Zavrieť

Porady

CÚP 2009 - Cenník účtovných prác na rok 2009

som

Anketa: Pomohol Vám cenník na zvýšenie cien za účtovné práce na rok 2009?

Počet hlasujúcich
121. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    108 89.26%
  • Nie

    6 4.96%
  • Iné - čo?

    8 6.61%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Tak ako som sľúbila, tak konečne prikladám svoj návrh na cenník účtovných prác pre rok 2009.
Vychádzala som aj z podkladov podľa tabuľky - priemer SR, ktoré spracoval m.r. "smith" prepočítaním na EUR.
Bola by som rada, ak by boli k nemu rozumné pripomienky, návrhy, popripade kritiky, aby sme mohli raz vypracovať jednotný cenník pre našu prácu.
Usporiadat
AMaruš AMaruš

AMaruš je offline (nepripojený) AMaruš

e
15 rokov robím účtovníctvo na živnosť. Teraz som našla tabuľku a je super. Teraz mám jedného klienta ktorý si myslí že ma prepláca.
Už sa teším, ako mu ukážem ako ma strašne prepláca. Ten kto účtovníctvu nerozumie sa mu to ťažko vysvetľuje. Ďakujem.

"PS": Tiež máte tieto skúsenosti?
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Ahojte môže mi niekdo preposlať "zmluvu o vedení účtovníctva" ? A vie mi niekdo poradiť ktorá poisťovňa je najlepšia na poistenie živnosti - vedenie účtovníctva ? ďakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Zuzanak1 Pozri príspevok
Ahojte môže mi niekdo preposlať "zmluvu o vedení účtovníctva" ? A vie mi niekdo poradiť ktorá poisťovňa je najlepšia na poistenie živnosti - vedenie účtovníctva ? ďakujem.
Zuzka, klikni na 1. strane na dokumenty a odtiaľ si ju stiahni.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
liba2 Pozri príspevok
Zuzka, klikni na 1. strane na dokumenty a odtiaľ si ju stiahni.
ďakujem. zasa som o niečo múdrejšia.
0 0
m.aj.a m.aj.a

m.aj.a je offline (nepripojený) m.aj.a

Presedela som tu pri týchto príspevkoch takmer 2 a pol hod., no neľutujem. Pripadám si však ako "z inej planéty". O cenách, aké sú uvedné v cenníku ani nesnívam a bojím sa, že ak by som ich chcela používať, asi by som rýchlo skončila na nule. Robím účto na živnosť už piaty rok, no vždy, keď je treba klientovi zaplatiť za kompletné vypracované učto a DP, akoby som ich chcela zruinovať. Pritom som hlboko pod cenami ako sú v uvedených cenníkoch. Po prečítaní všetkých týchto príspevkov si môžem len "pogratulovať" aký som slaboch a naivka. A to som ešte tento rok v niektorých prípadoch išla s cenou ešte nižššie. Teraz sa mi doslova otvorilli oči, hoci mi aj tak vždy bolo jasné, že robím za "žobračenky", no nevedela som si pomôcť. Poznám však v okolí iné účtovníčky, ktoré majú podobné ceny. Teraz však neverím, že všetky. Je síce pravda, že sme na Východe, ale robíme si tú prácu tak isto ako aj iné naše kolegyne. Mnohí podnikatelia si však myslia, ako to už bolo aj vyššie rozoberané, že cit. "pár faktúr, pár dokladov ... ,(no prosto nestojí to ani za reč a už aj na počkanie by sa to hádam aj dalo spraviť, no a najlepšie za: ĎAKUJEM), veď koľko oni musia odviesť štátu, a že je to z roka na rok horšie, nestojí to za to a najlepšie by bolo to celé zabaliť " koniec cit. Pri takýchto klientoch sa ťažko stanovujú či nedajbože zvyšujú ceny. Ale ak k tomu nepristúpime, tak sa naozaj nepohneme ďalej a škodíme len sami sebe. Priznám sa, že takéto handrkovanie o ocenení mojej práce a nemalých nákladoch ma uráža a hnevá. Viem, že to nepôjde naraz, ale verím, že postupne, aby som si ani tých večne sa sťažujúcich klentov neodplašila, sa to pohne k lepšiemu. Prajem veľa zdaru a ďakujem za to, že ste.
0 0
OlgaM OlgaM

OlgaM je offline (nepripojený) OlgaM

Prosím o radu, robím JU plátcovi DPH a neviem koľko môžem pýtať. V tejto téme je v priloženom cenníku cena za položku od 0,66 € do 0,83 €. Je to myslené za jeden riadok v denníku?Napr. bankový výpis má 50 riadkov to je 50 položiek ? A ako je to s prijatými a vyšlými faktúrami,evidenciou majetku?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

OlgaM Pozri príspevok
Prosím o radu, robím JU plátcovi DPH a neviem koľko môžem pýtať. V tejto téme je v priloženom cenníku cena za položku od 0,66 € do 0,83 €. Je to myslené za jeden riadok v denníku? ANO
Napr. bankový výpis má 50 riadkov to je 50 položiek ? ANO
A ako je to s prijatými a vyšlými faktúrami,evidenciou majetku?
Spočítaš, koľko FA toľko položiek
. .
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Prosim opravte ma ak sa mylim. V PU polozky pocitam tiez podla dennika ale zapis napr.518/211, 343/211 - ak ked su to dva riadky tak je to ako jedna polozka vsak? a tiez sa berie pocet zaradenych prijatych a vydanych faktur - co faktura v knihe pohladavok, zavazkov, to jedna polozka, ostatne pohl.+zavazky v pomoc.knihe - tiez polozky. Takze zauctovanie faktury prijatej ak sme ju nemuseli rozuctovavat (na viac uctov), bude vlastne spolu s uhradou 3 polozky : 518/321 + 343/321, 321/221 + samotna faktura, je to tak?
0 0
romanpp romanpp

romanpp je offline (nepripojený) romanpp

OlgaM Pozri príspevok
Prosím o radu, robím JU plátcovi DPH a neviem koľko môžem pýtať. V tejto téme je v priloženom cenníku cena za položku od 0,66 € do 0,83 €. Je to myslené za jeden riadok v denníku?
Rozhodne treba vždy požadovať platbu od zákazníka za riadky v denníku. Akýkoľvek jeden spracovávaný doklak môže byť z viacerých dôvodov účtovaný ako jeden alebo aj viac riadkov.

Napr. bankový výpis má 50 riadkov to je 50 položiek?
Pozri prvú poznámku => napríklad úhrada do Sociálnej poisťovne by mala byť účtovaná minimálne ako úhrada od zamestnancov a úhrada od zamestnávateľa. Ďalej veľmi častá situácia - jeden riadok na výpise = úhrada troch došlých faktúr => tri položky. A pod.

A ako je to s prijatými a vyšlými faktúrami,evidenciou majetku?
Zase treba postupovať podľa vyššie uvedeného. Nejde o počet kusov ale o prácnosť ich spracovania - ak máme na jednu došlú či vydanú faktúru x úhrad, tak je to samozrejme x riadkov. A pod.
Teda jednoducho je treba používať zdravý sedliacky rozum.
0 0
romanpp romanpp

romanpp je offline (nepripojený) romanpp

nika.sum Pozri príspevok
Prosim opravte ma ak sa mylim. V PU polozky pocitam tiez podla dennika ale zapis napr.518/211, 343/211 - ak ked su to dva riadky tak je to ako jedna polozka vsak? a tiez sa berie pocet zaradenych prijatych a vydanych faktur - co faktura v knihe pohladavok, zavazkov, to jedna polozka, ostatne pohl.+zavazky v pomoc.knihe - tiez polozky. Takze zauctovanie faktury prijatej ak sme ju nemuseli rozuctovavat (na viac uctov), bude vlastne spolu s uhradou 3 polozky : 518/321 + 343/321, 321/221 + samotna faktura, je to tak?
Áno, je to tak.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

romanpp Pozri príspevok
Áno, je to tak.
V PU nerátam + faktúra, lebo faktúra v PU sa zapisuje do denníka pri vystavení. Len v JU rátam pol. PD + prijate a vystavené fa. V PU rátam len položky PD.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Iwett Pozri príspevok
V PU nerátam + faktúra, lebo faktúra v PU sa zapisuje do denníka pri vystavení. Len v JU rátam pol. PD + prijate a vystavené fa. V PU rátam len položky PD.

Ja totiz robim stale za pausal, len som chcela jednemu klientovi preratat kolko by to bolo pre neho na polozky preto sa potrebujem uistit, ze to pocitam dobre. Aj tak by som chcela mat pausal.
Ale zda sa mi to dost divne, pretoze tak isto ju treba v PU nahodit a potom sa zauctuje do dennika. Neviem som zvedava na nazor aj ostatnych, zatial dakujem.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

nika.sum Pozri príspevok
Ja totiz robim stale za pausal, len som chcela jednemu klientovi preratat kolko by to bolo pre neho na polozky preto sa potrebujem uistit, ze to pocitam dobre. Aj tak by som chcela mat pausal.
Ale zda sa mi to dost divne, pretoze tak isto ju treba v PU nahodit a potom sa zauctuje do dennika. Neviem som zvedava na nazor aj ostatnych, zatial dakujem.
Ja to robím akosi automaticky, že zápis faktúry v PU je vlastne zápis v PD, ale v JU sa fa len nahadzujú a do PD sa dostávajú až pri úhrade, tak z toho vychádzam, že pri počítaní položiek prirátam aj zapísané faktúry.
0 0
romanpp romanpp

romanpp je offline (nepripojený) romanpp

Iwett Pozri príspevok
Ja to robím akosi automaticky, že zápis faktúry v PU je vlastne zápis v PD (predpokladám, že sa jedná o účtovný denník), ale v JU sa fa len nahadzujú a do PD sa dostávajú až pri úhrade, tak z toho vychádzam, že pri počítaní položiek prirátam aj zapísané faktúry.
Určite je možné pristupovať k týmto veciam dosť individuálne. Snažím sa vždy vychádzať z toho o akú prácnosť sa jedná. Teda vždy zvažujem, že na vykonanie určitej práce potrebujem určité množstvo času - to je vlastne to, čo klientovi predávam.

Pri faktúrach (došlých aj vydaných, v JÚ aj v PÚ) sa teda vždy snažím rozlišovať, oceniť a nechať si zaplatiť:

1. Či vystavujem faktúru ja, alebo si ju klient urobil sám a ja ju len nahadzujem do účtovníctva (skúste sa zamyslieť nad tým, aký v tom môže byť veľký rozdiel z hľadiska času)

2. Či sa jedná o jednoduchú faktúru s jednou sumou, alebo ide o faktúru ktorú musím rozdeliť (rozúčtovať) na viacej účtov, prípadne či ide o plátcu alebo neplátcu DPH a pod.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

romanpp Pozri príspevok
Určite je možné pristupovať k týmto veciam dosť individuálne. Snažím sa vždy vychádzať z toho o akú prácnosť sa jedná. Teda vždy zvažujem, že na vykonanie určitej práce potrebujem určité množstvo času - to je vlastne to, čo klientovi predávam.

Pri faktúrach (došlých aj vydaných, v JÚ aj v PÚ) sa teda vždy snažím rozlišovať, oceniť a nechať si zaplatiť:

1. Či vystavujem faktúru ja, alebo si ju klient urobil sám a ja ju len nahadzujem do účtovníctva (skúste sa zamyslieť nad tým, aký v tom môže byť veľký rozdiel z hľadiska času)

2. Či sa jedná o jednoduchú faktúru s jednou sumou, alebo ide o faktúru ktorú musím rozdeliť (rozúčtovať) na viacej účtov, prípadne či ide o plátcu alebo neplátcu DPH a pod.
No s tým súhlasím, samozrejme že v horeuvedených príspevkoch sa jednalo len o zápis už vystavenej faktúry. Keď sa aj vypisuje, v tom prípade je iná cena.
0 0
felama felama

felama je offline (nepripojený) felama

Cenník mi pomohol, oceňujem ho .
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Mne cenník - okrem ceny - podvihol najmä sebavedomie. Ďakujem.
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

Ahojte, rada by som poznala Váš názor na stanovenie ceny za spracovanie učta, keď k Vám príde klient - SRO-qv.platca DPH/!/ s nespracovanými dokladmi za 8mesiacov. Stanovujete cenu=paušál x počet mesiacov + cena za dodatočné DPH? Alebo dáte nejakú zľavu? Mne to totiž vychádza cez 1500€.
Veľmi mi pomohol CÚP na rok 2009, ale teraz mám dilemu.
Ďakujem že ste.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

robin1 Pozri príspevok
Ahojte, rada by som poznala Váš názor na stanovenie ceny za spracovanie učta, keď k Vám príde klient - SRO-qv.platca DPH/!/ s nespracovanými dokladmi za 8mesiacov. Stanovujete cenu=paušál x počet mesiacov + cena za dodatočné DPH? Alebo dáte nejakú zľavu? Mne to totiž vychádza cez 1500€.
Veľmi mi pomohol CÚP na rok 2009, ale teraz mám dilemu.
Ďakujem že ste.
Tak toto sú ojedinelé prípady, ale stávajú sa.
Jednak budeš riešiť staré mesiace a jednak aktuálne účto. Cenu si môžeš dohodnúť mesačne ale aj v jednej sume za rekonštruované mesiace a mesačný paušál za aktuálne účto.
Vždy to závisí na dohode medzi tebou a tvojim klientom; snažím sa zohľadniť aj jeho dôvody ktoré k môjmu návrhu uvedie.
Na zľavu nevidím dôvod, staré veci dozadu sa predsa robia horšie, sú pracnejšie ako aktuálne účto. No máš čo zvažovať
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Liba2 má pravdu, že staré veci sa robia horšie, pretože musíš aj za pochodu robiť súčasný mesiac. Máš teda čo robiť, aby si to do konca roka zvládla.
Tých 1500 € je len za tých 8 mesiacov? Ak áno, tak to by tak asi sedelo. Ak nie, tak si dopýtaj rozdiel.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať