Zavrieť

Porady

SAP - prechod na euro

ahojte poradaci, prosim vas, mate niekto skusenosti s prechodom na euro v programe SAP? konkretne ma zaujima moznost uchovania historickych dat v SKK - podla ziskanych informacii SAP prevedie aj historicke data na euro, cize ak budeme nieco vyhladavat v minulych rokoch, budeme ich musiet prepocitavat spat na euro.. existuje nejake ine/lepsie riesenie? prosim poradte.. dakujem
Usporiadat
renca644 renca644

renca644 je offline (nepripojený) renca644

ako vidim, nikto nic "nevyhadal" u svojho implementatora.. my sme sa nedostali k stavu spokojnosti, skor ku krizovemu.. zatial sa nam posunul termin preklapania - uvidime, ci tento posun sposobi aspon malu spokojnost..
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

My sme už preklopili, pretože potrebujeme predávať. Avšak ja ako účtovník vôbec nie som so stavom spokojná.
0 0
zlatica76 zlatica76

zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

Nam idu preklapat tento tyzden - uvidim ako to dopadne, tie ucty za telefony ani nechcem vidiet (same konferencne hovory od stvrtku do nedele).

kedze v nasom SAPe mame kopec bordelu z preklapania systemu v r. 2008, tak si neviem ani predstavit ako bude vyzerat rocna zavierka
0 0
Steffi Steffi

Steffi je offline (nepripojený) Steffi

Jozef Mihál Pozri príspevok
Katastrofa, ľudia čudujem sa vám.


Tak to je teda katastrofa. My máme vo firme SAP od 1.7.2008.

Prvá katastrofa bola, keď nám prišli robiť medzinárodní auditori kontrolu. Narátavať data z dvoch programov to bola riadna fuška.

Druhá katastrofa bola keď sme urobili eurokonverzii. SAP je nastavený tak, že kurzové rozdiely sa vyčíslujú na korekčných účtoch k saldokontným účtom voči 563 a 663. Na začiatku roka sa kurzové rozdiely vystornovali a teraz mám v eurokonverii na účtoch 37 aj kurzové rozdiely s korekčných účtov.
Audítor, keď to zbadal dostal šok čo s tým.

Akú máte skúsenosť s týmto?


Steffi
0 0
Steffi Steffi

Steffi je offline (nepripojený) Steffi

zlatica76 Pozri príspevok
Nam idu preklapat tento tyzden - uvidim ako to dopadne, tie ucty za telefony ani nechcem vidiet (same konferencne hovory od stvrtku do nedele).

kedze v nasom SAPe mame kopec bordelu z preklapania systemu v r. 2008, tak si neviem ani predstavit ako bude vyzerat rocna zavierka


Ako Vám to dopadlo?

Steffi
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať