Zavrieť

Porady

Trestny cin - oslobodenie - prosim o pomoc.

Moj problem sa začal vtedy r 2004 ked mi mazel zlomil prst na lavej ruke. neschopna som bola 28 dni.
lekarska sprava 28dni. 3 tyzdne sadra 1 tyzden rehabilitacia.
podala som nanho trestne oznamenie.
bol vydane trestne stihanie, policia pribrala znalca 1. ktory skonstatoval ze neide o zlomeninu ale o pomliazdeninu a do 7 dni trva kym sa mi to uzdravy.
dala som sťažnosť ked vydali uznesenie že neide o trestný čin ale o priestupok. krajska prokuratura v TT sťažnosť zamietla na základe 1. znaleckeho posudku.
Vec bola prejednaná ako priestupok a tam výrok znel.
ublizenie na zdravi z nedbanlivosti
na moje konto a dôkazov som dala vypracovať 2. znalecky posudok ktory tvrdí ze ide o uzatvorenu sikmu zlomeninu a 28 dni doba liečenia.
napísala som stažnosť do TT A na generalnu prokuratúru ako môže vec byť prejednaná ako priestupok ked mám 2. znalecký posudok. na to generalna prokuratúra mi napisala
Tento postup a rozhodnutie však netvorí prekážku rozhodnutej veci a na základe nového znaleckého posudku 2. znalca je možné vo veci opätovne konať a rozhodnúť.“
„ Na základe nových skutočností bola podriadená prokuratúra upravená, aby vo veci bolo znovu konané a rozhodnuté.“
prokuratúra v TT napísala:
prokuratorka ulozila vydať nové uznesenie o zacati trestneho stihania a pribrať 3. znalca. stutočnosť ze vec bola medzičasom prejednaná ako priestupok nebrani dalej vo veci konať podla trestneho zakona a trestneho poriadku.
Bolo potom vydane nove uznesenie a pribraty 3. znalec.
znalec skonstatoval ze naozaj tam bola ta zlomenina ide o lahky uraz a nebola som vo vyraznej miere obmedzena v obvyklom sposobe zivota.
potom prokuratura okresna podala obzalobu podla § 156 ods.1 ods.2 pism a, podla tresneho zakona.
sudca vydal trestny rozkaz:
uznava za vinneho ze inému umyselne ublizil na zdavi a tento čin spáchal na chránenej osobe - blizkej osobe/manželka/ cim spachal precin ublizenia na zdravi podla !§ 156 ods.1ods2 pism. a trestneho zakona s poukazom na § 139 ods.1 pism. c trestneho zakona.
za to sa odsudzuje podla § 49 ods. 1 pism a trest.zakona sa trest podmienečne odklada a podľa § 50 ods. 1 trestneho zakona sa určuje skúšobna doba 2 roky.
nato manzel byvaly dal odvolanie.
nariadilo sa pojednavanie kde sme boli vypočutý aj 3. znalci.
vyniesol tento rozsudok
podla § 285 pism. b trestného poriadku pre precin ublizenia na zdavi podla § 156 ods. 1 ods.2 pism a trestneho zakona spod obzaloby okresnej prokuratury oslobodzuje zo skutku ktory mal spachať.

sudca tvrdi ze tento skutok je len priestupkom za ktory uz obzalovany bol aj postihnuty pokutou.
a mne by mal umyselne ublíziť na zdravi.
prokurator po vyneseni rozsudku podal odvolanie.


OTAZKA. CI MOZEM TOTO VYHRAT AKO POSKODENA?
cely spis je pod jednym cislom, - uzavrete ako priestupok a potom v tomto istom začate znova trestne stihanie.
vsetko ide pod jednym cislom - priestupok aj trestne stihanie.

prosim poradte ako mam postupovat. - kto urobil chybu ze nedali dve znacky - cisla ? ako mozem toto vyhrat ?
prosim surne o pomoc. dakujem.

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Trestny cin - oslobodenie - prosim o pomoc.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.