Zavrieť

Porady

CÚP 2009 - Cenník účtovných prác na rok 2009

som

Anketa: Pomohol Vám cenník na zvýšenie cien za účtovné práce na rok 2009?

Počet hlasujúcich
121. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    108 89.26%
  • Nie

    6 4.96%
  • Iné - čo?

    8 6.61%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Tak ako som sľúbila, tak konečne prikladám svoj návrh na cenník účtovných prác pre rok 2009.
Vychádzala som aj z podkladov podľa tabuľky - priemer SR, ktoré spracoval m.r. "smith" prepočítaním na EUR.
Bola by som rada, ak by boli k nemu rozumné pripomienky, návrhy, popripade kritiky, aby sme mohli raz vypracovať jednotný cenník pre našu prácu.
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Zuzanak1 Pozri príspevok
v pohode, ja pozerám na to aj z vášho uhľa pohľadu, ale väčšina z vás hneď udsudzuje. mňa hlavne zaštvalo : "Každá čo niekde k tejto práci aspoň zdiaľky "privoňala" ". to neznamená, že keď nerobím na živnosť, tak som nejaká blbá, tak to od niektorých vyznelo. poznám veľa takých, čo sa hrajú na velké živnostíčky-účtovníčky a nevedia ani z ďaleko toľko ako by mali.
no a k tej čiernej práci, to je celý obraz Slovenska, som zvedavá kolkým z vás, čo si poctivo platíte odvody, štát niekedy niečo dá, ak sa vám nedajbože niečo stane a to nemyslím v zlom. a tiež kolkým klientom upravujete DP, tak aby neplatili vysoké dane. tak o tom by sa dalo moralizovať.

Myslím, že na túto tému bolo už dosť, ku koncu asi nikdy neprídeme. Ja sa budem snažiť polepšiť. Prajem všetkým pekný deň.
Keď som písala toto, čo tak s obľubou cituješ, vonkoncom som nemyslela teba, až si si nevšimla, tak som reagovala na to, čo písala mysimis. Tak sa tu zbytočne neurážaj a nebuď zbytočne vzťahovačná. Lebo realita je taká. Osoby , ktoré sa nejako naučili účtovať , robia toto načierno , tak kazia sadzby nám, ktorí túto prácu vykonávame legálne...odvádzame z nej dane a odvody. A sme v téme Cenník účtovných prác.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
DanielaSĽ Pozri príspevok
Keď som písala toto, čo tak s obľubou cituješ, vonkoncom som nemyslela teba, až si si nevšimla, tak som reagovala na to, čo písala mysimis. Tak sa tu zbytočne neurážaj a nebuď zbytočne vzťahovačná. Lebo realita je taká. Osoby , ktoré sa nejako naučili účtovať , robia toto načierno , tak kazia sadzby nám, ktorí túto prácu vykonávame legálne...odvádzame z nej dane a odvody. A sme v téme Cenník účtovných prác.
Keď si písala, to čo si písala, tak si reagovala na to, čo písala misimis, ktorá reagovala na to, čo som písala ja, tak prepáč, že som si to zobrala na seba.
Ale ako som písala včera, už to nebudem riešiť, zistila som zasa nové skutočnosti, že vás je veľa, čo robíte na živnosť a veľmi vám vadí, ak niekdo nie, doteraz som sa s tým nestretla, a nemyslela som si, že je to až taký problém.
Donútili ste ma nad tým rozmýšľať, a do budúcnosti plánujem s tým niečo robiť.
A tiež chcem viacerým vám odkázať, že teda zvýšte ceny, lebo keď z toho odvádzate všetko, čo treba, tak to vám teda za tú drinu moc nezostane.
0 0
SuzanB SuzanB

SuzanB je offline (nepripojený) SuzanB

Vážení, namiesto toho, aby ste sa bavili o cenách, prípadne pripomienkovali cenník sa tu hádate? Ja som si myslela, že ide o to, aby sme čo najlepšie vypracovali ceny, aby sme sa mali čím aspoň orientačne riadiť a následne by naša práca bola dobre ohodnotená. Vaše hádky sú zbytočné, aj tak o tom rozhoduje klient a keď bude potrebovať doklad, tak sa obráti na takú účtovníčku, ktorá mu ho poskytne a tým zároveň dá záruku za svoju prácu. Sorry, ale už som to nemohla ďalej čítať...
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Zuzanak1 Pozri príspevok
Donútili ste ma nad tým rozmýšľať, a do budúcnosti plánujem s tým niečo robiť.
Všetko zle je na niečo dobre.
A tiež chcem viacerým vám odkázať, že teda zvýšte ceny, lebo keď z toho odvádzate všetko, čo treba, tak to vám teda za tú drinu moc nezostane.
No konečne si pochopila o čo tu vlastne ide.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
SuzanB Pozri príspevok
Vážení, namiesto toho, aby ste sa bavili o cenách, prípadne pripomienkovali cenník sa tu hádate? Ja som si myslela, že ide o to, aby sme čo najlepšie vypracovali ceny, aby sme sa mali čím aspoň orientačne riadiť a následne by naša práca bola dobre ohodnotená. Vaše hádky sú zbytočné, aj tak o tom rozhoduje klient a keď bude potrebovať doklad, tak sa obráti na takú účtovníčku, ktorá mu ho poskytne a tým zároveň dá záruku za svoju prácu. Sorry, ale už som to nemohla ďalej čítať...
Nemám z toho pocit, že by sa tu niekto hádal... my si tu práve ujasňujeme situáciu okolo cenníka , ale Zuzanka to trochu dotknuto zobrala.... myslím, že nakoniec ani ona sama z toho nemá dojem, že sa tu s ňou niekto hádal.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Zuzanka, ja si neviem predstaviť, ako by si reagovala, ak by klient mal daňovú kontrolu a bolo by potrebné "skočiť" na daňový úrad vysvetliť prípadnú nezrovnalosť.
Ináč, bez urážky, neoprávnené podnikanie ti nehovorí nič?
Založíš si živnosť a ver mi, že budeš na svojich "kolegov" reagovať pobúrene presne tak isto ako my.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Janiela Pozri príspevok
Zuzanka, ja si neviem predstaviť, ako by si reagovala, ak by klient mal daňovú kontrolu a bolo by potrebné "skočiť" na daňový úrad vysvetliť prípadnú nezrovnalosť.
Ináč, bez urážky, neoprávnené podnikanie ti nehovorí nič?
Založíš si živnosť a ver mi, že budeš na svojich "kolegov" reagovať pobúrene presne tak isto ako my.
Janiela, myslím, že by som s tým nemala a ani nemám problém, zaskočiť na DÚ niečo riešiť. A nemám a ani som zatiaľ nemala problém sa ani podpisovať pod to čo robím. Zatiaľ nikto neskúmal, v akom pomere som s klientom, jednoducho mu robím účto a hovoto.
0 0
halúzka halúzka

halúzka je offline (nepripojený) halúzka

rada sa smejem aj keď vonku prší... ...viac
No tak čítam to tu všetko okolo našej poráďačky Z...., a teda ak sa ešte podpisuješ na výkazy , tak to si fakt na drzaka! Možno nikto nikdy neskúmal v akom si pomere, ale hovorí Ti niečo dodanenie príjmu??? Juj , tak to bych veru neriskovala....už, keď niečo takto robíš, tak aspoň mlč!
Každý si nesie svoje riziko a bavme sa tu fakt o cenách, lebo táto naša práca je fakt nedocenené...
Už si začínam upravovať cenník podľa uvedeného cenníka....ale uvítala by som nie minimum a maximum, ale proste ako to majú právnici, jednotný cenník....! Tie minimalné ceny sú príliž nízke.......
0 0
romanpp romanpp

romanpp je offline (nepripojený) romanpp

Súhlasím plne s halúzka "....už, keď niečo takto robíš, tak aspoň mlč!"
Uvedomte si prosím, že ste vo verejnej diskusii, ktorú číta ktokoľvek.

Ak už sa chceme o takýchto veciach porozprávať, nemám nič proti tomu, ale každopádne by to malo ísť cez súkromné správy. Nezdanené príjmy skutočne niesu vhodnou témou do verejnej diskusie a už vôbec nie na takejto profesnej stránke.

Veľmi rád komukoľvek poviem svoj názor, ale len "mimo protokol".
0 0
romanpp romanpp

romanpp je offline (nepripojený) romanpp

Myslím si, že by bolo veľmi vhodné Zuzanak1 aj ďalší ktorí "prispeli svojou troškou do mlyna", keby ste sa vrátili na svoje jednotlivé príspevky a zrušili ich alebo aspoň vhodne upravili.

Diskusiu na túto tému považujem za veľmi nerozumné "vŕtanie do osieho hniezda".
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
halúzka Pozri príspevok
... a bavme sa tu fakt o cenách, lebo táto naša práca je fakt nedocenené...
Už si začínam upravovať cenník podľa uvedeného cenníka....ale uvítala by som nie minimum a maximum, ale proste ako to majú právnici, jednotný cenník....! Tie minimalné ceny sú príliž nízke.......
Ceny sú robené podľa minulorčného prieskumu na Slovensku, kde sa veľmi málo ľudí zapojilo vtedy do tohto projektu. Ceny sú postavené tak, vzhľadom k tomu, že bol veľký rozdiel medzi východom a západom Slovenska (viď tému: http://www.porada.sk/t71171-cennik-u...ok-2008-a.html). Na základe toho som volila stred. Samozrejme, že sa to vykrištalizuje časom, ak bude viac pripomienok. Dôležité je, že sme urobili prvý krok. Dnes, 3005 stiahnutí cenníka, o niečom hovorí. Teší ma to. Viem, že je teraz veľa roboty okolo závierok, ale verím, že si tento cenník spoločne po 31.3. rozobereme a upravime.
0 0
bozeves bozeves

bozeves je offline (nepripojený) bozeves

A nebolo by od veci, napísať aj počet položiek, pri 50 položkách je doba spracovania iná ako pri 300 položkách. Všetkým: príjemný večer
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Treba dať aj návrh ceny, na tu ktorú položku a ako si to kto oceňuje.
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

tuta Pozri príspevok
Zoltán, Ty mi čítaš myšlienky. Presne toto som vravela minulý týždeň.Zdá sa mi totiž,že klienti by boli najradšej aby im účtovníci platili, zato že im dávajú prácu.
Tak to máš pravdu. Ja som mala jedného klienta - majiteľa s.r.o, ktorému som robila všetko, od počiatku firmy od r. 2005. Poznáme sa hádam 15 rokov z minulého zamestnania, naše rodiny sa navštevovali. Pred dvoma rokmi prišiel za mnou s prosbou, že jeho manželke končí materská, (pred materskou - predavačka) či by som ju nenaučila vypracovávať mzdy a všetko čo s tým súvisí. Stalo sa, zadarmo, no ešte do minulého mesiaca som jej telefonicky radila čo a ako má robiť keď si nevedela rady (každý týždeň 2 - 3x). Bola kontrola zo SP ona dostala odmenu a ja ani ďakujem. No a minulý týždeň sa môj klient rozhodol, že ma vymení nakoľko on má veľké príjmy a ja podľa jeho reči by som mala ísť s cenou dole. Vraj štyri účtovníčky, ktorím dal pozerať účtovníctvo za minulý rok, pri cca 500 položkách za mesiac by mu vzali 6.000,--Sk až 8.000,--Sk. DPH a daňové priznanie PO už je v tej cene - paušál.
Na záver poučenie: Za dobrotu na žobrotu.
Naposledy upravil Jana1303 : 07.04.09 at 10:50
0 0
Krtko Krtko

Krtko je offline (nepripojený) Krtko

Jana1303 Pozri príspevok
Tak to máš pravdu. Ja som mala jedného klienta - majiteľa s.r.o, ktorému som robila všetko. Poznáme sa hádam 15 rokov z minulého zamestnania, naše rodiny sa navštevovali. Pred dvoma rokmi prišiel za mnou s prosbou, že jeho manželke končí materská, (pred materskou - predavačka) či by som ju nenaučila vypracovávať mzdy a všetko čo s tým súvisí. Stalo sa, no ešte do minulého mesiaca som jej telefonicky radila čo a ako má robiť keď si nevedela rady (každý týždeň 2 - 3x). Bola kontrola zo SP ona dostala odmenu a ja ani ďakujem. No a minulý týždeň sa môj klient rozhodol, že ma vymení nakoľko on má veľké príjmy a ja podľa jeho reči by som mala ísť s cenou dole. Vraj štyri účtovníčky, ktorím dal pozerať účtovníctvo za minulý rok, pri cca 500 položkách za mesiac by mu vzali 6.000,--Sk až 8.000,--Sk. DPH a daňové priznanie PO už je v tej cene - paušál.
Na záver poučenie: Za dobrotu na žobrotu.
Som vo fachu cca 4 roky Oficiálne, ale za tie peniaze by som to určite nerobila, roboty mám nad hlavu a 500 položiek by bolo asi 500 €. V jednej s.r.o. kde mám dohodnutý paušál je to 550 aj so mzdami, ale sú to výborní manažéri a toľko som sa od nich naučila, čo tam chodím 2x do týždňa, že ani keby som tých 550€ ja zaplatila, tak sa to nenaučím. A to ani nehovorím, že tam mám po 1€ obedy a mikulášsky balíček.
Ak je aj nejaký problém, vždy je na prvom mieste riešenie a až potom, ako sme tomu mohli zabrániť. No proste mala som šťastie.....
Chcela som len napísať niečo pozitívne. Nie sú všetci svine. Ale ak si uvedomíte, že roboty je dosť(aspoň pre nás) a Vaša cena je konkrétna, zbavíte sa ľudí, ktorí Vás využívajú a dokonca bez pocitu viny.
Keď som sa bála, či budem mať robotu, tiež som brala všetko, ale som hrdá na to, že v rámci možností sa už môžem rozhodnúť, koho a za akých podmienok chcem pribrať medzi mojich klientov.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Keď som sa bála, či budem mať robotu, tiež som brala všetko, ale som hrdá na to, že v rámci možností sa už môžem rozhodnúť, koho a za akých podmienok chcem pribrať medzi mojich klientov.[/quote]


Podobne som na tom aj ja. Teraz už rozhodujem, o tom komu vezmem účto a za koľko. Pomohol mi v tom aj cenník Porady a hlavne táto diskusia.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Prosím, jedna asi banálna otázka. Položka v PD, ked je v jeden deň nakúpených aj 10 vecí je jedna, alebo 10? Ďakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Iwett Pozri príspevok
Prosím, jedna asi banálna otázka. Položka v PD, ked je v jeden deň nakúpených aj 10 vecí je jedna, alebo 10? Ďakujem.
Ak musíš zapísať 10 dokladov, tak je to 10 položiek. Na dátum nepozeraj ale na množstvo práce.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

liba2 Pozri príspevok
Ak musíš zapísať 10 dokladov, tak je to 10 položiek. Na dátum nepozeraj ale na množstvo práce.
Ďakujem.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ďakujem ešte raz, len rozmýšľam, prečo nemám pozerať na dátum? Veď keď je dátum iný, tak to je už ďalšia položka, či účtujete do denníka nejako súhrnne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať