Zavrieť

Porady

CÚP 2009 - Cenník účtovných prác na rok 2009

som

Anketa: Pomohol Vám cenník na zvýšenie cien za účtovné práce na rok 2009?

Počet hlasujúcich
121. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    108 89.26%
  • Nie

    6 4.96%
  • Iné - čo?

    8 6.61%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Tak ako som sľúbila, tak konečne prikladám svoj návrh na cenník účtovných prác pre rok 2009.
Vychádzala som aj z podkladov podľa tabuľky - priemer SR, ktoré spracoval m.r. "smith" prepočítaním na EUR.
Bola by som rada, ak by boli k nemu rozumné pripomienky, návrhy, popripade kritiky, aby sme mohli raz vypracovať jednotný cenník pre našu prácu.
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

retko Pozri príspevok
faktury budu platene na ucet, preco by sa 1 penazny pohyb mal uctovat dvakrat, raz ako faktura a raz z vypisu z bankoveho uctu, rataju sa predsa polozky (riadky) z penazneho dennika, alebo sa mylim ?

nic z vymenovaneho, jedine ak raz za rok platba za domenu/hosting
mobil si zacvakam aj z vlastneho (nechcem mat 2 mobily - jeden sukromny a jeden firemny - staci mi jeden, aj tak budu volat skor mne, ja asi minimalne), nech je menej roboty

dakujem za rady, uz viem v akom rozmedzi sa to bude pohybovat
faktura aj ked je platena cez banku, je v denniku (tusim si s.r.o.) v minimalne v dvoch polozkach 1. zauctovanie faktury (prijem za tovaru, sluzby) a 2. uhrada tejto faktury, pokial by si vsak na fakture uctoval nieco co treba rozdelit napr. tovar + sluzba, moze to byt aj viac poloziek.
Cena zalezi od dohody medzi tebou a uctovnikom (a zial dost casto sa nevieme spravne ocenit - co je v tvoj prospech)
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Robím účtovníctvo v programe Omega, kdev účtovnom denníku rozkladá program účty napr. za 1 došlú faktúru pri platcovi DPH na 3 riadky. Ako si to účtujete za účtovný zápis? Samostatne za každý účet, čiže 321, 518,343 čiže 3x 1EUR napr. sa mi zdá veľmi veľa, alebo ako si to počítate? Nijako inak sa to v tom denníku uložiť nedá. Ďakujem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ormika: ja to pri omege pocitam takto:

OF, OPF, OD, DF, DPF, DD, zOF, zOPF, zOD, zDF, zDPF, zDD, PD, zPD = v evidencii uctovnych dokladov zistim pocet dokladov a to povazujem za jednu polozku

BV, zBV, ID, zID = si dam cez dennik uctovnych zapisov a postupne na kazdy druh si dam zoradit pohyby a kolko pohybov mi vyhodi tolko pocitam poloziek, pretoze pri tomto type dokladov je zapis v jednom riadku MD/D nie v dvoch x/D a MD/x
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

liba2 Pozri príspevok
Ja mám cenu za doklad, a to za tieto:
OF, OD, DF, DD, zOF, zOD, zDF, zDD, PD, zPD, ID, zID.
Za tieto: BV, zBV, OPF, DPF, zOPF, zDPF nič neúčtujem, ich zaúčtovanie mám zahrnuté v cene za doklad.
K tomu mám základnú sadzbu paušálnu za ostatné práce ako sú napr. vedenie skladu, majetok, výkazy, DPH, a ročná účt. závierka.


prosim ta mohla by si mi to ilustrativne ukazat ako to je na fiktivnej firme ked ti dam priklad podla tvojich dokladov? vies, ja ti " vyrobim firmu" a ty mi vyrobis podla tvojich vypoctov cenu, aby som videl ako to funguje
ak to nie je problem, v pripade, ze je tak beriem spat
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
andreaS Pozri príspevok
ormika: ja to pri omege pocitam takto:

OF, OPF, OD, DF, DPF, DD, zOF, zOPF, zOD, zDF, zDPF, zDD, PD, zPD = v evidencii uctovnych dokladov zistim pocet dokladov a to povazujem za jednu polozku

BV, zBV, ID, zID = si dam cez dennik uctovnych zapisov a postupne na kazdy druh si dam zoradit pohyby a kolko pohybov mi vyhodi tolko pocitam poloziek, pretoze pri tomto type dokladov je zapis v jednom riadku MD/D nie v dvoch x/D a MD/x
Počítam rovnako cenu za položku
0 0
Lubava Lubava

Lubava je offline (nepripojený) Lubava

Chcela by som trochu oponovať, aj keď trochu neskôr. Ja mám iný problém. Robím aj externe účtovníctvo doma, mám svoj účtovnícky i mzdový program, a klient mal pripomienku k platbe, že účtovníčka, ktorá robí na živnosť, by mu to spravila lacnejšie.
Napriek tomu sa rozhodol aj tak pre mňa.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

lubava: a to robis bez dokladu?

rozdiel moze byt aj kvoli tomu, ze tej uctovnicke zivnostnicke moze stacit mensia suma, alebo sa nevie ocenit a zhana robotu za kazdu cenu... a to su len dva priklady... tych dovodov moze byt xy...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

liba: ja to tak rozdelujem preto, ze na internom doklade mam niekedy aj 10 riadkov... a k nim sa musim tiez dako dopatrat... a BV mavam pri mojich firmach dost velke a mat ich v cene by bolo pre mna nevyhodne... ja ako bonus v cene ponukam rocnu uzavierku, danove priznanie s vykazmi... zaco si vacsina fakturuje akoby 13ty pausal...

skusala som uz aj cez dennik uctovnych zapisov vsetky typy dokladov, s tym, ze napr. pri DF je uctovanie aj na 3-4 riadky, som dala cenu za polozku 7,- Sk... ale moj novy sposob sa mi zda jednoduchsi a klient tak vie, ze polozka = jeden doklad
0 0
Lubava Lubava

Lubava je offline (nepripojený) Lubava

Pracujem na dohodu, popri hlavnom zamestnaní.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

robin1 Pozri príspevok
Tak som sa nakoniec s ním nedohodla, so zálohou nesúhlasil a ja aspoň nebudem v jeho "zozname záväzkov". Pekný deň aj celý týždeň.
Dobre si urobila! Len by si pri tom bordeli prišla o nervy a zdravie a peniažky by si ani neuvidela. Aj takí sú poniektorí...bohužiaľ....preto bola doporučená tá záloha na plnú sumu.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Janiela Pozri príspevok
Mne dodnes takto nezaplatili dve firmy, zhodou okolností švagrovia. Jeden z nich sa vyjadril, že takto si to nepredstavoval, mali by sme sa rozumne dohodnúť, mzdy za 100,- Sk a pod. Tak mi "nariadil", po jeho úhrade vo výške pol faktúrovanej sumy prerobiť moju fa a bude všetko OK.

Veľmi ďakujem za tento cenník, ozaj pomáha.
Tiež som robila švagrovi za "ľudovú cenu", á 500 Sk za mesiac JU-neplátca DPH, samé cesťáky,knihu jázd, náhrady, všetko valuty a devízy a zahraničie, uzávierka a DP v cene a na ten pohľad nezabudem, keď som povedala tú sumu...a som sa pre to aj s mužom pohádala - že načo od neho brať peniaze a to som sa pritom aj hanbila, že tak málo som pýtala. Ale jemu sa asi zdalo veľa...takže dnes už ani náhodou pre rodinu...nech si nájdu inú firmu. a spamätajú sa. Veď práce je stým rovnako ako s cudzími.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

AnnaK Pozri príspevok
Ja účtujem za RZZP len takým, ktorí donesú doklady raz za rok. Ostatným, ktorým spracovávam účtovníctvo a platia mesačne príp. štvrťročne, neúčtujem nič, majú to v cene. Ale to sú väčšinou všetko čisté B. Od nich vlastne nepotrebujem nič, urobím RZZP, dám im hotové podpísať a zanesiem na ZP.
Veľkorysá nie je správny výraz. Prepáč, ale aj SZČO môže mať PN-ky, OČRky, nástup na materskú, rodičovskú, do dôchodku (napr.invalid.)v priebehu roka a s tým je kopec práce a zisťovania skutočností...nedajbože ak neprinesie všetky dokladz kompletné alebo nie sú evidované u Vás v databáze...
zadarmo rozhodne nie!
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Zoltán Kovács Pozri príspevok
U klientov, ktorím účtujem položkovitú cenu rátam každý riadok v denníku. Bez ohľadu na to, či to vykonal program, alebo sám som musel nahodiť.
Ahojte.
Mám taký malý problém s položkovou cenou. Sú softvére, ktoré robia do účt.denníka jednoduché zápisy (napr.Omega) formou
518/
343/
/ 321
alebo
321/
/211

a sú programy so zložitými zápismi (napr.Pohoda) formou
518/321
343/321
alebo
321/211
ako potom poriešiť tú cenu za položku, lebo pri jednoduchom zápise je to 3x riadok / faktúra/, ale v zložitých zápisoch 2x riadok /faktúra/

Upravujete v zložitých zápisoch potom položkovú cenu smerom nahor nejako percentuálne alebo násobite dvoma alebo ako?
Ide o to, že pri cene napr. 1Euro za položku v PU je cena za zaúčtovanie 1 FA
v jednoduchých zápisoch 3x1,00 spolu teda 3,00 Eurá, ale
v prípade zložitých zápisov iba 2,00 Eurá.
Takže ak chcem, aby celková cena za účto bola približne rovnaká, musím v prípade zložitých zápisov zdvihnúť položkovú cenu, čo je v očiach klienta drahšie. Ako ho potom presvedčíte, že celková cena môže byť u jednoduchých zápisov v konečnom dôsledku markantne vyššia? Veď on sa v programoch nevyzná. Zaujíma ho len tá cena za položku.
Ďakujem za názory.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Betinka, prečítaj si č. 244
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

[QUOTE=Betina2;1147168]Ahojte.
V cenníku v úvode tejto debaty je cena za účtovnú položku v PU u platiteľa DPH teda v jednoduchom zápise, teda vlastne 3 x cena za položku pri jednoduchej FA
5xxx/
343/
/321
Pochopila som správne?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

liba2 Pozri príspevok
Betinka, prečítaj si č. 244
OK. Prečítala som si, ale veď aj ten doklad - faktúra, záväzok a pod. môže byť zložitý na účtovanie - viac rôznorodých položiek na doklade môže byť (napr. rozne druhy služieb na rôzne analytiky + tovar, zaokrúhlenie atď.) takže to sa mi nevidí faktúrovať ako jednu položku. Napr.zaeviduješ 10 faktúr bez ohľadu na zložitosť zaúčtovania a to sú pre teba vždy len 10 položiek k fakturácii?
BV a ID teda robí soft ako zložité (obojstranné) zápisy - takže 1 riadok do u.denníka pri týchto dokladoch je jedna položka. OK.
Ja mám zložité zápisy a ak mám napr nahodenú a zaúčtovanú faktúru vo forme
518/321
343/321
beriem to ako 2 účtovné zápisy do denníka
bankový doklad 321/221 mám ako 1 účtovnú položku.
Ale kolegyňa robí v softe, ktorí zapisuje všetko len jednoduchými (jednostrannými) zápismi do denníka, preto ak faktúruje od počtu položiek v deníku, tak má pri rovnakej položkovej cene aveľa vyššiu celkovú cenu za spracovanie PU než mám ja.
Iba som chcela vedieť, ako to poriešiť. Nechcem celkovú cenu prehnať, ale ani robiť lacnejšie než je "bežné" u druhých.
Viem, všetko je o dohode s klientom, ale....markantné rozdiely by nemuseli byť.

Ešte jenu vec sa chcem opýtať:
V cenníku su uvedené ceny bez DPH, alebo sú už konečné aj s prípadnou DPH u plátcu ? Lebo je rozdiel, ak má klient zaplatiť 1,16 Eur + DPH, alebo len 1,16 Eur. Sk.
Na nete som totiž našla aj ponuky od iných firiem za pol. v PU od cca 1,00 Eur + DPH za jeden riadok do denníka.
Naposledy upravil Betina2 : 09.09.09 at 11:12
0 0
renix1 renix1

renix1 je offline (nepripojený) renix1

Zuzanak1 Pozri príspevok
Ahojte môže mi niekdo preposlať "zmluvu o vedení účtovníctva" ? A vie mi niekdo poradiť ktorá poisťovňa je najlepšia na poistenie živnosti - vedenie účtovníctva ? ďakujem.

ja mám poistenie v kooperatíve platím ročne 5 000,- Sk (166 eur)
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

betina: no tak si daj vyssiu cenu ked chces viac zarobit... ale uprimne povedane, v dnesnej konkurencii hlavne ked nam ceny kazia "tiez uctovnicky" je vysoka cena nevyhodna...

mne prislo blbe ratat jednu fa, kt. mi moj program rozuctuje trebars na 4 riadky spolu s halierovym vyrovnanim, ako 4 polozky... to znamena, ze za jednu takuto fa si mam pytat 4 E? to je hooooold podla mna vela... robim v omege dost dlho a priznavam, ze s uctovanim nemam daky extra problem, pretoze mam program tak ponastavovany, ze ani analytiku uz nemusim zadavat len ked rozuctovavam na ine typy uctov, tak mi to zaberie par klikov navyse... viem, ze nemame byt plateni od casu, kt. nam to zaberie, ale budem sa opakovat, ze mi je blbe pytat 4 E za fa, kt. mam rozuctovanu na 4 riadky len kvoli tomu, ze to tak robi program...

pisala som, ze som sa pokusala hodit cenu aj na tieto polozky a udaje som cerpala podla jednotlivych tipov dokladov cez dennik uctovnych zapisov, ale pri tych fakturach a PD, kde to rozpise ako to ty nazyvas ako jednoduchy zapis, tak tam som stanovila cenu tak, aby to nebolo zdieranie a teda som pocitala tych cca 7,- Sk/jednoduchy zapis... teraz ked si toho isteho klienta prepocitam cez pocet dokladov, tak mi to vychadza menej, ale cenu mam dohodnutu napriek tomu dobre, som spokojna ja aj klient...
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

andreaS Pozri príspevok
betina: no tak si daj vyssiu cenu ked chces viac zarobit... ale uprimne povedane, v dnesnej konkurencii hlavne ked nam ceny kazia "tiez uctovnicky" je vysoka cena nevyhodna...

mne prislo blbe ratat jednu fa, kt. mi moj program rozuctuje trebars na 4 riadky spolu s halierovym vyrovnanim, ako 4 polozky... to znamena, ze za jednu takuto fa si mam pytat 4 E? to je hooooold podla mna vela... robim v omege dost dlho a priznavam, ze s uctovanim nemam daky extra problem, pretoze mam program tak ponastavovany, ze ani analytiku uz nemusim zadavat len ked rozuctovavam na ine typy uctov, tak mi to zaberie par klikov navyse... viem, ze nemame byt plateni od casu, kt. nam to zaberie, ale budem sa opakovat, ze mi je blbe pytat 4 E za fa, kt. mam rozuctovanu na 4 riadky len kvoli tomu, ze to tak robi program...

pisala som, ze som sa pokusala hodit cenu aj na tieto polozky a udaje som cerpala podla jednotlivych tipov dokladov cez dennik uctovnych zapisov, ale pri tych fakturach a PD, kde to rozpise ako to ty nazyvas ako jednoduchy zapis, tak tam som stanovila cenu tak, aby to nebolo zdieranie a teda som pocitala tych cca 7,- Sk/jednoduchy zapis... teraz ked si toho isteho klienta prepocitam cez pocet dokladov, tak mi to vychadza menej, ale cenu mam dohodnutu napriek tomu dobre, som spokojna ja aj klient...
A práve o toto mi ide... omega účtuje do denníka pri VF, DF... každý účet zvlášť na riadok a tiež sa mi to zdá dosť veľa si pýtať za takéto účtovanie. Doteraz som si počítala doklady a bankové výpisy riadky, no prehodnotila som takéto účtovanie, lebo všetci koho sa to pýtam, tak si účtujú za zápis do účtovného denníka. A podľa mňa teda tá Pohoda to robí tak, ako by sa to asi aj maloúčtovať. Jednoducho účtovať za podvojný zápis ako položka, takže 518/321 a 343/321 pri DF ako dve položky, no pri omege sú to položky 3 a tým aj drahšie účtovanie. Ono by som to mohla robiť tak, že si približne spočítam DF, VF, PPD, VDP, DD, OD dám x 2 všetko a x cena za položku a spočítam riadky na bankových výpisoch, a to by mohla byť suma za účtovanie. Centové vyrovnanie by som si tiež neúčtovala, veď je to také čudné si vypýtať za 0,01 € napr. 1 €. No je veľa účtovníkov aj v mojom okolí ktorí si účtujú proste za zaúčtovanie do denníka.
Alebo sa to jednoducho budem musieť naučiť vypýtať od nových klientov. Viem si ohodnotiť svoju prácu, len čo počúvam naookolo, tak si asi pýtam málo.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Vďaka za odpovede. Takže zostávam pri starom systéme - 1 riadok v denníku je u mňa 1 účtovná položka. Brať 4 Eurá za 1 faktúru je ozaj veľa aj podľa mňa. Aj ceny za účtovníctvo ponechám po starom, zatial nebudem zvyšovať. A dole sa viem pohnúť vždy...ak to bude potrebné.
Idem ale aspoň o pár percent prehodnotiť "služby nad rámec účtovníctva" - napr. vedenie skladovej evidencie, vypracovávanie zmlúv, proste rôzne administratívne úkony, ktoré by si mal klient zabezpečovať sám a "kašle" na to. Oni to väčšinou donesú v igelitke, v lepšom prípade v euroobale nahádzané jedno cez druhé pokope, ani dátumovo nezoradené, o peknom založení v šanónoch môžem len snívať a pritom očakávajú, že dostanú krásne úhľadné a samozrejme správne spracované "papiere" v šanónoch (veľakrát ani tie nedodajú) s full servisom. Takých tých poriadnych je dosť málo. A pritom od kamarátky z účtovnej firmy mám info, že oni to robia formou "aký dáš, taký máš" čiže čo dostanú v igelietke, to si vytriedia (vyúčtujú si za to sumu podľa bežnej hrubej hod.sadzby u zamestnávateľa za post admin.pracovníka) a takisto im to v igelitke nahádzané vrátia.
Takže asi týmto smerom sa ja budem viac uberať. Veľa zdaru.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať