Zavrieť

Porady

Omega a verzia 12.00 prechod na euro

Dobry deň,

chcem sa spýtať na pár nejasností. Sme s. r . o. firma a v súčasnosti účtujeme v MRP, ale od nového roku- 2009 chceme prejsť na omegu. Dostala som doporučenie, že si mám konečné stavy nahodiť v roku 2008. Ale kedy urobiť aktualizáciu omegy?? po tom ako urobím prechod do nového roka (v omege), alebo ešte pred prechodom do nového roka?

A ešte jedna vec,keď teda urobím prechod aj aktualizáciu, a už sme v januári, účtujem, tak čo ak mi príde náhodou faktúra z roku 2008? musím si otvoriť rok 2008 opraviť alebo dohodiť faktúru, a potom znovu robiť nanovo prechod? vymažú sa mi tie pôvodné ID doklady v 2009? nevadí, keď to bude už v novej verzii??

alebo pomôžte mi z tohto gulašu

Dakujem.
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

skus to este takto:

daj si evidenciu uctovnych dokladov a okruh "vsetko" ... a daj si zoradit zobrazene udaje podla DUUP (kliknutim na napis tohto stlpca sa ti zobrazene udaje zoradia... v zavislosti na hlavicku ktoreho stlpca kliknes, tak podla neho sa zoradia zobrazene udaje) ... potom si skus najst ten datum, kt. ti stale vypisuje...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
skus to este takto:

daj si evidenciu uctovnych dokladov a okruh "vsetko" ... a daj si zoradit zobrazene udaje podla DUUP (kliknutim na napis tohto stlpca sa ti zobrazene udaje zoradia... v zavislosti na hlavicku ktoreho stlpca kliknes, tak podla neho sa zoradia zobrazene udaje) ... potom si skus najst ten datum, kt. ti stale vypisuje...
hurá!!!!!!!!!!!
už som to našla, mala som tam dátum DUUP 31102009,
ale zaujímavé je, že keď som klikla na tú chybu, tak mi ju neukázalo.
Ale už to mámv poriadku.
Ďakujem za pomoc!
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

U zahr. faktúr /Euro/ v r. 2008 som na konci urobila kurzové rozdiely a v novom roku ich mám ako úhrady, t. j. neuhradená suma faktúry v r. 2009 je vykázana ako znížená o ten kurzový rozdiel. To je správne?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

gita: vydrz do novej verzie a urob potom prechod znova ... cosi tam maju posahane... a ako tak citam vsetky postrehy, tak nie cosi ale ovela viac tam toho maju zle... myslim krosaci...


------
oprava:
tak teraz som uz tak zmagorena a dopletena, ze poriadne ani nerozmyslam .... beriem spat tento moj prispevok...
Naposledy upravil andreaS : 11.02.09 at 08:48 Dôvod: oprava
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

gita Pozri príspevok
U zahr. faktúr /Euro/ v r. 2008 som na konci urobila kurzové rozdiely a v novom roku ich mám ako úhrady, t. j. neuhradená suma faktúry v r. 2009 je vykázana ako znížená o ten kurzový rozdiel. To je správne?
všimni si, že je tam len hodnota SKK, teda suma fa v eur sa nezmenila, fa nie je čiastočne uhradená , iba sa znížila protihodnota v Sk na sumu po prepočítaní konverzným kurzom.
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Ešte jeden dotaz- keď sa robí nový prechod, treba vymazať prvý interný doklad v roku 2009 alebo sa prepíše sám?
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

gita Pozri príspevok
Ešte jeden dotaz- keď sa robí nový prechod, treba vymazať prvý interný doklad v roku 2009 alebo sa prepíše sám?
sám sa prepíše
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

Po spusteni prechodu do r. 2009 sa zapísali ako systemový riadok
"centové rozdiely". Nedá sa samozrejme vymazať. Neviem odkial to program ťahá, lebo sú strašne vysoké, tak predpokladám, že to mám zle.
Vyčíslené sú len na 311,321 a 324.
Ako to máte vy? Treba niečo pri prechode nastaviť? Ja som to len odklikala bez uzávierky-ano, ale to bola asi chyba...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

anina Pozri príspevok
Po spusteni prechodu do r. 2009 sa zapísali ako systemový riadok "centové rozdiely". Nedá sa samozrejme vymazať. Neviem odkial to program ťahá, lebo sú strašne vysoké, tak predpokladám, že to mám zle. Vyčíslené sú len na 311,321 a 324.
Ako to máte vy? Treba niečo pri prechode nastaviť? Ja som to len odklikala bez uzávierky-ano, ale to bola asi chyba...
Nie, toto podčiarknuté nie je chyba, tak to robíme dovtedy, kým nemáme účto v starom roku tak, aby sme ho mohli uzavrieť.
Môže to byť chyba programu; v niektorej diskusii sa tu už o tom hovorilo, čakáme na novšiu verziu Omegy.
Ty si len priprav napr. podľa saldokonta, aké majú byť správne zostatky na týchto účtoch, pri cudzej mene po zaúčtovaní kurzových rozdielov k 31.12.
Overíš to potom ešte raz po natiahnutí novšej verzie, ktorá sa pripravuje.

dodatočne doplňujem - tu sa o tom hovorilo:
http://www.porada.sk/t101695-omega-p...-rozdiely.html
Naposledy upravil liba2 : 11.02.09 at 22:38
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

[quote=andreaS;928214]takto som to nahodila ja (vid obrazok) plus tie zavazky/pohladavky (ak vznikli pred 2008, tak do obdobia otvorenie v uctovnom roku 2008 ak v priebehu roka 2008 tak do obdobi kam patria ale vsetky s priznakom "neuctovat", ale do prislusnych evidencii sa dostali) ... p

babenky,
keď robím ID so zostatkami minulého roka, nesedia mi strany Md a D z dôvodu dane z úroku na BU na 341:
daň z príjmu mi vyšla 1 898 587,-
v DP som odrátala sumu 51,- - daň z úroku na bu
takže máme zaplatiť 1 898 536,-
keď dám na KS stranu DAL 341 sumu 1 898 536,- tak mi MD a D nesedia o 51,-
kde robím chybu?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

janka: presne nahod sumy tak, ako ti ich vyplul stary program ako konecne stavy za rok 2008. Sediet by to malo...

lebo ked mas v priebehu roka zrazky z urokov, tak tie uctujes
341/221 = 51,-

danova povinnost = 591/341 1 898 587,-

Ak sledujes 341 analyticky zvlast pre prvy a zvlast pre druhy pripad, tak ich nahod rovnako. Ak ich chces zlucit do jednej, tak nahod uz len ten rozdiel.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

prave som prisla na dalsiu chybu...

robim postup pre dasku ako na rozuctovanie faktury a pritom som si to vsimla. je mi uz teraz jasne, preco jej to nechcelo ist...

Islo o fakturu za najomne bez dph-cky, kt. trebalo rozuctovat na 3 nakladove ucty.

Najskor sa faktura zapisuje akoby netrebalo rozuctovat, v plnej sume. Zadala som postupne vsetko a sumu som dala do r. 04 "volny zaklad" a dokoncila doklad... tak mi zapisalo v prvom riadku celu sumu na D 321 a v druhom riadku mi dalo sumu bez dph ale s predpisom MD 518 a D 321. Cize druhy krat tam hodilo predkontaciu na D, co tam nema byt...
----
skusam to opat viackrat uctovat a uz mi to tam nehadze... ale predtym mi to urobilo 2x... akosi tej omege poriadne hrabe...
Naposledy upravil andreaS : 13.02.09 at 13:23 Dôvod: doplnenie
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
No a ja sa mozem trapit...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

daska: ale vsak to som ti napisala do toho postupu
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ved ano, ale maj so mnou este trochu trpezlivosti, prosim.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

daska: neboj, mam
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ahojte,
ako vám omega urobila prechod v pokladni?
mne nesedí 701 o sumu zostatku 211 slovenskej.
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

janaGT Pozri príspevok
ahojte,
ako vám omega urobila prechod v pokladni?
mne nesedí 701 o sumu zostatku 211 slovenskej.
už je na svete nová verzia 12.10
skús si narať tú a urobiť prechod znova. Kros uvádzal, že touto verziou riešil viacero chýb
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ale zda sa, ze nevyriesil.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

denisie Pozri príspevok
už je na svete nová verzia 12.10
skús si narať tú a urobiť prechod znova. Kros uvádzal, že touto verziou riešil viacero chýb
mám túto verziu,
teraz som práve pozerala, že v hlavnej knihe mám už otvorenú 211 EUR aj 211 Sk - prepočítanú na eur.
Len neviem, prečo mi nesedí tá 701
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať