Zavrieť

Porady

Obrat 35000 EUR pre registráciu DPH

peek peek

peek je offline (nepripojený) peek

Zaujímalo by ma, či do obratu na povinnú registráciu DPH sa rátajú aj príjmy zo služieb (poradenstvo) dodaných do iných členských štátov EU. Zatiaľ som to pochopil tak, že pojem "obrat" sa vzťahuje len na tuzemské aktivity. Navyše, služby dodané do iných členských štátov EU sú v tuzemsku od DPH oslobodené. No z tých pokrivených paragrafov a odstavcov som si nikdy nie celkom istý... Vďaka za každú radu.
Usporiadat
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

sybila3 Pozri príspevok
takže ak všetky dotácie za rok 2008 odrátam, tak potom mu nevzniká povinnosť registrovať sa. určite dotácie nepodliehajú?
Pozri §4 ods.9 zákona o DPH ktorý hovorí: Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.

Dotácia nie je výnos z dodávaných tovarov alebo služieb, môj názor
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Rozalka Pozri príspevok
Bolo to schválené, ale prezident zákon vrátil do parlamentu.
Môj klient prekročil obrat (predaj tovaru) 35.000 eur 31.5.2009. No a tú vyššiu hranicu (tých 49.790 eur) zrejme prekročí 30.6.2009. Takže teraz neviem, kedy sa má registrovať a či bude platca dph od 1.7. alebo 1.8.09.
Prosím, neviete mi niekto poradiť ?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Pokial k 31.5.2009 prekrocil obrat 35 000 EUR, musi sa do 20.6. registrovat na DPH.

Da sa ocakavat, ze platitelom bude od 1.7., ale moze to byt aj inak, DU dava aj datumy v ramci mesiaca, nielen k 1. dnu.
Naposledy upravil Lianka : 12.06.09 at 14:21 Dôvod: doplnenie
0 0
retko retko

retko je offline (nepripojený) retko

ak mam s.r.o., neplatca DPH a vacsinu tovaru nakupujem od sukromnych osob (pouzite veci) a predavam, tento obrat sa zapocitava do obratu na povinnu registraciu alebo nie ?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

retko Pozri príspevok
ak mam s.r.o., neplatca DPH a vacsinu tovaru nakupujem od sukromnych osob (pouzite veci) a predavam, tento obrat sa zapocitava do obratu na povinnu registraciu alebo nie ?
Nezáleží na tom od koho nakupuješ tovar, do obratu sa počítajú všetky tržby ktoré máš
0 0
retko retko

retko je offline (nepripojený) retko

aha, zaujimave, nieco sa za posledny rok zmenilo ? lebo pred rokom som dostal nasledovnu odpoved:
"Do obratu pre účely DPH sa započítava len marža, ..."

Uplatnenie osobitnej úpravy podľa § 66 Zákona o dani z pridanej hodnoty pri použitom tovare
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

retko Pozri príspevok
aha, zaujimave, nieco sa za posledny rok zmenilo ? lebo pred rokom som dostal nasledovnu odpoved:
"Do obratu pre účely DPH sa započítava len marža, ..."

Uplatnenie osobitnej úpravy podľa § 66 Zákona o dani z pridanej hodnoty pri použitom tovare
Ak sa vzťahuje na Tvoje podnikanie osobitná úprava podľa § 66 Zákona o DPH, tak to bude asi ako píšeš,
pozrela som si tie odpovede, ktoré Ti boli dané vtedy a myslím si že to tam bolo dosť jasne napísané
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať