Zavrieť

Porady

CÚP 2009 - Cenník účtovných prác na rok 2009

som

Anketa: Pomohol Vám cenník na zvýšenie cien za účtovné práce na rok 2009?

Počet hlasujúcich
121. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    108 89.26%
  • Nie

    6 4.96%
  • Iné - čo?

    8 6.61%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Tak ako som sľúbila, tak konečne prikladám svoj návrh na cenník účtovných prác pre rok 2009.
Vychádzala som aj z podkladov podľa tabuľky - priemer SR, ktoré spracoval m.r. "smith" prepočítaním na EUR.
Bola by som rada, ak by boli k nemu rozumné pripomienky, návrhy, popripade kritiky, aby sme mohli raz vypracovať jednotný cenník pre našu prácu.
Usporiadat
DARJA22 DARJA22

DARJA22 je offline (nepripojený) DARJA22

DARJA22 Pozri príspevok
Ja by som potrebovala orientačnú cenu za vedenie skladov - PÚ.
Neviem, či je niekde, nemôžem nájsť.

Posúvam
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
To by som ti doporučila urobiť kalkuláciu z cenníka podľa hodinovej sadzby b), 4. , alebo dohodou.
V budúcnosti budem myslieť aj na túto položku v cenníku.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Možno by bolo celkom zaujímavá anketa, ako sa nám podarilo zaviesť cenník pre tento rok aj do praxe alebo či nás pri určovaní cien tiež ovplyvnila finančná a hospodárska kríza, ktorá sa dotkla naších klientov. Či sme vzhľadom k tomu zostali na starých cenách aj keď sme ich pôvodne chceli upraviť smerom hore.
Za seba môžem povedať, že u tých, ktorým som chcela zvýšiť ceny, tak som aj urobila. Otázne je do budúcnosti, či budú schopní a ochotní platiť.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Môžte hlasovať.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
m.hladka Pozri príspevok
Môžte hlasovať.
Ešte jedna možnosť mi tam chýba. A to nasledovná: "Aj áno - aj nie". Nakoľko ja mám klietov u ktorých som dokonca išiel smerom dole kvôli kríze. Len preto aby ostali, a boli schopní platiť.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
lkollova@azet.sk Pozri príspevok
Dobry vecer,

prosim o upresnenie " ceny za položku" napr. v PU platitel DPH aka by mala byt cena za vystavenu fa s napr. 4 polozkami , ktore mozu byt uctovane na rozne ucty? moze to byt od 0,9 do 1,16 alebo od (0,9 x 4) do (1,16 x 4) ?

Dakujem

LKl
...vraciam sa k tejto otázočke, ja mám v podstate problém stanoviť cenu, nakoľko mi cca to 1€ za trojriadkový doklad pripadá v pohode, ale napríklad čo ID, lízingy, zápočty, či mzdové ID s mnohými zápismi ??
Nepríde mi to spravodlivé...že za 3 riadkový doklad, ktorý vlastne účtuje SW automatiky bude rovnaká cena ako za doklad nad ktorým špekulujem aj pol hodiny a má 20 riadkov...
Dajte názor, alebo ako to riešite ...??
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sway Pozri príspevok
...vraciam sa k tejto otázočke, ja mám v podstate problém stanoviť cenu, nakoľko mi cca to 1€ za trojriadkový doklad pripadá v pohode, ale napríklad čo ID, lízingy, zápočty, či mzdové ID s mnohými zápismi ??
Nepríde mi to spravodlivé...že za 3 riadkový doklad, ktorý vlastne účtuje SW automatiky bude rovnaká cena ako za doklad nad ktorým špekulujem aj pol hodiny a má 20 riadkov...
Dajte názor, alebo ako to riešite ...??
U klientov, ktorím účtujem položkovitú cenu rátam každý riadok v denníku. Bez ohľadu na to, či to vykonal program, alebo sám som musel nahodiť.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Zoltán Kovács Pozri príspevok
U klientov, ktorím účtujem položkovitú cenu rátam každý riadok v denníku. Bez ohľadu na to, či to vykonal program, alebo sám som musel nahodiť.
dík
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Ešte jedna možnosť mi tam chýba. A to nasledovná: "Aj áno - aj nie". Nakoľko ja mám klietov u ktorých som dokonca išiel smerom dole kvôli kríze. Len preto aby ostali, a boli schopní platiť.
Na to máš kolonku "iné".
0 0
ropy ropy

ropy je offline (nepripojený) ropy

SWAY, ber do úvahý, že existuje učtovný prípad, ktorý spracuješ za minutku, ale aj taký,kde čítaš zákon za zákonom, kúpiš si literatúru (nie za pár drobných), poprípade sa radíš po telefóne, a ešte nevynechám školenia, tiež nie za drobné. To všetko investuješ do "seba" a kde sa ti do potom vráti? Ja si myslím, že sa to kompenzuje za tie účtovné položky, je to ako priemer.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
ropy Pozri príspevok
SWAY, ber do úvahý, že existuje učtovný prípad, ktorý spracuješ za minutku, ale aj taký,kde čítaš zákon za zákonom, kúpiš si literatúru (nie za pár drobných), poprípade sa radíš po telefóne, a ešte nevynechám školenia, tiež nie za drobné. To všetko investuješ do "seba" a kde sa ti do potom vráti? Ja si myslím, že sa to kompenzuje za tie účtovné položky, je to ako priemer.
...je mi to jasné, len som si chcela potvrdiť svoju teóriu, lebo som sa stretávala s tým, že si pýtajú pri položkovom systéme za doklad, s čím som sa stále nemohla stotožniť...

dík za názory aj rady aj súhlasy
0 0
hansol441 hansol441

hansol441 je offline (nepripojený) hansol441

Prosím Vás upresnite mi, či dobre rozumiem. Keď spracujem jednoduché účtovníctvo a vystavím DP + výkazy, budem si pýtať za položky v PD + cenu za vystavenie daňového priznania, výkazov (T.j. počet riadkov x 0,53 eur + 41,03 eur za DP,výkazy–ale čo ak má len jeden druh príjmov, jednu živnosť napr.)??? Alebo len cenu za položky v PD (vystavenie daňového, výkazov už je v cene za položky v PD)????
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Pýtaš sa, že koľko riadkov vyplniš v DP?
Za DP je jednotná cena a v JU sú položky v peňažnom denníku, knihe faktúr atď., ktoré spracovávaš a za ktoré si jednotlivo účtuješ, ak nie si dohodnutá inak.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Viem, že v tejto dnešnej situácii je možno cenník pre niektorých vysoký a pre niektorých zase nízky. Ale pre finančnú celostvetovú krízu ani v obchodoch neznížili cenu základných potravín a iných profesii, ba by som povedala, že je to naopak. Takže nevidím dôvod, prečo by sme mali znižovať cenu za našu prácu a vyhovárať sa na krízu.
Ale pravdupovediac jednotlivo sa dá posudzovať práca tak, aby sme sa s klientom dohodli aj podľa tejto situácie a to mesačne kalkulovať práce podľa skutočnosti odpracovaných služieb, aby sme neprišli o zákazníka a aby nám ju neodborníci nezobrali. To si už musí každý sám zvážiť, ako ďalej.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Ja by som poprosila o tiež o názor.
Mám SZČO-neplatca DPH. 12 vydaných faktúr, 50 došlých faktúr, 200 poklad.bločkov, daň.priz. k dani z MV, auto-paušál. A samozrejme vypracovanie DP + výkazy. Koľko môžem pýtať? Poviem svoj názor - za všetko dokopy 100€.
PS:východ
(keďže viem,že ceny na východe a západe sú odlišné)
Ďakujem.
Lenka
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Lenka, napriek tomu, že je to východ je to veľmi málo za spracovanie. Prehodnoť svoju prácu, veď musíš myslieť aj na to, že dáš papier, toner, používaš PC, tlačiareň, musíš si platiť odvody.... a pod.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Lenka to je za mesiac, alebo rok? Ak je to za rok, tak je to málo.
cca 400 €/rok.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
m.hladka Pozri príspevok
Lenka to je za mesiac, alebo rok? Ak je to za rok, tak je to málo.
cca 400 €/r ok.

To je za celý rok, toľko dokladov mal za celý rok. On mi to všetko donesie v januári, ja mu to spracujem, aby mohol odovzdať DP. 100€ je málo, však? Ja viem, on pravdepodobne nečaká ani toľko.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Lenka1979 Pozri príspevok
To je za celý rok, toľko dokladov mal za celý rok. On mi to všetko donesie v januári, ja mu to spracujem, aby mohol odovzdať DP. 100€ je málo, však? Ja viem, on pravdepodobne nečaká ani toľko.
Je dobré si vopred dohodnúť cenu za prácu, keď klient prinesie doklady, orientačne mu poviem že aká bude cena s tým, že ak sa mu to vidí veľa vôbec sa nepustím do práce.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
mysimis Pozri príspevok
Je dobré si vopred dohodnúť cenu za prácu, keď klient prinesie doklady, orientačne mu poviem že aká bude cena s tým, že ak sa mu to vidí veľa vôbec sa nepustím do práce.
Súhlasím s Tebou mysimis, aj tak ďakujem za pomocnú odpoveď.
Pekný večer prajem.
Lenka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať