Zavrieť

Porady

CÚP 2009 - Cenník účtovných prác na rok 2009

som

Anketa: Pomohol Vám cenník na zvýšenie cien za účtovné práce na rok 2009?

Počet hlasujúcich
121. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    108 89.26%
  • Nie

    6 4.96%
  • Iné - čo?

    8 6.61%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Tak ako som sľúbila, tak konečne prikladám svoj návrh na cenník účtovných prác pre rok 2009.
Vychádzala som aj z podkladov podľa tabuľky - priemer SR, ktoré spracoval m.r. "smith" prepočítaním na EUR.
Bola by som rada, ak by boli k nemu rozumné pripomienky, návrhy, popripade kritiky, aby sme mohli raz vypracovať jednotný cenník pre našu prácu.
Usporiadat
SuzanB SuzanB

SuzanB je offline (nepripojený) SuzanB

m.hladka Pozri príspevok
Tak ako som sľúbila, tak konečne prikladám svoj návrh na cenník účtovných prác pre rok 2009.
Vychádzala som aj z podkladov podľa tabuľky - priemer SR, ktoré spracoval m.r. "smith" prepočítaním na EUR.
Bola by som rada, ak by boli k nemu rozumné pripomienky, návrhy, popripade kritiky, aby sme mohli raz vypracovať jednotný cenník pre našu prácu.
Skutočne oceňujem!!! Cenník účtovných prác mi veľmi pomáha pri orientácii v cenových reláciách. Pri zostavovaní cien sa ním orientačne riadim. Pri cenovej ponuke pre klienta vychádzam zo systému cien za jednotlivé položky, pričom do ponuky započítavam aj úkony ako napr. triedenie dokladov. Túto ponuku potom upravujem o prípadnú zľavu (napr. u klienta, ktorý má množstvo rovnakých účtovných prípadov, kde ide o mechanické nahadzovanie do programu). Na záver sa vždy dohodneme na paušálnej mesačnej sume, pretože klienti majú radšej, keď vedia presnú sumu vopred a nie sú prekvapení následným vyúčtovaním ceny. Samozrejme, že treba dobre odhadnúť budúce množstvo zápisov. Po skončení roka prehodnotím, či neprišlo k nárastu a ak áno, tak predložím prepočet klientovi, ako aj ponuku na ďalší rok. Zatiaľ sme sa vždy dohodli.
V cenníku mi nie je celkom jasná cena za položku v PÚ - platiteľa, jedným zápisom sa myslia vlastne dva zápisy? 5xx/211 a 343/211 ? Ak je toto jeden zápis, tak by som zvýšila cenu, nakoľko rozdiel medzi zápisom neplatiteľa a platiteľa nezahŕňa dostatočne odbornú náročnosť pri platiteľovi. Nazdávam sa, že u platiteľa je treba viac študovať z dôvodu možnosti uplaňovania odpočtu DPH, zahraničných faktúr, koeficientu a pod. Taktiež by som rozšírila ceny pri daňových priznaniach typu B - nakoľko viac druhov príjmov môže mať aj daňovník, ktorý nemá žiadne účtovníctvo (napr. zamestnanie + kapitálové výnosy) a v cene B priznania mi chýbajú výkazy. Pri PO chýbajú poznámky k účtovnej závierke, ktoré sú dosť časovo náročné (teda pokiaľ majú byť vyplnené správne). Pri mzdovom účtovníctve mi chýba cena za štvrťročné prehľady a ročné hlásenie (ja ich mám v cenníku zahrnuté). Toto sú moje základné pripomienky, neber to ako kritiku, viem, že pri zostavovaní cenníka sa vychádzalo z ankety. Často sa stretávam s tým, že tí, ktorí robia účtovníctvo popri zamestnaní, majú veľmi nízke ceny. Síce ich klienti sú spokojní, ale väčšinou nedokážu zhodnotiť kvalitu účtovníctva. Pri kalkulácii ceny beriem do úvahy aj fakt, koľko by klient zaplatil za účtovníčku na plný úväzok. Myslím, že externým vedením účtovníctva klienti výrazne šetria, tak by sme nemali podhodnocovať svoju prácu a už vôbec nie svoje schopnosti a vedomosti. Účtovníctvo nie je len o nahratí dokladov do programu, ale hlavne o prehľade a orientácii v platnej legislatíve.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Len aby sme sa nedopracovali do takej fázy, že účtovník bude nakoniec platiť klientovi, že mu vôbec dovolil urobiť RZ ZP.
Ja si teda vôbec nedokážem predstaviť robiť RZZP ako "prezent" dobrému klientovi. Osobne robím asi 45-50 RZZP každý rok. Asi tak 10 z nich je bez problémov, to sú klienti, ktorí si ZP platia včas a v správnej výške (pre niektorých z týchto 10 je to naozaj v cene účtovníctva). Ale tých ostatných musím pracne zisťovať v konkrétnej zdravotnej poisťovni, aby som sa vedela dopracovať k nejakému výsledku. Zaberie mi to kopec času (a to ani nevravím o výške telefónneho účtu), a to len preto, že postrácajú doklady o úhradách, alebo zaplatia len raz za čas, a to ešte ľubovoľné čiastky. Prečo by sme mi mali doplácať na "lajdáctvo" našich klientov?
Osobne si myslím, že spracovanie RZZP sa zľahčuje, ale pri kombinácii rôznych druhov príjmov to nie je také jednoduché.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

super vypracovane :-)

pouzila som ho na vypracovanie vlastneho cennika pre JU - neplatca dph... lebo iba s tym mam vzdy problem, v PU sa mi zatial podarilo vystrngat cenu ku spokojnosti oboch stran :-)

pripajam moju verziu cennka pre rocne spracovanie JU neplatca dph.

Na druhu stranu, nie som kruta, ked stanovim zvysenie cien za doklady donesene v marci? Mam totiz jedneho klienta, kt. je premudrely cely rok, ze si to spocitava a tak a uz v novembri volal, ze ci by sme sa nepozreli ako to vyzera v predstihu a ja mu nato samozrejme bez problemov, doneste to a dam to dokopy v predstihu. Je polka marca a doklady v nedohladne... Blbe mi je este akurat to, ze je to rodinny prislusnik mojej kamaratky...

pripadne budem vdacna za akekolvek pripomienky.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
andreaS Pozri príspevok
super vypracovane :-)
pouzila som ho na vypracovanie vlastneho cennika pre JU - neplatca dph... lebo iba s tym mam vzdy problem, v PU sa mi zatial podarilo vystrngat cenu ku spokojnosti oboch stran :-)
pripajam moju verziu cennika pre rocne spracovanie JU neplatca dph.
pripadne budem vdacna za akekolvek pripomienky.
Ak si ty spokojná, a klienti s tým súhlasia tak je to o.k. Neskôr sa vyjadrim k tvojmu cenníku, lebo teraz mám dosť práce, aby som to študovala. Zatiaľ sa maj.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Anketa skončila:
- zúčastnených 121 poraďákov

Je pravda, že anketa bola dodaná neskôr na podnet Vás poraďákov, ale napriek takej malej vzorke, je výsledok podľa mňa veľmi dobry, pretože vystihuje práve to, o čom ten cenník mal byť.
Som veľmi rada, že Vám môj prvý eurocenník pomáha.
2575 videní cenníka je číslo, ktoré hovorí samo za seba.

P.S.
Všetko naj všetkým Jozefom
0 0
SuzanB SuzanB

SuzanB je offline (nepripojený) SuzanB

andreaS Pozri príspevok
super vypracovane :-)

pouzila som ho na vypracovanie vlastneho cennika pre JU - neplatca dph... lebo iba s tym mam vzdy problem, v PU sa mi zatial podarilo vystrngat cenu ku spokojnosti oboch stran :-)

pripajam moju verziu cennka pre rocne spracovanie JU neplatca dph.

Na druhu stranu, nie som kruta, ked stanovim zvysenie cien za doklady donesene v marci? Mam totiz jedneho klienta, kt. je premudrely cely rok, ze si to spocitava a tak a uz v novembri volal, ze ci by sme sa nepozreli ako to vyzera v predstihu a ja mu nato samozrejme bez problemov, doneste to a dam to dokopy v predstihu. Je polka marca a doklady v nedohladne... Blbe mi je este akurat to, ze je to rodinny prislusnik mojej kamaratky...

pripadne budem vdacna za akekolvek pripomienky.
Súhlasím s cenami, ktoré si vypracovala vo svojom cenníku a najviac sa mi páči odstupňovanie prirážky podľa termínu dodania dokladov. Niektorí si naozaj myslia, že spracovať účtovníctvo a vypracovať daňové priznanie je chvíľková záležitosť. Novinkou je pre mňa len to, že za účtovnú položku počítaš aj zápis do knihy záväzkov a pohľadávok. Ja počítam účtovné položky len podľa účtovného denníka. Pritom v rámci programu využívam všetky súvisiace evidencie (prijaté, vydané faktúry, pohľadávky, záväzky, pokladňa, banková kniha). Nemám veľké skúsenosti s jednoduchým účtovníctvom, väčšinou robím podvojné. Ale aj tam mám v cene účtovného zápisu všetko (ostatné zápisy nepočítam - ani evidenciu majetku), nakoľko všetko sa mi premietne do účtovného denníka. Tak teraz neviem...
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

andreaS Pozri príspevok
super vypracovane :-)

pouzila som ho na vypracovanie vlastneho cennika pre JU - neplatca dph... lebo iba s tym mam vzdy problem, v PU sa mi zatial podarilo vystrngat cenu ku spokojnosti oboch stran :-)

pripajam moju verziu cennka pre rocne spracovanie JU neplatca dph.

Na druhu stranu, nie som kruta, ked stanovim zvysenie cien za doklady donesene v marci? Mam totiz jedneho klienta, kt. je premudrely cely rok, ze si to spocitava a tak a uz v novembri volal, ze ci by sme sa nepozreli ako to vyzera v predstihu a ja mu nato samozrejme bez problemov, doneste to a dam to dokopy v predstihu. Je polka marca a doklady v nedohladne... Blbe mi je este akurat to, ze je to rodinny prislusnik mojej kamaratky...

pripadne budem vdacna za akekolvek pripomienky.
je to ok,ale čo keď robíš paušálne výdavky?
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Všekým prajem pekný deň. Prosím Vás vie mi niekto povedať, či doúčtujete zvlášť cenu za spracovanie ročného zúčtovania dane zamestnancov?
Alebo to máte zarátane v mesačnom paušáli podľa počtu zamestnancov? Ďakujem za odpovede.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

SuzanB: tak si vezmi, ze aby si mohla doklad uhradit v PD, tak ho musis nahodit do pomocnych evidencii... to je tiez jeden zapis... napr. niektori moji frcia len na fakturach a to by som si uctovala potom len za ich uhrady, ale mne zaberie dost casu kym tie doklady aj ponahadzujem do zavazkov resp. pohladavok :-) inak tiez robim JU raz rocne v tomto obdobi a chvilu mi trvalo zorientovat sa

balunka: pausalne vydavky si dohodnem na jednej sume... mam takych co maju mesacne jednu fa cize za rok je ich 12... vacsinou tu cenu mam od 50-70EUR :-)
0 0
jana1970 jana1970

jana1970 je offline (nepripojený) jana1970

Pekný den prajem. Chcela by som vediet váš názor na ceny za tieto účtovníctva:
JU: dopravná firma: 50 vydaných fa, do 20 došlých fa, 30 zamestnancov, cca 50 bločkov,3 nákl. autá, mesačný platca
PU: dopravná firma: cca 80 vydaných fa, do 20 došlých fa, 3 zamestnanci,
15 nákl. aut na leasing, mesačný platca
JU: cca 900 eur mesačne, PU: cca 700 eur mesačne, JU: 850,-eur s dph, v tom je 10 eur za každého zamestnanca
Ďakujem.
Naposledy upravil jana1970 : 22.03.09 at 13:10
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Renata0908 Pozri príspevok
Ja by som iba taký malý dotaz, čo s RZZP? To je už v cene účtovníckych služieb, alebo služba naviac?
Ja si prirátam k cene za účto/ročné 250,- za RZZP.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Zuzanak1 Pozri príspevok
Ja si prirátam k cene za účto/ročné 250,- za RZZP.
Čoho SK, alebo EUr?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
jana1970 Pozri príspevok
Pekný den prajem. Chcela by som vediet váš názor na ceny za tieto účtovníctva:
JU: dopravná firma: 50 vydaných fa, do 20 došlých fa, 30 zamestnancov, cca 50 bločkov,3 nákl. autá, mesačný platca
PU: dopravná firma: cca 80 vydaných fa, do 20 došlých fa, 3 zamestnanci,
15 nákl. aut na leasing, mesačný platca
JU: cca 900 eur mesačne, PU: cca 700 eur mesačne, JU: 850,-eur s dph, v tom je 10 eur za každého zamestnanca
Ďakujem.
Ty si musíš oceniť svoju prácu, nikto ti nebude odobrovať tvoj cenník.
Ak sa dohodneš s klientom a on súhlasí?!
Alebo je to naopak?
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
ahojte. ako počítam, tak počítam, zakaždým mi to vychádza inak, ak idem podľa cenníka, zdá sa mi, že pýtam tak akurát, a keď si prečítam nejaký príspevok, v ktorom sa niekdo pýta na cenu, tak zasa mi to vychádza málo.
tak vám píšem moje položky a keď bude mať niekdo čas, nech mi povie svoj názor. ďakujem.

JU-neplatca, robené naraz, PD 538 položiek, VF 53, DF 45. T.j.636 položiek x 20,- = 12.720,- plus 1.000 za DP B + 250 RZZP. Spolu cca 14.000,- Sk
čo vy na to ?
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
m.hladka Pozri príspevok
Čoho SK, alebo EUr?
SK. ešte robím za rok 2008 v SK a potom si to prerátam.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zuzanak1 Pozri príspevok
ahojte. ako počítam, tak počítam, zakaždým mi to vychádza inak, ak idem podľa cenníka, zdá sa mi, že pýtam tak akurát, a keď si prečítam nejaký príspevok, v ktorom sa niekdo pýta na cenu, tak zasa mi to vychádza málo.
tak vám píšem moje položky a keď bude mať niekdo čas, nech mi povie svoj názor. ďakujem.

JU-neplatca, robené naraz, PD 538 položiek, VF 53, DF 45. T.j.636 položiek x 20,- = 12.720,- plus 1.000 za DP B + 250 RZZP. Spolu cca 14.000,- Sk
čo vy na to ?
Cena DP sa mi zdá málo.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Cena DP sa mi zdá málo.
ano, a to som si pridala len minulý rok, lebo sa mi zdalo, že by to malo byť.
ďakujem.

Moje ceny celkovo JU v SK: 20,- / položka PD + VF + DF,
1.000,- / DP B,
500,- / DPH (to je 500*4 pri Q.),
250,-/ RZZP.
Mzdové : 200,- / dohoda,
300,-/HPP,
400,-/HPP s dietamy.
Naposledy upravil Zuzanak1 : 26.03.09 at 13:15
0 0
SuzanB SuzanB

SuzanB je offline (nepripojený) SuzanB

AndreaS:

OK. Máš pravdu, budem sa musieť naučiť tvoriť cenové ponuky v JÚ. Treba zarátať aj tieto položky, inak by som tieto úkony vôbec nemala zaplatené
Naposledy upravil SuzanB : 22.03.09 at 17:29
0 0
halúzka halúzka

halúzka je offline (nepripojený) halúzka

rada sa smejem aj keď vonku prší... ...viac
No podľa môjho cenníka, mne ani to! a to na faktúru, asi prehodnotím cenník...
Naposledy upravil halúzka : 22.03.09 at 15:52
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zuzanak1 Pozri príspevok
ano, a to som si pridala len minulý rok, lebo sa mi zdalo, že by to malo byť.
ďakujem.

Moje ceny celkovo JU v SK: 20,- / položka PD + VF + DF,
1.000,- / DP B,
500,- / DPH (to je 500*4 pri Q.),
250,-/ RZZP.
Mzdové : 200,- / dohoda,
300,-/HPP,
400,-/HPP s dietamy.

To sú ceny bez papiera, ja viem, že to mnohý neradi počujete, ale keď nemusím mať živnosť, prečo by som sa dotoho hrnula.
Prepáč, neviem či o dobre chápem, Ty robíš bez živnosti, nedávaš na svoju prácu faktúru a nemáš s klienmi ani žiadnu inú zmluvu??????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať