Zavrieť

Porady

Digi TV alebo Skylink na LCD TV?

Dobrý deň

aj s rizikom, že sa podobná téma už vyskytla, rozhodla som sa spýtať - kúpili sme si na Vianoce nový LCD televízor s uhlopriečkou 32 palcov (82 cm). Má zabudovaný DVB-T tuner. Máme už dlhšie problémy s príjmom slovenských staníc a predavač v obchode nám vravel, že tento tuner naše problémy vyrieši. Zapojili sme ho a zistili sme nemilú vec - DVB-T vysielanie ešte v našej oblasti nie je (bývame severne od Prešova). Áno, viem, mali sme sa na to spýtať skôr, ale teraz je už neskoro plakať nad rozliatym mliekom.

A teraz k mojej otázke - uvažujeme nad príjmom slovenských staníc cez satelit a tak prichádzajú do úvahy Digi-TV alebo Skylink. Digi TV má cenovo výhodnú ponuku a je tam aj dosť kanálov, ale čítala som, že na väčších obrazovkách je ich kvalita nízka. Skylink je drahý na začiatok a má len zopár staníc (tuším sedem alebo osem), ale majú údajne výbornú kvalitu vysielania. Čo je podľa vás lepšie? Je možné cez Skylink prijímať aj iné kanály ako tie oficiálne uvedené? Budem vám veľmi veľmi vďačná za akúkoľvek radu.

Anna
Usporiadat
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
ak chcete pozerat tv "dlhsie" ako dva roky a jeden mesiac jednoznacne sa oplati skylink.
0 0
fachman fachman

fachman je offline (nepripojený) fachman

Zdravím vás,mám asi tri roky digi tv,chcem sa opýtať či majú novšie dekodéri na príjem signálu z konektorom na kábel hdmi ,vraj cez kábel ide lepší signál do TV ako cez skart ? Ďakujem.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

To je skoda reci, mozes mat aj HDMI zo zlata, pokial nezvysia bitovy tok, tak obraz bude stale na hovno.
Nieco sa zacalo posuskavat, ze maju mat nejake kanal(y) aj v HD, ak by to tak bolo, tak tym klientom, ktory si HD objednaju, musia poslat aj nove boxy, ale to asi tak skoro nebude.
MOznosti pre teba su:
1. bohuzial sa musis zmierit s obrazom aky mas (prip. ak sa da, tak TV nastavit tak, aby si mal obraz co najlepsi)
2. prejdi na skylink, tam je aspon na zakladnych programoch celkom slusny bit rate a mas tam aj celkom dost HD
3. prip. cslink, je to podobne ako skylink, ale ma menej HD, ale zase ma nieco naviac ....
4. prejdi na upc, nieje to tiez nic extra, ale furt lepsie jak digi (aspon maju takmer vsetko v 720x576 a na kazdom kanale min. skrateny EPG a o nieco lepsi variabilny BR)
5. posledna moznost je DVB-T mas tam nejakych 7 kanalov, pokial sa nemylim, vsetko free a sluzny BR
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať