Zavrieť

Porady

Obrat 35000 EUR pre registráciu DPH

peek peek

peek je offline (nepripojený) peek

Zaujímalo by ma, či do obratu na povinnú registráciu DPH sa rátajú aj príjmy zo služieb (poradenstvo) dodaných do iných členských štátov EU. Zatiaľ som to pochopil tak, že pojem "obrat" sa vzťahuje len na tuzemské aktivity. Navyše, služby dodané do iných členských štátov EU sú v tuzemsku od DPH oslobodené. No z tých pokrivených paragrafov a odstavcov som si nikdy nie celkom istý... Vďaka za každú radu.
Usporiadat
zajo zajo

zajo je offline (nepripojený) zajo

Pru Pozri príspevok
Viem aká je hranica, ale keď dosiahol obrat 1,200.000 v decembri, tak mu nevzniká teda povinnosť, lebo tam platila hranica 1,500.000. A ak teraz od januára za 12 mesiacov presiahne obrat 35.000 € až potom mu vznikne povinnosť sa registrovať?
Nie teraz od januára.. Ale od januára platí nová hranica 35tis eur, to znamená od januára počítaš posledných 12 mesiacov: február 2008 - január 2009, marec 2008 - február 2009...atď.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Pru Pozri príspevok
Viem aká je hranica, ale keď dosiahol obrat 1,200.000 v decembri, tak mu nevzniká teda povinnosť, lebo tam platila hranica 1,500.000. A ak teraz od januára za 12 mesiacov presiahne obrat 35.000 € až potom mu vznikne povinnosť sa registrovať?
A ešte ak píšeš, že dosiahol v decembri obrat 1,200.000, tak je dosť pravdepodobné že za obdobie 02/2008 až 01/2009 presiahol obrat 35.000 EUR, nakoľko je táto hranica v SKK 1,054.410,-
0 0
zajo zajo

zajo je offline (nepripojený) zajo

babi2 Pozri príspevok
A ešte ak píšeš, že dosiahol v decembri obrat 1,200.000, tak je dosť pravdepodobné že za obdobie 02/2008 až 01/2009 presiahol obrat 35.000 EUR, nakoľko je táto hranica v SKK 1,054.410,-
Možno ani nie keďže máme krízu..
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

aha, to sa ráta kumulatívne, ja som to pochopila, že v decembri mal 1200000, v januári začína od nuly, je síce v zákone, že 12 mesiacov po sebe nasledujúcich. Asi som to zle pochopila. Ale myslím, že doteraz nemal skoro žiadny obrat, začína podstate až teraz, papiere som nevidela ešte, lebo ich má bývalá účtovníčka.
0 0
Januška Januška

Januška je offline (nepripojený) Januška

SZČO neplatca DPH fakturuje slovenskej s.r.o. neplatcovi DPH inžierske činnosti s miestom dodania v zahraničí - ide o služby na nehnuteľnosti. S.r.o. tieto služby ďalej fakturuje do Anglicka-platiteľovi DPH. Musí sa SZČO a slovenská s.r.o. zaregistrovať alebo môžu i nadalej fungovať ako neplatcovia DPH? (zatiaľ ešte nie je prekročený limit 35 000 EUR). Dakujem za radu.
0 0
Dobroslava Dobroslava

Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

Dobroslava Pozri príspevok
Pekný deň, SZČO platca DPH od 20.5.2008.
Tento rok už nechce byť platcom /jeho príjmy za posledných 12 kal. mesiacov neprekročia stanovenú hranicu/. Ako má postupovať, keď už nechce byť platcom DPH? Má požiadať o ukončenie od 20.5.2009, alebo musí dokončiť kvartál /tzn. do konca júna 2009?/.
Ďakujem za odpoveď.
Poradí niekto?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Dobroslava Pozri príspevok
Pekný deň, SZČO platca DPH od 20.5.2008.
Tento rok už nechce byť platcom /jeho príjmy za posledných 12 kal. mesiacov neprekročia stanovenú hranicu/. Ako má postupovať, keď už nechce byť platcom DPH? Má požiadať o ukončenie od 20.5.2009, alebo musí dokončiť kvartál /tzn. do konca júna 2009?/.
Ďakujem za odpoveď.
Dobroslava Pozri príspevok
Poradí niekto?
Koncom mája môže podať na DU žiadosť o ukončenie registrácie DPH, v ktorej uvedie aj skutočný obrat za posledných 12 kalendárnych mesiacov... DU mu určí posledné zdaňovacie obdobie, za ktoré ešte podá DP k DPH a do 8 dní po ukončení obdobia odovzdá na DU kartičku s IČ DPH...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, niekde tu na porade som citala, ze sa ma ta hranica 35000 EUR zvýsit na 50000 EUR, prosim viete nieco o tom? Neviem to teraz najst.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Este to je asi len fama vsak, lebo som to nenasla nikde, len mam klienta kt. bude mat v dohladnej dobe prekrocenych 35000 EUR a urcite by ho potesilo, ak by sa hranica posunula.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Až taká fáma to nie je .
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Johanka Pozri príspevok
Až taká fáma to nie je .
Ahoj, mozem vediet nieco viac, hladala som aj na strankach DU, aj tu na porade a neviem nic najst, len raz bola zmienka, ze to nie je este schvalene. Mam totiz klienta, kt. asi do konca aprila prekroci hranicu 35000 EUR, tak by som potrebovala vediet co dalej...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Čaká sa na pozitívnu správu z Bruselu, ktorý nám má povoliť pôvodnú hranicu pre DPH /cca 50000 €/. Zatiaľ stále platí limit 35-tisíc €
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Už povolili, výška obratu by sa mala vrátiť na pôvodnú sumu (už v eur ) od 1.6.2009. Zatiaľ je to v štádiu JPP z MF SR povedala, ale treba sledovať www.nrsr.sk. Budú tam rôzne zaujímavosti týkajúce sa tých, ktorí sa registrovali kvôli zníženému obratu a aj tých, ktorí sa nezaregistrovali aj keď sa mali .
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Super, len pre mojho klienta bude asi neskoro. Ale urcite to pomoze tym drobnym podnikatelom.
A vlastne aj mne, ved DPHckar (s.r.o.) plati viac nie . Ale nechcem byt zla naozaj som mu to nepriala.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Som myslela, že nám to nepovolia

Limity pre povinnú registráciu k DPH v EÚ

Malta 37 000 €
Česká republika 35 000 €
Írsko 35 000 €
Maďarsko 35 000 €
Slovensko 35 000 €
Rakúsko 30 000 €
Litva 29 000 €
Francúzsko 27 000 €
Slovisko 25 000 €
Nemecko 17 500 €
Lotyšsko 17 200 €
Estónsko 16 000 €
Cyprus 15 600 €
Portugalsko 12 470 €
Luxembursko 10 000 €
Poľsko 10 000 €
Grécko 9 000 €
Fínsko 8 500 €
Belgicko 5 580 €
PRAMEŇ: Smernica Rady 200/112/ES, www.epi.sk
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ahojte, prosím vás o radu: známy si doniesol účto jednoduché, že či mu ho budem robiť. lenže je v takom katastrofálnom stave, neviem čoho sa mám skôr chytiť, naskôr mu musím urobiť výplaty, ktoré tá....nebola schopná spraviť za marec, apríl, ani registračné listy do SP nedala za pracovníka, ktorý nastúpil 1.4. ale chcem sa opýtať, mal by byť platcom dph, ale neviem ako začať, lebo mám papiere len z r. 2008, ani daňové tam neni, len denník. takže na konci roka mal príjem 1.179.000. Tento rok nie je nič spracované ani tržby, ako mám začať narátavať pre registráciu dph? prosím poraďte, díky moc.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Ufff... no caka ta toho dost, ked to mas cele spätne dorobit.

Udaj o obrate za 2008 este nezaklada povinnu registraciu DPH od 1.1.2009, ale podla toho, co pises, mal trzby aj v januari, takze v 1/2009 prekrocil obrat pre reg. DPH (35 000 EUR) a do 20.2.2009 mal povinnost sa prihlasit. Poslala by som co najskor prihlasku na registraciu pre DPH.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

sybila3 Pozri príspevok
ahojte, prosím vás o radu: známy si doniesol účto jednoduché, že či mu ho budem robiť. lenže je v takom katastrofálnom stave, neviem čoho sa mám skôr chytiť, naskôr mu musím urobiť výplaty, ktoré tá....nebola schopná spraviť za marec, apríl, ani registračné listy do SP nedala za pracovníka, ktorý nastúpil 1.4. ale chcem sa opýtať, mal by byť platcom dph, ale neviem ako začať, lebo mám papiere len z r. 2008, ani daňové tam neni, len denník. takže na konci roka mal príjem 1.179.000. Tento rok nie je nič spracované ani tržby, ako mám začať narátavať pre registráciu dph? prosím poraďte, díky moc.
Pozri sa na tieto témy, čo sa týka sledovania obratu pre účely DPH:
http://www.porada.sk/t87786-zmena-vy...gistraciu.html
http://www.porada.sk/t67935-p3-vypocet-obratu-dph.html

Tu máš aj tabuľku, podľa ktorej si to môžeš vypočítať:
http://www.porada.sk/792646-post6.html
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
je ten klient pre teba taký dôležitý?
Ja by som to nevzala...... vážim si svoj čas, a málo je takých klientov, ktorí by boli ochotní platiť duplicitne za tú istú robotu.
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
toto je podľa mňa jedna z najdôležitejších otázok, na ktorú si musí odpovedať každý účtovník sám
pretože ako to účtovníctvo vyzerá /rok dozadu/ je nielen obrazom kvality účtovníka ale aj prístupu majiteľa
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať