Zavrieť

Porady

CÚP 2009 - Cenník účtovných prác na rok 2009

som

Anketa: Pomohol Vám cenník na zvýšenie cien za účtovné práce na rok 2009?

Počet hlasujúcich
121. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    108 89.26%
  • Nie

    6 4.96%
  • Iné - čo?

    8 6.61%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Tak ako som sľúbila, tak konečne prikladám svoj návrh na cenník účtovných prác pre rok 2009.
Vychádzala som aj z podkladov podľa tabuľky - priemer SR, ktoré spracoval m.r. "smith" prepočítaním na EUR.
Bola by som rada, ak by boli k nemu rozumné pripomienky, návrhy, popripade kritiky, aby sme mohli raz vypracovať jednotný cenník pre našu prácu.
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Dobrá pripomienka, ďakujem.
0 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

Cenník je super, sa som skoro padla na zadok ako lacno robím. Asi sa musím naučiť
pýtať si za svoju prácu, veď mne tiež nikto nič nedaruje. No mám čo doháňať. Aldan
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

Neviem nikde nájsť, koľko tak za RZZP? Myslím, že by to malo byť odstupňované od "obtiažnosti". Vlani som brala za každé 500,- Sk (včetne zanesenia na ZP), ale zistila som, že to nie je dobré ohodnotenie, lebo jedno je jednoduchšie a s ďalším som sa dlhšie potrápila.
Koľko si pýtate?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

My máme cca od 13,30€, ABC zvyčajne za 13,30€, za S + 3,30€ za kazdý list. Za X 19,90+3,30 za každý list. To sú ceny pre "cudzích", naši klienti, od ktorých väčšinu údajov máme a nemusíme nič špeciáne zisťovať, tak to majú o dosť lacnejšie.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ja si účtujem od 15,-€ do 20,-€ podľa obtiažnosti.
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

Tiež som rozmýšľala, že
ABC : 15 € a S a X 20 €
S tým, že to len podpíšu a ja to zanesiem.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ak s tým súhlasia a zaplatia, prečo nie?
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Ja účtujem za RZZP len takým, ktorí donesú doklady raz za rok. Ostatným, ktorým spracovávam účtovníctvo a platia mesačne príp. štvrťročne, neúčtujem nič, majú to v cene. Ale to sú väčšinou všetko čisté B. Od nich vlastne nepotrebujem nič, urobím RZZP, dám im hotové podpísať a zanesiem na ZP.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
AnnaK Pozri príspevok
Ja účtujem za RZZP len takým, ktorí donesú doklady raz za rok. Ostatným, ktorým spracovávam účtovníctvo a platia mesačne príp. štvrťročne, neúčtujem nič, majú to v cene. Ale to sú väčšinou všetko čisté B. Od nich vlastne nepotrebujem nič, urobím RZZP, dám im hotové podpísať a zanesiem na ZP.
Hm, tak to si veľkorisá.
0 0
Ala Ala

Ala je offline (nepripojený) Ala

AnnaK Pozri príspevok
Ja účtujem za RZZP len takým, ktorí donesú doklady raz za rok. Ostatným, ktorým spracovávam účtovníctvo a platia mesačne príp. štvrťročne, neúčtujem nič, majú to v cene. Ale to sú väčšinou všetko čisté B. Od nich vlastne nepotrebujem nič, urobím RZZP, dám im hotové podpísať a zanesiem na ZP.
Az teraz som zistila, ze aj za RZZP si pytate odmenu. Ja to robim, tak isto ako AnnaK. Asi to budem musiet prehodnotit.....
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Ala Pozri príspevok
Az teraz som zistila, ze aj za RZZP si pytate odmenu. Ja to robim, tak isto ako AnnaK. Asi to budem musiet prehodnotit.....
no ja som bola natom do minulého roku podobne. ale potom ma niečo osvietilo
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
A čo tak Výpis z DP pre SP ? Pýta niekdo niečo za to ?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Zuzanak1 Pozri príspevok
A čo tak Výpis z DP pre SP ? Pýta niekdo niečo za to ?
Dobra pripomienka.
Ďakujem.

Často si myslíme, veď je to len jeden papier, patrí to k uzávierke, ale ani v obchode nám nedajú rohlík zadarmo a je to len jeden rohlík.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
m.hladka Pozri príspevok
Dobra pripomienka.
Ďakujem.

Často si myslíme, veď je to len jeden papier, patrí to k uzávierke, ale ani v obchode nám nedajú rohlík zadarmo a je to len jeden rohlík.
nám, ktorí túto prácu okolo papierov a účta vieme, sa zdá vypísanie jedného papiera, alebo jednoduchého tlačiva ľahké, a preto máme niekedy, teda aspoň ja pociť, že čo za také "nič" vypýtať.
napríklad ešte donedávno som sa v banke pozastavovala nad tým, ako si niekdo nemôže vedieť vypísať príkaz na úhradu faktúry z účtu, a hlavne sa divia načo a prečo je variabilný symbol. (ale mi by sme asi tiež nevedeli na oko banálne veci z inej profesie, ale ..., keď ich chceme dať urobiť, tak vypýtajú hrozné peniaze.
a to bol aj jeden z dôvodou, prečo som sa na ceny za účto už minulý rok pozrela trošku bližšie a začala som ich prehodnocovať, a pýtať peniaze aj za veci, ktoré mne sa zdajú zamozrejmé v cene DP.
0 0
Livia 25 Livia 25

Livia 25 je offline (nepripojený) Livia 25

Caute poradaci, kto mi vie poradit kolko pytat za vypracovanie RZZP pre SZCO? V cenniku som to nenasla...
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Livia 25 Pozri príspevok
Caute poradaci, kto mi vie poradit kolko pytat za vypracovanie RZZP pre SZCO? V cenniku som to nenasla...
Pozri v tejto téme od str.19 príspevok 184 a ďalej.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Cena je stanovená mesačne.

Pripájam vzory pre jdnotlivé kalkulácie (je to len vymyslené):
A na základe predbežnej kalkulácie
B pomocou hodinových sadzieb
C dohodou - paušál
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Ja som si za RZZP minulý rok prihodila k roč. uzávierke, aj to prvykrát a malé sumy. Tento rok to určite prehodnotím. A som o tom presvedčená, keď som sa dozvedela, že u lekára za potvrdenie priepustky /jedna pečiatka/ pýtali 3 €. To je ohodnotenie nie?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dnes som mala klienta - mladeho chalana (JU), kt. zacal podnikat 10/2008. Potrebuje spravit RZZP. Priniesol mi ucto za minuly rok, lebo som potrebovala vediet udaj o ZP. Uctovnik kt. mu robil minuly rok (tie 3 mesiace)+mu musel do DP od zamestnavatela dat dve potvrdenia si vypytal 8500 tis. Vobec by som sa nad tym nepozastavila, keby som nevidela mnozstvo dokladov, v penaznom denniku to bolo asi na 1a1/2 strany A4, mozno par ks prijatych faktur. A ked sa spytal kolko by platil za cely rok bolo mu povedane, ze asi 18.000 - 24.000,- Sk. Ja viem, ze uctovnici su zvacsa neohodnotení, ale toto sa mi zdalo naozaj privela, mozno sa mylim...samozrejme ze v tom nemal RZZP. Chcela by som vediet, kolko pyta za PU.
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

nika.sum Pozri príspevok
Dnes som mala klienta - mladeho chalana (JU), kt. zacal podnikat 10/2008. Potrebuje spravit RZZP. Priniesol mi ucto za minuly rok, lebo som potrebovala vediet udaj o ZP. Uctovnik kt. mu robil minuly rok (tie 3 mesiace)+mu musel do DP od zamestnavatela dat dve potvrdenia si vypytal 8500 tis. Vobec by som sa nad tym nepozastavila, keby som nevidela mnozstvo dokladov, v penaznom denniku to bolo asi na 1a1/2 strany A4, mozno par ks prijatych faktur. A ked sa spytal kolko by platil za cely rok bolo mu povedane, ze asi 18.000 - 24.000,- Sk. Ja viem, ze uctovnici su zvacsa neohodnotení, ale toto sa mi zdalo naozaj privela, mozno sa mylim...samozrejme ze v tom nemal RZZP. Chcela by som vediet, kolko pyta za PU.
Fíha ,... šikovný ... nemusí už študovať RZZP - a prehodnocovať, koľko za to pýtať... keď si dokáže tak superne zarobiť na účte
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať