Zavrieť

Porady

úprava styku a výživné

Mám sedem ročnú nemanželskú dcéru. Od jej narodenia platím výživné 4 000.-Sk.Teraz si matka požiadala o zvýšenie na 10 000.-Sk.Nebránim sa plateniu výživného,ale táto čiastka sa mi zdá trošku prehnaná. Čo bude potom matka žiadať keď dcéra pôjde na strednú...vysokú školu ?!
Problém však nie je len vo výške výživného,ale so stykom s dieťaťom.
Mám povolený styk s dcérou každú druhú sobotu na dve hodiny pred jej domom a len za prítomnosti matky. Márne som sa dovolával úpravy styku na súde /podal som ho 2 krát /,vždy bol môj návrh zamietnutý,nakoľko matka má veľmi dobré známosti na príslušnom súde.
Poraďte mi, ako sa dovolať spravodlivosti,aby som sa okrem peňazí, ktoré pravidelne posielam mohol i dôstojne stretávať zo svojou dcérou.
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

ragafi Pozri príspevok
Ahojte chcel by som sa opytat, podal som na sud o upravu styku s dcerou ma 9 rokov, ex mi ju nechcela davat vobec stale si nieco vymyslala proste sa mi msti.Nie som alkoholik ani nic. Akurat ze pracujem v zahranici, mal som povodne prist v january domov uz nastalo ale okolnosti nedovolia musim ostat este, neviete mi poradit ci by som mohol dat taky navrh ze chodim domov tri krat do roka mohol by som aj presne datumy urcit, ci by som ju mohol mat vtedy? Ci sa to da len tak ze musim prist na sk a tak ako to je ze kazdy druhy vikend...... tak by som chcel urcite ked sa vratim na sk.Sud mam teraz uz 5.novembra. Dakujem za odpovede a rady.
Môžeš si dať návrh na súd , na upravenie styku s dieťaťom, opíš svoje dôvody . Nakoľko žiješ v zahraničí , je možné upraviť stretnutia s dieťaťom. ( ale záleží aj od sudcu )
0 0
SlavaK SlavaK

SlavaK je offline (nepripojený) SlavaK

Ahojte
Veľa by som chcela, keby som chcela vzor podania na úpravu styku s dieťaťom. Syn mi bol zvereny do vychovy sudom od narodenia. Tera je uz v puberte a velmi potrebuje otcovsku ruku, neviem si s nim rady. Otec doteraz nejavil velky zaujem o stretanie so synom. Ma o vobec vyznam? Mate podobne skusenosti?
Dakujem. S.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

SlavaK Pozri príspevok
Ahojte
Veľa by som chcela, keby som chcela vzor podania na úpravu styku s dieťaťom. Syn mi bol zvereny do vychovy sudom od narodenia. Tera je uz v puberte a velmi potrebuje otcovsku ruku, neviem si s nim rady. Otec doteraz nejavil velky zaujem o stretanie so synom. Ma o vobec vyznam? Mate podobne skusenosti?
Dakujem. S.
Ak otec nejaví záujem o dieťa, ani súd ho neprinúti, aby sa s ním teraz začal stretávať a vychovávať ho...
Možno by bolo lepšie otcovi zatelefonovať, či stretnúť sa s ním osobne a požiadať ho o pomoc .
1 0
rolexka rolexka

rolexka je offline (nepripojený) rolexka

ahojte, ja mam v podstate opacny problem..ja mam aj vyzivne aj styk dcery s jej otcom upraveny dohodou schvalenou sudkynou. avsak.. ta dohoda je zneuzivana v moj neprospech... "otecko" si de facto chodi ako chce... nejake terminy , ktore si v podstate sam navrhol nedodrziava a to sa s malou chcel vidavat dvakrat do tyzdna..niekedy vobec nepride, inokedy raz do tyzdna ale kazdopadne v ziadnom pripade ma neinformuje o tom, ze nedojde..ja som slobodna mamicka, navyse studujuca vysoku skolu (nastastie uz koncim), ale aj napriek tomu nesedim cely den doma. Aj ja si potrebujem zorganizovat cas a hlavne vediet ci mozem niekde s malou ist..ak ma niekto skusenosti, prosim poradte..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať