Zavrieť

Porady

CÚP 2009 - Cenník účtovných prác na rok 2009

som

Anketa: Pomohol Vám cenník na zvýšenie cien za účtovné práce na rok 2009?

Počet hlasujúcich
121. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    108 89.26%
  • Nie

    6 4.96%
  • Iné - čo?

    8 6.61%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Tak ako som sľúbila, tak konečne prikladám svoj návrh na cenník účtovných prác pre rok 2009.
Vychádzala som aj z podkladov podľa tabuľky - priemer SR, ktoré spracoval m.r. "smith" prepočítaním na EUR.
Bola by som rada, ak by boli k nemu rozumné pripomienky, návrhy, popripade kritiky, aby sme mohli raz vypracovať jednotný cenník pre našu prácu.
Usporiadat
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
mysimis Pozri príspevok
Prepáč, neviem či o dobre chápem, Ty robíš bez živnosti, nedávaš na svoju prácu faktúru a nemáš s klienmi ani žiadnu inú zmluvu??????
ano, väčšinou sú to všatko známi a kamaráti, a nechcú odomňa nič, ani zmluvu, ani doklad. viem, že večne sa to tak robiť nebude dať, ale už plánujem, keď budem mať viac firiem si založiť aj firmu a potom to bude zasa o niečom inom.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
m.hladka Pozri príspevok
Prvýkrát v histórii môjho účtovania som bola nútená znížiť cenu klientovi, pretože zo 150 dokladov mesačne klesol na cca 60 dokladov. Tak som sa dohodla o 50% nižšiu sumu (ako sme boli doteraz dohodnutý) to za január a február ešte neviem a čo bude ďalej tiež ešte neviem.
to mne sa stalo už dva roky po sebe. robím autodopravu, najprv išli rýchlo hore a potom rýchlo dole, tento rok je to bieda.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
mysimis Pozri príspevok
Prepáč, neviem či o dobre chápem, Ty robíš bez živnosti, nedávaš na svoju prácu faktúru a nemáš s klienmi ani žiadnu inú zmluvu??????
Joj moja a vieš koľko žien takto robí účtovníctvo u nás v okrese? Každá čo niekde k tejto práci aspoň zdiaľky "privoňala" a vie to robiť...tak takto robí popri svojej práci účtovníctvo. A potom sa zákazníci čudujú, že kým ja pýtam veľa...ona mu to urobí za polovicu.No bodaj by nie...z práce si prinesú papiere a iné potrebné veci, mnohé ešte aj v programoch v práci si to urobia. A to ani nehovorím, že aj pracovníci jednej dôležitej inštitúcie si takto pomimo a nezdanene zarobia.Šak toť mesiac dozadu mi jedna taká prebrala klientku. A cca za polovicu menej ako som pýtala ja. A to nie som ako pozerám na náš cenník z tých drahších.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
SuzanB Pozri príspevok
Súhlasím s cenami, ktoré si vypracovala vo svojom cenníku a najviac sa mi páči odstupňovanie prirážky podľa termínu dodania dokladov. Niektorí si naozaj myslia, že spracovať účtovníctvo a vypracovať daňové priznanie je chvíľková záležitosť. Novinkou je pre mňa len to, že za účtovnú položku počítaš aj zápis do knihy záväzkov a pohľadávok. Ja počítam účtovné položky len podľa účtovného denníka. Pritom v rámci programu využívam všetky súvisiace evidencie (prijaté, vydané faktúry, pohľadávky, záväzky, pokladňa, banková kniha). Nemám veľké skúsenosti s jednoduchým účtovníctvom, väčšinou robím podvojné. Ale aj tam mám v cene účtovného zápisu všetko (ostatné zápisy nepočítam - ani evidenciu majetku), nakoľko všetko sa mi premietne do účtovného denníka. Tak teraz neviem...
v JU máš Peňazný denník a nie sú tam uvedené položky za Záväzky a Pohľadávky (až keď zaúčtuješ ich úhradu) ako v UD v PU.
0 0
SuzanB SuzanB

SuzanB je offline (nepripojený) SuzanB

Zuzanak1 Pozri príspevok
v JU máš Peňazný denník a nie sú tam uvedené položky za Záväzky a Pohľadávky (až keď zaúčtuješ ich úhradu) ako v UD v PU.
Nerozumiem, čo máš na mysli. Jasné, že v PD mám až tie veci, kde je zaúčtovaná úhrada. Ja som len chcela vysvetliť, že evidenciu faktúr, pohľadávok a záväzkov som nepripočítavala k položkám JÚ. Cenu som tvorila len podľa počtu zápisov v peňažnom denníku. Ale hneď zjednám nápravu a budem rátať každý zápis v týchto evidenciách.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
DanielaSĽ Pozri príspevok
Joj moja a vieš koľko žien takto robí účtovníctvo u nás v okrese? Každá čo niekde k tejto práci aspoň zdiaľky "privoňala" -s týmto ja nesúhlasím, robím to už dlho a určite som z dialky neprivoňala ale veľmi zblízka, akurát zatiaľ som nebola nútená robiť na živnosť [/B]a vie to robiť...tak takto robí popri svojej práci účtovníctvo. A potom sa zákazníci čudujú, že kým ja pýtam veľa...ona mu to urobí za polovicu. snažím sa ceny dávať také ako ostatné, akurát o to menej, že im nedám nato doklad, a keď ho nepotrebujú ...No bodaj by nie...z práce si prinesú papiere a iné potrebné veci, mnohé ešte aj v programoch v práci si to urobia. keď mám takú možnosť, aj program z práce a dokonca šéf o tom vie, prečo nie, kdo to zakazuje tebe, kdo si to ako zariadi a pre mňa lepšie nie ? A to ani nehovorím, že aj pracovníci jednej dôležitej inštitúcie si takto pomimo a nezdanene zarobia no o tom si mylsím svoje, lebo tie pracovníčka toho moc o účtovníctve nevedia.Šak toť mesiac dozadu mi jedna taká prebrala klientku. A cca za polovicu menej ako som pýtala ja. A to nie som ako pozerám na náš cenník z tých drahších.
a zatiaľ som nikomu nič neprebrala, mám takých, ktorých som začala a aj pokračujem. ale mala som tento rok aj takú skúsenosť, že pani na živnosť ma pretrofla.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zuzanak1 Pozri príspevok
a zatiaľ som nikomu nič neprebrala, mám takých, ktorých som začala a aj pokračujem. ale mala som tento rok aj takú skúsenosť, že pani na živnosť ma pretrofla.
Musím priznať, že tak ako Tebe sa nepáči čo napísala DanielaSĽ na Tvoju adresu ani mne sa nepáči, že sa veselo zaraďuješ medzi účtovníkov a pri tom nemáš ani ŽL, ja sa pýtam čo Ti bráni aby si mala ŽL popri zamestnaní, príp. aby si s týmito živnostníkmi, ktorým robíš účto spísala napr. dohodu o pracovnej činnosti??????
0 0
Janurka Janurka

Janurka je offline (nepripojený) Janurka

K príspevku mysimis: ale veď to nie je len v oblasti účtovníctva. Vezmi si napr. rôzne remeselné živnosti - poznám "x" prípadov, keď napr. aj majú živnosť, ale doklad nedajú , nemajú živnosť a veselo si robia, . A k príspevku Zuzanak1: že vraj nepotrebujú doklad a že to robí so súhlasom šéfa, no, ešte že nenapísala, že to robí počas pracovnej doby. Ale v jednom má pravdu: "kto si to ako zariadi". Tak my si len pekne dávajme doklady, plaťme odvody, dane a všetko, čo s tým súvisí. Fuj, ale som sa vytočila, idem sa ukľudniť. Hádajte ako?
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Ja iba jednu otázočku. Keď robíte účtovníctvo pre firmu, robíte aj daňové poradenstvo, alebo na toto využívate odborných daňových poradcov? Ako to praktizujete. Moja účtovníčka totiž daňové súvislosti...radšej nechce, ale na samotné účtovníctvo je dobrá.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Fany Pozri príspevok
Ja iba jednu otázočku. Keď robíte účtovníctvo pre firmu, robíte aj daňové poradenstvo, alebo na toto využívate odborných daňových poradcov? Ako to praktizujete. Moja účtovníčka totiž daňové súvislosti...radšej nechce, ale na samotné účtovníctvo je dobrá.
Oficiálne daňové poradenstvo môže poskytovať iba daňový poradca,
neoficiálne sa od nás vyžaduje dať informáciu klientovi najmä z pohľadu dane .
Oficiálne účtovník môže poskytnúť len účtovné poradenstvo.
Naposledy upravil liba2 : 22.03.09 at 20:56
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zuzanak1 Pozri príspevok
a zatiaľ som nikomu nič neprebrala, mám takých, ktorých som začala a aj pokračujem. ale mala som tento rok aj takú skúsenosť, že pani na živnosť ma pretrofla.
Zuzanak1, cenník na PORADe bol spracovaný pre účtovníkov na živnosť, kde v cenách sú zahrnuté dane, odvody, poistenie zodpovednosti za škodu pri výkone práce účtovníka ... Riadiť sa podľa neho pri práci "načierno" mi pripadá prinajmenšom trúfalé.
Nedalo mi, nenapísať to, lebo sme v téme Cenník účtovných prác pre rok 2009
0 0
Janurka Janurka

Janurka je offline (nepripojený) Janurka

liba2 Pozri príspevok
Oficiálne daňové poradenstvo môže poskytovať iba daňový poradca,
neoficiálne sa od nás vyžaduje dať informáciu klintovi najmä z pohľadu dane .
Oficiálne účtovník môže poskytnúť len účtovné poradenstvo.
Pekne si to vystihla, takže účtovník: máš vedieť všetko!
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
No ahojte všetci. tak prepáčte, že sa zaraďujem medzi účtovníkov. ja som nevedela, že nato aby som bola dobrá účtovníčka a vôbec si dovolila baviť sa svami, musím mať živnosť.
tak prepáčte, že som si vôbec dovolila sa zapojiť do debaty, a že som vás rozčúlila.
mám presne také problémy ako vy, a presne také stresy ako vy (a to nehovorím, že ani neviem čo je to materská dovolenka) a v práci som len na 1/2 úväzok a ostatné dni robím účto inde. živnosť som si neurobila zatiaľ preto, lebo keď niesom nútená, prečo platiť štátu, čo môže zostať mne. A ja by som si kľudne urobila Dohodu, ale nikdo mi to ani nenavrhol.
Naposledy upravil Zuzanak1 : 23.03.09 at 06:39
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Zuzanak1 Pozri príspevok
No ahojte všetci. tak prepáčte, že sa zaraďujem medzi účtovníkov. ja som nevedela, že nato aby som bola dobrá účtovníčka a vôbec si dovolila baviť sa svami, musím mať živnosť.
tak prepáčte, že som si vôbec dovolila sa zapojiť do debaty, a že som vás rozčúlila.
mám presne také problémy ako vy, a presne také stresy ako vy (a to nehovorím, že ani neviem čo je to materská dovolenka) a v práci som len na 1/2 úväzok a ostatné dni robím účto inde. živnosť som si neurobila zatiaľ preto, lebo keď niesom nútená, prečo platiť štátu, čo môže zostať mne. A ja by som si kľudne urobila Dohodu, ale nikdo mi to ani nenavrhol.
Časť ľudí ťa plne chápe, časť ľudí ťa odsudzuje a časť ľudí by si rada na tebe zgustla.
Takto verejne a podrobne sa priznať k "čiernej" práci, to chce prinajmešom riadnu odvahu.
Tak sa nepaprč a pozri sa na to aj z iného uhla pohľadu
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Zuzanak1 Pozri príspevok
No ahojte všetci. tak prepáčte, že sa zaraďujem medzi účtovníkov. ja som nevedela, že nato aby som bola dobrá účtovníčka a vôbec si dovolila baviť sa svami, musím mať živnosť.
tak prepáčte, že som si vôbec dovolila sa zapojiť do debaty, a že som vás rozčúlila.
mám presne také problémy ako vy, a presne také stresy ako vy (a to nehovorím, že ani neviem čo je to materská dovolenka) a v práci som len na 1/2 úväzok a ostatné dni robím účto inde. živnosť som si neurobila zatiaľ preto, lebo keď niesom nútená, prečo platiť štátu, čo môže zostať mne. A ja by som si kľudne urobila Dohodu, ale nikdo mi to ani nenavrhol.
Tu ťa nekritizujú za to že sa radíš medzi účtovníčky, ale hlavne za to že robíš čiernu prácu - čo je minimálne nemorálne.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Zuzanak1, nikto nespochybňuje Tvoju odbornosť, skôr ľudia odsudzujú tú prácu načierno. Ja každému zákazníkovi dám riadny daňový doklad a myslím si, že je to tak správne. Keby každý robil načierno, kto by platil odvody a dane? Potom sa všetci sťažujú, že nie sú peniaze v školstve a zdravotníctve. Možno ma vysmejete za naivitu, ale ...
0 0
jana1970 jana1970

jana1970 je offline (nepripojený) jana1970

RE: m.hladka Dobre si to nakonci vystihla, je to naopak - ja som klient.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
JarkaL Pozri príspevok
Zuzanak1, nikto nespochybňuje Tvoju odbornosť, skôr ľudia odsudzujú tú prácu načierno. Ja každému zákazníkovi dám riadny daňový doklad a myslím si, že je to tak správne. Keby každý robil načierno, kto by platil odvody a dane? Potom sa všetci sťažujú, že nie sú peniaze v školstve a zdravotníctve. Možno ma vysmejete za naivitu, ale ...
Nie, to nie je naivita .

Mňa len zaráža , že tento štát podporuje špekulantov .
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
ola Pozri príspevok
Časť ľudí ťa plne chápe, časť ľudí ťa odsudzuje a časť ľudí by si rada na tebe zgustla.
Takto verejne a podrobne sa priznať k "čiernej" práci, to chce prinajmešom riadnu odvahu.
Tak sa nepaprč a pozri sa na to aj z iného uhla pohľadu
v pohode, ja pozerám na to aj z vášho uhľa pohľadu, ale väčšina z vás hneď udsudzuje. mňa hlavne zaštvalo : "Každá čo niekde k tejto práci aspoň zdiaľky "privoňala" ". to neznamená, že keď nerobím na živnosť, tak som nejaká blbá, tak to od niektorých vyznelo. poznám veľa takých, čo sa hrajú na velké živnostíčky-účtovníčky a nevedia ani z ďaleko toľko ako by mali.
no a k tej čiernej práci, to je celý obraz Slovenska, som zvedavá kolkým z vás, čo si poctivo platíte odvody, štát niekedy niečo dá, ak sa vám nedajbože niečo stane a to nemyslím v zlom. a tiež kolkým klientom upravujete DP, tak aby neplatili vysoké dane. tak o tom by sa dalo moralizovať.

Myslím, že na túto tému bolo už dosť, ku koncu asi nikdy neprídeme. Ja sa budem snažiť polepšiť. Prajem všetkým pekný deň.
Naposledy upravil Zuzanak1 : 23.03.09 at 08:50
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
jana1970 Pozri príspevok
RE: m.hladka Dobre si to nakonci vystihla, je to naopak - ja som klient.
Tak si to prekontroluj a porovnaj v cenníku hore, ktorý je k dispozícii a zároveň zistíš ako si vážiš našu prácu. (Nič v zlom) Prajem pekný deň.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať