Zavrieť

Porady

nové sadzby na daň za motorové vozidlá- rok 2009

môžete mi poradiť, kedy vychádzajú nové sadzby na daň za motorové vozidlá pre rok 2009 a kde by som ich mohla nájsť?
ďakujem za odpoveď
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nadica Pozri príspevok
Dobrý deň. Ako je to pri preddavkoch na daň za rok 2009?Vzniká povinnosť zahrnúť v predpokladanej dani aj motorové vozidlá použité v cestovných príkazov zamestnancov?
Priamo zo stránky drsr.:
Platenie preddavkov na daň na rok 2009
Predpokladaná daň
je súčet ročnej sadzby dane určenej vyšším územným celkom vo všeobecne záväznom nariadení platnom pre rok 2009, a to za každé vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1. januáru 2009 u jedného správcu dane, vrátane vozidla, na ktoré je všeobecne záväzným nariadením znížená daň. Do predpokladanej dane sa nezapočítava sadzba dane za tie vozidlá, ktoré sú všeobecne záväzným nariadením oslobodené od dane.
Predpokladanú da
ň na rok 2009 uvedie daňovník v daňovom priznaní za rok 2008 na riadku 52 bez ohľadu na výšku predpokladanej dane. Sumu tejto dane uvedie daňovník v eurách.
Da
ňovník, ktorého predpokladaná daň u jedného správcu dane presiahne 660 € a nepresiahne 8 292 €, je povinný platiť štvrťročné preddavky na daň na rok 2009, a to vo výške jednej štvrtiny predpokladanej dane. Štvrťročné preddavky na daň sú splatné do konca príslušného kalendárneho štvrťroka.
Da
ňovník, ktorého predpokladaná daň u jedného správcu dane presiahne 8 292 €, je povinný platiť mesačné preddavky na daň na rok 2009, a to vo výške jednej dvanástiny predpokladanej dane. Mesačné preddavky na daň sú splatné do konca príslušného kalendárneho mesiaca.
Da
ňovník, ktorého predpokladaná daň u jedného správcu dane nepresiahne 660 €, ako i daňovník, ktorému vznikne daňová povinnosť od 2. januára 2009, preddavky na daň na rok 2009 neplatí.
0 0
nadica nadica

nadica je offline (nepripojený) nadica

Jéj ďakujem za odpoveď. Toto som čítala aj ja. Za rok 2008 sa však do mesačných preddavkoch nezahrňovala daň z motorových vozidiel za motorové vozidla zamestnancov. Preto sa chcem len uistiť, či teraz sa zahrňujú do výpočtu preddavkov aj tieto motorové vozidlá. Nakoľko zamestnanci môžu mať za určitý mesiac vyúčtovanie za prejazdené km a nemusia.... )
0 0
nadica nadica

nadica je offline (nepripojený) nadica

a vlastne tieto motorové vozidlá sa na daňovom úrade neprihlasujú ...
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Vyťahujem opätovne tému zníženia sadzby DzMV z dôvodu splnenia normy emisií EURO 3,4,5, vzhľadom na to, že na DRSR visia VZN samosprávnych krajov za 2008 aj za 2009. Málokto z nás má čas čítať dopodrobna celé VZN a v návale práce si odkontrolujeme akurát sadzby. Preto sa ľahko prehliadne fakt, že vo VZN B.Bystrica je rozdiel v definícii toho, pre ktoré vozidlá VZN povoľuje použiť zníženú sadzbu EURO 4 a 5:
Vo VZN 7/2007 účinnom od 1.1.2008 sú to vozidlá s rokom výroby po 1.1.2005
Vo VZN 9/2008 účinnom od 1.1.2009 sú to vozidlá vyrobené až po 1.10.2006.
Inak povedané, to isté vozidlo vyrobené po 1.1.2005 a pred 1.10.2006 v starom roku splňalo a v novom roku už nesplňa podmienku zníženia sadzby.
Chápem to tak, že pri podávaní DP k DzMV za rok 2008 musíme pracovať s obomi VZN:
pre výpočet dane za rok 2008 použijame VZN účinné od 1.1.2008, t.j. to ktoré bolo vydané koncom roku 2007, kde to moje auto ešte splnilo podmienku zníženia
ale pre výpočet predpokladanej dane na r.52 už musíme použiť VZN účinné od 1.1.2009, t.j. tam už počítam s riadnou sadzbou, nezníženou.
Tu na porade sú príspevky, v ktorých sa prispievatelia odvolavaju na VZNká účinné od 1.1.2009 a pracujú s nimi pri výpočte dane za rok 2008. Podľa mna to nie je správne, lebo tieto VZN stanovujú podmienky až pre daň za rok 2009 - t.j. majú vplyv na výšku predpokladanej dane.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Peterika Pozri príspevok
dopĺňam prílohou sadzby dane: motorových vozidiel s platnosťou od 1.1.2009 Žilinský kraj aj s prepočtom na €
Je ten prepočet správny?
mám zato, že ak daň z MV sadzba 4070 sk sa prepočíta kurzom 30,1260 zaokrúhlim na 2 desatinné smerom nadol. Alebo sa mýlim?
Uvedené je 135,10€.
Naposledy upravil kira : 17.01.09 at 07:57 Dôvod: doplnenie
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kira Pozri príspevok
Je ten prepočet správny?
mám zato, že ak daň z MV sadzba 4070 sk sa prepočíta kurzom 30,1260 zaokrúhlim na 2 desatinné smerom nadol. Alebo sa mýlim?
Uvedené je 135,10€.
Údaj v SK je pre rok 2009 len informatívnym údajom. Platí sadzba stanovená ZSK v €. Nič neprepočítavaš ani nezaokruhluješ.
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

A všimli ste si, tí, čo ste z košického kraja, že náš VÚC si nedal ani tú námahu uviesť sadzby v eurách? Je to vš.nariadenie stále platné od r.2006. Takže asi máme sami prepočítavať, predpokladám..
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

Petra29 Pozri príspevok
A všimli ste si, tí, čo ste z košického kraja, že náš VÚC si nedal ani tú námahu uviesť sadzby v eurách? Je to vš.nariadenie stále platné od r.2006. Takže asi máme sami prepočítavať, predpokladám..
http://www.vucke.sk/APIR/clanky/Docu...diel_Sk2Eu.pdf
0 0
ecompka ecompka

ecompka je offline (nepripojený) ecompka

nadica Pozri príspevok
Dobrý deň. Ako je to pri preddavkoch na daň za rok 2009?Vzniká povinnosť zahrnúť v predpokladanej dani aj motorové vozidlá použité v cestovných príkazov zamestnancov?
Neviete poradit?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ecompka Pozri príspevok
Neviete poradit?
Podľa mňa nie. Veď vopred nevieš, či budeš využívať vozidlá zamestnancov a ak aj áno, tak nevieš ktoré a koľkokrát do roka... Ak sa mýlim, opravte ma.
0 0
ecompka ecompka

ecompka je offline (nepripojený) ecompka

Mozem to chapat,ze sa rozhodujem podla stavu k 1.1.
Zamestnanec moze mat najskor cestak 2.1. a teda danova povinnost k 1.1. nie je.???
Mne to auto zamestnanca prave robi rozdiel, ci platit predavky alebo nie? V roku 2008 mám sluzobne cesty 12 mesiacov a je predpoklad ze ich budem mat aj v roku 2009?
Je moja uvaha spravna? Alebo radsej platit preddavky a hotovo.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ecompka Pozri príspevok
Mozem to chapat,ze sa rozhodujem podla stavu k 1.1.
Zamestnanec moze mat najskor cestak 2.1. a teda danova povinnost k 1.1. nie je.???
Mne to auto zamestnanca prave robi rozdiel, ci platit predavky alebo nie? V roku 2008 mám sluzobne cesty 12 mesiacov a je predpoklad ze ich budem mat aj v roku 2009?
Je moja uvaha spravna? Alebo radsej platit preddavky a hotovo.
Aj ja mám podobný prípad. Tiež sa využívalo súkromné auto počas celého roka 2008 a je predpoklad, že sa bude to isté auto využívať aj v roku 2009. Tak v tomto prípade som dala predpokladanú daň vrátane zamestnancovho auta a tak sa budú platiť prteddavky aj za toto auto. Ale u iného klienta mám zasa používané súkromné auto len dva mesiace z roka 2008 a tam neviem posúdiť, či sa bude využívať aj v roku 2009, tak som ho do predpokladanej dane nezahrnula...
0 0
Daniel99 Daniel99

Daniel99 je offline (nepripojený) Daniel99

Zdravím,
prosím o pomoc s určením hmotnosti ťahača. Ak je celková hmotnosť ťahača v technickom preukaze 18000kg dávam to do kategórie:
od 16000 do 18000 kg alebo od 18000 - 20000 kg?



ďakujem za odpoveď
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ecompka Pozri príspevok
Mozem to chapat,ze sa rozhodujem podla stavu k 1.1.
Zamestnanec moze mat najskor cestak 2.1. a teda danova povinnost k 1.1. nie je.???
Mne to auto zamestnanca prave robi rozdiel, ci platit predavky alebo nie? V roku 2008 mám sluzobne cesty 12 mesiacov a je predpoklad ze ich budem mat aj v roku 2009?
Je moja uvaha spravna? Alebo radsej platit preddavky a hotovo.
Uvažuješ správne; vozidlo zamestnanca nie je predmetom dane 1.1.10
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Daniel99 Pozri príspevok
Zdravím,
prosím o pomoc s určením hmotnosti ťahača. Ak je celková hmotnosť ťahača v technickom preukaze 18000kg dávam to do kategórie:
od 16000 do 18000 kg alebo od 18000 - 20000 kg?



ďakujem za odpoveď
Nie je tá formulácia takáto:
nad 16000 do 18000 kg vrátane
nad 18000 - 20000 kg vrátane ?

Ty použiješ sadzbu do 18 000 kg vrátane
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať