnutí o uložení pokuty. Odvolanie bude podané voči všetkým 13-tim rozhodnutiam o uložení pokuty týkajúcich sa jedného priznania k dani z MV.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ja už len - aby sa neprešvihol termín
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ekopo Pozri príspevok
Neviem, načo niečo (všeobecne) konzultovať s DU. Názor správkyne (správcu) nie je relevantný, hlavne ak niečo písomne nepotvrdí a neprezentuje ako stanovisko DU. Podanie musia prevziať. Osobne by som tiež volil jeden "papier" s uvedením všetkých 13 čísiel rozhodnutí o uložení pokuty. Odvolanie bude podané voči všetkým 13-tim rozhodnutiam o uložení pokuty týkajúcich sa jedného priznania k dani z MV.
Vyznačené je síce pravda, ale pravdy sú len jedni, takže to nie vždy platí. Mne zásadne odmietajú prevziať na DU, rôzne doklady, podania, priznania, žiadosti a pod., takže nie vždy to platí. V poslednom čase riešim podanie pre istotu poštou, nie vždy je v podateľni pracovníčka, ktorá má v náplni práce preberať podania . Prepáčte pre mrník...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať