Zavrieť

Porady

maľovanie v novostavbe

som účtovníčka, ktorá žije svojím spokojným životom ...viac
Dobrý deň.
Chcela by som poprosiť poraďákov o radu ohľadom maľovania interiéru v novostavbe, Chystám sa maľovať a neviem sa rozhodnúť , či vymaľovať spôsobom ako bolo u nás zvykom, t.j. najskôr cca 4 nátery redším náterom a až potom hustejším primalexom, alebo natrieť steny penetráciou a potom hneď primalexom.
ďakujem za vaše nazory a rady.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
timmo1 Pozri príspevok
...v zásade sa tvrdí, ak je to novostavba,resp. nanovo urobená vnútorná omietka, malo by sa tam dať vápno a odtieň by sa mal namiešať z nejakej kvalitnej práškovej farby......vápno je vzdušné a neuzatvorí povrch steny pred absorbciou vlhkosti.....ak dáte v horizonte viac rokov viac vrstiev primalexu na stene sa vytvorí nepriedušný obal a s tým potom prídu plesňe a černenie rohov miestností...
220870 Pozri príspevok
Nie som maliar z profesie, ale verte mi nie je oko ako oko.Ak mi neveríte skúste si novú štukovú omietku na stene namaľovať .Pol steny tak ako som napísal najskôr vápennou vodou a farbou a druhú polovicu penetrákom a farbou. a možno aj ako neznalí uvidíte rozdiel.
220870 Pozri príspevok
primalex sa da umit z vlhkou spongiou,proti plesnam sa dopredu tazko bojuje ............................
Nebojte sa pouzit jupol, len neviem ci moze ist na primalex
z tých rád som si vybrala predsa len použiť Primalex, maľujeme svojpomocne a brat s ním má už skúsenosti. Vápno vraj vyžiera farbu, tak mi neodporúčala (byt.arch.) použiť vápenný náter.
Na skúšku farebnosti som zobrala HET - nikto tu nespomínal, čo to je, doporučili mi to v predajni, že do primalexu je to najlepšie. Chystám sa vyskúšať na chodbe.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

KEJKA Pozri príspevok
z tých rád som si vybrala predsa len použiť Primalex, maľujeme svojpomocne a brat s ním má už skúsenosti. Vápno vraj vyžiera farbu, tak mi neodporúčala (byt.arch.) použiť vápenný náter.
Na skúšku farebnosti som zobrala HET - nikto tu nespomínal, čo to je, doporučili mi to v predajni, že do primalexu je to najlepšie. Chystám sa vyskúšať na chodbe.
Vápno si nedávaj, vysadá na farbu a budeš mať fľaky. Videl som pätkrát natretú stenu, kde vápno stále vychádzalo na povrch- hotová sodoma gomora. Až po napenetrovaní penetrákom sa im to podarilo natrieť tak ako má byť.
Vo svojom dome som použil farby týchto výrobcov: Dulux, HET, Primalex, Remal.
Dulux- strašne drahý, dobre kryje avšak farba aj po roku pre mňa osobne smrdí.
HET- kúpili sme hotový odtieň oranžovej. Táto farba na pohľad pôsobila veľmi drsne. Tak sme ju premaľovali Remalom toho istého odtieňu. Steny nás prekvapili príjemnými pastelovými farbami.
Remal- cenovo prijateľný, pastelové farby, dobre kryje a príjemne vonia. S týmito farbami som bol najspokojnejší.
Primalex- cenovo najlacnejší, použil som na stropy a na niektoré základné nátery. Takisto spokojnosť.
Kejka ale hlavne nezabudni napenetrovať.
Naposledy upravil Ferdosondo : 09.08.10 at 20:14
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vďaka, takže s tým vápnom je to teda pravda.
synovia napenetrovali všetky steny v izbách a natreli zriedeným Primalexom standard. Pred penetráciou sme ich ešte prešmirgľovali - to je silný výraz, ale na omak omietka bola drsná - púšťala "prach", tak sme ho jemným šmirgľom zošuchali dole. Sem-tam sa objavilo poškodenie, to sme zatreli omietkovou hmotou a nechali zaschnúť, prešmirgľovali.
Stropy chlapci nepenetrovali ale trikrát natreli Primalexom. Sú krásne biele, aj ked nepoužili POLAR /nechcem svietivo bielu/.
takže teraz ideme riešiť farebne. Kúpila som zatiaľ len HET 2 balenia 0640 žltej. Jedno balenie na 25kg primalexu by malo dať iba slabý odtieň žltej, to chcem vyskúšať - natrieť chodbu. Musím nejako-páskou prelepiť kraje stropu /ako inak?/, aby som si ho nezafarbila.
mám čas, ak sa mi to bude páčiť, tak dám aj druhý náter, budem vidieť aj aká je spotreba. pridám trochu žltej podľa potreby a natriem aj zádverie. Ak zostane žltá, tá sa dá skombinovať, odskúšala by som REMAL, oranžovú, s tou žltou by sa to mohlo zjemniť a budem mať do druhej izby. kde budu tri steny jemne pomarančové a jedna o dva odtiene výraznejšia.

Vždy si nechám vzorku v zásobe, ak by sa ešte niečo niekde pokazilo, aby som mohla pretrieť.
V zálohe mám maliara-natierača-všeumelca, ktorému by som zverila väčšie plochy ako aj pokládku dlažby.
0 0
petmich petmich

petmich je offline (nepripojený) petmich

Ja som na vymaľovanie novostavby použil Primalex plus a Jupol ekonomik. Všeobecne môžem povedať, že Primalex lepšie kryje a Jupol je zase oveľa belší a o niečo lacnejší. Iný rozdiel som nespozoroval. Do detských izieb som dával dve steny farebné, v jednej tmavo modrú a v druhej silne ružovú. Tieto farby som si dal namiešať v stavebninách a bol som veľmi prekvapený, ako výborne sa mi s nimi maľovalo. Perfektne kryli a veľmi dobre sa nanášali, radosť maľovať, vážne. Maľoval som kedysi aj s farebným Jupol Gold aj s farebným HET, ale tie ma nijak neohúrili. Toto bolo úplne o inom a bol to Primalex
0 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

Ešte by som sa k tým farbám proti plesniam spýtala, či niekto neskúšal "prášok" čo sa rozmieša vo farbe a má protiplesňový účinok? Bola som sa na tie farby pýtať v obchode, odporučili mi len tento prášok, bohužiaľ ho nemali, tak som ho ani nekúpila, ale ani som si nezapamätala jeho názov. Nepoznáte to niekto?
0 0
ivkň ivkň

ivkň je offline (nepripojený) ivkň

Zdravím. My máme tiež novostavbu, omietky strojové, typ presne neviem, ALE kúpili sme najskôr penetráciu od Primalexu, napenetrovali, nechali schnúť, potom sme kúpili Primalex POLAR, že teda nech je to pekne biele, ale to aké mapy ostávali po prvom aj druhom maľovaní je katastrofálne. Už som zúfalá, tak sme už dali dve ďalšie vrstvy (t.j. 4 spolu) ale takého hustejšieho Primalexu- stále POLAR, no niektoré izby ako tak...ale v rohoch a v tých prechodoch stena- strop- tiež asi roh je to ešte kde tu také tmavé, tak len chodím so štetcom a pretieram a pretieram na bielo aspoň tie kraje z vrchu, pretože chceme dať steny farebné ale s 10 cm odskokom od stropu. Len teraz mám dilemu. Prosím poraďte môžem už maľovať tie steny na farebno, keď ešte na bielo to nie je úplne dokonalé- teda zdá sa mi to sem tam taký jemný fľak ako keby tá penetrácia sa zle spojila s omietkou a tým pádom nedovolí tomu primalexu sa vpyť do omietky... A ďalšia vec ako odporúčate miešať farby. Kúpiť radšej farebný primalex a zjemňovať ho bielym - tým klasickým primalexom. Alebo kúpiť obyčajný primalex- najlacnejší- biely a nejakú farebnú fľaštičku a zmiešať? či práškovú farbu???
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Mali ste vyschnuté murivo a omietky?Primalex sa riedi ale max 10% tj na veľký kýbel farby 1 liter vody.Neviem či vás môžem moc najedovať?Radšej nič nenapíšem.Najlepšie by bolo ak by ste to nechali na profesionálneho maliara.Možno to ešte zachráni.
0 0
ivkň ivkň

ivkň je offline (nepripojený) ivkň

nie v pohode...po tom 4tom maľovaní to už vyzerá dobre, hlavne na obývačke sme si dali riadne záležať predsa len reprezantačná miestnosť... Ale teraz čo s tými farbami v ostatných miesnostiach, dávať farbu keď to ešte nie je dokonale biele alebo nie?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pri nových maľovkách na novú omietku sa nemusí predtým maľovať na bielo.Stačí biely paček.Hneď na paček sa dáva hotová tónovaná farba vo dvoch vrstvách.Keď vám popresadali fľaky tak buď ste mali vlhké steny alebo ste dali riedky primalex.neviem o prípade ,že by primalex bolo nutné nanášať viac ako troch vrstvách.nemusí to byť dokonale biele.
0 0
ivkň ivkň

ivkň je offline (nepripojený) ivkň

no omietky sú od minulého roka, takže tým to zrejme nebolo...A žeby bol riedky...netuším, ja som ho iba nanášala, nezrieďovala . A teda aspon môžem s kľudným svedomím nanášať farbičky..parada..Vďaka za povzbudzujúcu informáciu.
0 0
tiger111 tiger111

tiger111 je offline (nepripojený) tiger111

mam taku otazku-hladaL SOM NA FORE,ALE NENASIEL SOM NIKDE NIC.....idem malovat novostavbu a na povrchu omietky su take malicke kamienky-treba ich nejako odstranovat?a ako najlepsie?skusal som to takym hladitkom,ale neslo to velmi.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Akú moietku máte?
0 0
tiger111 tiger111

tiger111 je offline (nepripojený) tiger111

Baumit MPI 25....este som nenapisal ze malovat interier
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Netreba to odstraňovať,tak to má byť.
0 0
tiger111 tiger111

tiger111 je offline (nepripojený) tiger111

ok dakujem za odpoved
0 0
cotton_svk cotton_svk

cotton_svk je offline (nepripojený) cotton_svk

Viem ze je to uz stare ale osobnu skusenost:

V ziadnom pripade neodporucam miesat flasticky z primalexom. Na farebny nater sa dava iny zaklad a ak si farbu date namiesat strojom, tak vysledok bude 5x lepsi a v pripade potreby si viete zadovazit presne rovnaky odtien. Praca s takou farbou je jednoduchsia a vysledok podstatne lepsi.

A tiez si myslim ze primalex je lepsie riedit menej ako viac. Ked sme zriedili viac, ostavali flaky a bolo treba natierat na novo. Slabo zriedeny primalex netreba natierat viacnasobne, hlavne ak na to ide este farebny nater.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať