Zavrieť

Porady

CÚP 2009 - Cenník účtovných prác na rok 2009

som

Anketa: Pomohol Vám cenník na zvýšenie cien za účtovné práce na rok 2009?

Počet hlasujúcich
121. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    108 89.26%
  • Nie

    6 4.96%
  • Iné - čo?

    8 6.61%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Tak ako som sľúbila, tak konečne prikladám svoj návrh na cenník účtovných prác pre rok 2009.
Vychádzala som aj z podkladov podľa tabuľky - priemer SR, ktoré spracoval m.r. "smith" prepočítaním na EUR.
Bola by som rada, ak by boli k nemu rozumné pripomienky, návrhy, popripade kritiky, aby sme mohli raz vypracovať jednotný cenník pre našu prácu.
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Lenka1979 Pozri príspevok
To je za celý rok, toľko dokladov mal za celý rok. On mi to všetko donesie v januári, ja mu to spracujem, aby mohol odovzdať DP. 100€ je málo, však? Ja viem, on pravdepodobne nečaká ani toľko.
To si fakt všetci myslia, že máme robiť zadarmo????
Nemchapem.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dakujem velmi pekne za tuto pomocku - cennik. Ja mam tiez niekedy pocit (vlastne dost casto) ked mi maju platit, ze si pytam straaaasne vela, ale ked pozeram na cennik, mohla by som im kludne pridat.
Naposledy upravil nika.sum : 25.02.09 at 08:40
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Ja mám občas pocit, že niektorí naši klienti by najradšej platili kávou a čokoládou. Ako kedysi. No kým nebudú stanovené akesi aspon približné ceny pre všetkých, tak to bude bohužial takto stále.
Je ťažko potom klientovi vysvetlit, prečo tá naša práca stoji viac, ako inej účtovníčky.
0 0
Krtko Krtko

Krtko je offline (nepripojený) Krtko

Ďakujem tiež. V našej kancelárii sme uplatňovali doteraz individuálne ceny dohodou. Vzhľadom k prechodu na € sme vypracovali cenník a pohybujeme sa v cenách podobných tvojmu cenníku. Ráno v práci presne porovnám. Chcela som sa spýtať ako sú u teba myslené výkazy do poisťovní v mzd.účte - to je cena za mesiac alebo za jeden výkaz???
Inak super a celkom ma to potešilo, lebo chvíľu som mala pochybnosti, či si viem za robotu zapýtať a potom som zasa zistila, že pani, čo robí účto 20 rokov a má skúsenosti a klientelu má nižšie ceny ako ja.....A ja mám roboty dosť a dosť...tak možno to ani nebude cenou, ale komunikáciou s klientom a systémom.
Ja som zatiaľ väčšinu klientov presvedčila, aby nosili doklady priebežne počas roka(mesačne) a tak aj platia - nemajú potom veľa naraz a ja mám relatívne pravidelný príjem.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Krtko Pozri príspevok
Chcela som sa spýtať ako sú u teba myslené výkazy do poisťovní v mzd.účte - to je cena za mesiac alebo za jeden výkaz???
Ja si to počítam mesačne. Ale nech si každy sám za seba rozhodne.

Účel tohto cenníka je orientačný, aby sme sa mali od čoho odraziť a aby sme dosiahli spoločne jednotné ceny za našu prácu, ako iné profesie.

Pekný deň všetkým
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
A ak máte živnostníka, štvrťročného platcu DPH, jednoduchý účťak, dvoch zamestnancov, asi štyri účty, došlé, vyšlé fa, DP z motorových vozidiel, doklady z ERP, kniha jázd a pod. Koľko by ste pýtali?
Naposledy upravil kalkulka : 27.02.09 at 08:36
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
kalkulka Pozri príspevok
A ak máte živnostníka, štvrťročného platcu DPH, jednoduchý účťak, dvoch zamestnancov, asi štyri účty, došlé, vyšlé fa, DP z motorových vozidiel, doklady z ERP, kniha jázd a pod. Koľko by ste pýtali?
To záleži od počtu dokladov.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Bločky predpokladám asi tak do 500. faktúry vyšlé fa tak do 30. Výpisy zo štyroch účtov. Jeden úverový. Mzdy dvoch dohodárov.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

kalkulka Pozri príspevok
Bločky predpokladám asi tak do 500. faktúry vyšlé fa tak do 30. Výpisy zo štyroch účtov. Jeden úverový. Mzdy dvoch dohodárov.
Spočítaj počet zápisov v peňažnom denníku, pripočítaj počet zápisov v knihách pohľ.,záväzky, majetok, atď. Vynásob sumou za položku, ktorú si urči podľa náročnosti celého účtovníctva, urči si sumu za rôzne výkazy a iné evidencie, veď ty sama najlepšie poznáš to účtovníctvo.... Výpočet urob za celý rok a z toho zistíš 1/12, t.j. mesačný paušál; alebo každý mesiac vyúčtuj čo skutočne bolo urobené. Je to vždy vec dohody medzi tebou a tvojim klientom, lebo nakoniec budeš aj tak účtovať len toľko, koľko bude klient ochotný zaplatiť .
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Pod 150,- € mesačne by som nešla. Ale urob si kalkuláciu z "CÚP 2009" podľa bodu a, b, c, a na základe toho sa rozhodni, čo ti lepšie vychádza, koľko času a tak. Lebo niekedy jednoduché nie je až take jednoduché.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
chcem sa opýtať...pracovníci DÚ môžu bez akejkoľvek zmluvy robiť účtovníctvo a zinkasovať nezdanené peniažky do svojho vrecka?
Lebo práve jedna takáto mi prebrala klientku... platila mi .....15,- Sk za položku v JU. Suma sumárum to bolo za rok spolu so mzdami + nejakými vypracovanými tlačivami cca 12.000. Pani z DÚ sa to ponúkla viesť za polovičnú cenu. Takže kde sa hrabeme s cenníkmi?
A pohneme sa vôbec takto z miesta?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
DanielaSĽ Pozri príspevok
chcem sa opýtať...pracovníci DÚ môžu bez akejkoľvek zmluvy robiť účtovníctvo a zinkasovať nezdanené peniažky do svojho vrecka?
Lebo práve jedna takáto mi prebrala klientku... platila mi .....15,- Sk za položku v JU. Suma sumárum to bolo za rok spolu so mzdami + nejakými vypracovanými tlačivami cca 12.000. Pani z DÚ sa to ponúkla viesť za polovičnú cenu. Takže kde sa hrabeme s cenníkmi?
A pohneme sa vôbec takto z miesta?
Ako štátny zamestnanec má vyslovene zakázané "podnikanie" mimo PP. A keď to ešte robí načierno, no nekomentujem. Počkal by som si rok a poslal by som na skontrolovanie účtovníctva tíško kolegov.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
To je sila.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Je to sila....
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
ekopo Pozri príspevok
Ako štátny zamestnanec má vyslovene zakázané "podnikanie" mimo PP. A keď to ešte robí načierno, no nekomentujem. Počkal by som si rok a poslal by som na skontrolovanie účtovníctva tíško kolegov.
Ivan myslíš, že bude niekde na doklade podpísaná? Pochybujem...ani softvér podľa mňa oficiálne zakúpený mať nebude. Takže potom vystačí aj so sumou o polovicu nižšou ako som vystačila ja..
Vodu kážu...víno pijú..tak mi to pripadá.....a potom my sa môžeme stresovať z ich kontroly, že?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
no tak z jej kontroly by som sa určite nestresoval...
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
a čo keď robí správcu? Títo na kontroly nechodia...
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ekopo Pozri príspevok
Ako štátny zamestnanec má vyslovene zakázané "podnikanie" mimo PP. A keď to ešte robí načierno, no nekomentujem. Počkal by som si rok a poslal by som na skontrolovanie účtovníctva tíško kolegov.
Je pravda, že majú zakázané "podnikanie", (aj to načierno, ako to vlastne bežne robia), ale... Stále sa stretávam vo svojom okolí s takýmito praktikami.
Kolegyni tak odišli dvaja klienti k pracovníčke na DU, ktorá robila účtovníctvo lacnejšie než ona. Mne odišiel jeden klient ku kontrolórke na DU, momentálne na MD, lebo, citujem: "ona robí lacnejšie a aj kontrolu si zabezpečí tak, aby to bolo bezchybné."
Nekomentujem...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Božie mlyny melú pomaly, ale iste.
alebo
Príde na psa mráz.

Tým chcem povedať, že časom sa to "prečistí" aj na samotnom DU
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Možno o sto rokov... lebo "tí nad nami" stále držia pokope, pre nich zákony neexistujú.
... Ale už nemrníkujem v tejto téme, je predsa o cenách za našu prácu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať