Zavrieť

Porady

tehotenstvo?

Ahojte...možno čo tu napíšem bude pre niektoré ženy smiešne, ale som zúfala...
Pár krát som si myslela že som tehotná, ale akosi to bol planý poplach.
Predvčerom po milovaní s polovičkou som si uvedomila že som v 14.dni cyklu.
Manžel si nedal pozor, čomu som ja len rada, ale teraz som na ihlách či sa to podarí...tehotenský test si môžem urobiť až 5.deň po milovaní. Dnes som čítala rôzne články na nete o tehotenstve a bolo tam uvedené že žená môže mať časté nutkanie na močenie( dnes chodím od rána, pravidelne v polhodinvých intervaloch na wc), môže mať prsia citlivé na dotyk. Je možné aby boli takéto príznaky už na 3.deň po milovaní a po prípadnom oplodnení?
Pred tým som pri sprchovaní kď som si umývala pupok tak som cítila také chvenie v pošve, teraz keď si skúšam pupok tak necítim nič...len také divné pocity v podbrušku...
Tak strašne by som chcela bábatko...
Ďakujem za vaše rady...
Usporiadat
elaurie elaurie

elaurie je offline (nepripojený) elaurie

dadulka300 Pozri príspevok
Dobrý deň, nevedela som kde sa mám dať do akej poradne a kam mám túto otázku zaradiť, chcela by som sa len spýtať ako je to z domácimi zvieratkami v tehotenstve. Totiž som v 13-14 týždni a mám doma potkaníka, je čistotný a obmedzujem s ním teraz kontakt aj dodržujem hygienu. Chcela som len vedieť či je nejaké riziko že by sa mohlo moje bábätko nakaziť niečim. Je to také dosť dôležité, lebo potkana máme už dosť dlho a mám ho veľmi rada, možno sa to niekomu bude zdať nechutné ale ja ho beriem ako ďalšieho člena našej rodiny. Prosím Vás, poraďte mi, musím ho dať preč alebo ako to je? ďakujem veľmi pekne vopred. Daniela
Dani, ja by som sa na Tvojom mieste opýtala svojho gynekológa, taká otázka sa dá vybaviť aj telefonicky...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Daniela, tu platí pravidlo ako u všetkých domácich zvierat, v podstate ak sú dodržané určité zásady, zvieratko nie je prekážkou. Zvieratko musí byť zdravé, prehliadnuté veterinárom, pretože napr. fretky a potkany môžu prenášať leptospirózu a listeriózu.
To znamená:
- potkan musí byť zdravý a skontrolovaný veterinárom
- čisteniu jeho obydlia by si sa mala vyhnúť (výlučky a pod.)
- aj kontakt je lepšie s ním obmedziť na minimum
- dodržiavať prísne hygienické zásady
- ak by potkan dostal hnačku, kašeľ a podobne, ihneď vyhľadať veterinára
(samozrejme mal by s ním ísť niekto iný )
Pri dodržaní týchto pravidiel nie je riziko pre tehotnú ženu, žijúcu s dobre ošetrovaným zvieratkom väčšie ako pri kontakte s iným človekom.
0 0
dadulka300 dadulka300

dadulka300 je offline (nepripojený) dadulka300

ludmilla Pozri príspevok
Daniela, tu platí pravidlo ako u všetkých domácich zvierat, v podstate ak sú dodržané určité zásady, zvieratko nie je prekážkou. Zvieratko musí byť zdravé, prehliadnuté veterinárom, pretože napr. fretky a potkany môžu prenášať leptospirózu a listeriózu.
To znamená:
- potkan musí byť zdravý a skontrolovaný veterinárom
- čisteniu jeho obydlia by si sa mala vyhnúť (výlučky a pod.)
- aj kontakt je lepšie s ním obmedziť na minimum
- dodržiavať prísne hygienické zásady
- ak by potkan dostal hnačku, kašeľ a podobne, ihneď vyhľadať veterinára
(samozrejme mal by s ním ísť niekto iný )
Pri dodržaní týchto pravidiel nie je riziko pre tehotnú ženu, žijúcu s dobre ošetrovaným zvieratkom väčšie ako pri kontakte s iným človekom.
Ďakujem strašne ste mi všetci pomohli.. ešte raz mooooc moc ďakujem.
0 0
nikabell88 nikabell88

nikabell88 je offline (nepripojený) nikabell88

ahoj....som zufala....moj priatel este nechce babetko hoci ma uz 30 rokov....usila som na neho lest a teraz neviem ci som tehotna....boli ma maternica a aj to ostatne pri milovani, nechcem sa milovat, vela spim a zacala som mat vytok....mozem byt tehotna???? je tomu od styku uz 2 tyzdne
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

nikabell88 Pozri príspevok
ahoj....som zufala....moj priatel este nechce babetko hoci ma uz 30 rokov....usila som na neho lest a teraz neviem ci som tehotna....boli ma maternica a aj to ostatne pri milovani, nechcem sa milovat, vela spim a zacala som mat vytok....mozem byt tehotna???? je tomu od styku uz 2 tyzdne
Tak buď si 15 ročná pubertiačka, alebo si robíš z nás srandu.

Nehnevaj sa, ale odkiaľ máme my vedieť, či si tehotná? Teoreticky môžeš byť, ak si ženského pohlavia, ale na to, aby si to zistila, choď do lekárne a kúp si tehotenský test, vypýtaj si taký, čo určuje tehotenstvo od začiatku a do pár desiatok minút poznáš odpoveď.
Naposledy upravil Chobot : 15.01.10 at 15:16
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať