Zavrieť

Porady

skladová evidencia

Dobrý deň, mám obchod s výpočtovou technikou, podnikám už 9 mesiacov a doposiaľ som si neviedla skladovú evidenciue. Ako na to?, AKé náležitosti to musí mať? Ďakujem
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ale keď sú skenované, nevie do nich dopisovať cez PC, iba ručne.
Lydinka aké by si chcela?
Ja sa tiež popozerám v mojom archíve.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Stacila by zatial aj oskenovana, vpisem ruc ne, nemam zatial zakupeny sklad, tak by som to riesila takto, dakujem Manual, Leni
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Lydka tak tu je aj editovateľná, akú tlačí Omega:
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Zita5
Janka prevádzkovala som osobne novinový stánok ...a ver je to úžasný problém všetko ustriehnúť .Ja som si vymyslela evidenciu na večernú uzávierku , ktorá sa denno denne každý večer musela počítať a zapisovať .Hlavne išlo o noviny a časopisy...viem je tam veľa titulov, ale spravilo sa a hlavne sa muselo spraviť .....za tým som si stála.

Bolo to veľmi pracné ale veľmi prehľadné , hlavne to či sa nahadzuje všetko čo sa predá a či mi sedí remitenda .

Čo sa týka skladovej evidencie výdaj - to som odpisovala na základe denných PLU uzávierok .Ja som to nerobievala mesačne .

Príjem som nahadzovala vtedy , keď bola dodávka tovaru .
Ďakujem, ale istotne sa to takto musí robiť? Neviem si to časovo predstaviť a ani to, ako by som každý večer spočítavala tovar a hlavne časopisy. Veď niekedy sa mi stane, že mi aj po remitende časopisov niečo ostane, lebo sa to nedá všetko nájsť. Stánky sú malé a tovaru veľa....asi si šikovnejšia
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Janka6685
Ďakujem, ale istotne sa to takto musí robiť? Neviem si to časovo predstaviť a ani to, ako by som každý večer spočítavala tovar a hlavne časopisy. Veď niekedy sa mi stane, že mi aj po remitende časopisov niečo ostane, lebo sa to nedá všetko nájsť. Stánky sú malé a tovaru veľa....asi si šikovnejšia
Janka ja som nepísala , že sa to musí tak robiť , ja som to tak robila .....pre ten spôsob som sa rozhodla z určitej príčiny, ktorú tu nebudem opisovať .
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Zita5
Janka ja som nepísala , že sa to musí tak robiť , ja som to tak robila .....pre ten spôsob som sa rozhodla z určitej príčiny, ktorú tu nebudem opisovať .
To mi je jasné, ale čo sa teda vlastne musí v tomto smere robiť?
0 0
rastom rastom

rastom je offline (nepripojený) rastom

Možno mal na bloku len skrátene "mäsiarsky tovar ", ale ak to má takto alebo podobne , tak potom vôbec nemá naprogramovaný tovar podľa názvu v RP.

Pokiaľ nemáš správne podklady , nie sú uvedené jednotlivé položky , tak asi ťažko spravíš výdaj , nemáš proste z čoho vychádzať .Aj napriek Tvojej snahe to riadne spraviť sa Ti to asi nepodarí . [/quote]
********************************
Nooooo. Nie je to celkom ok, ale...
nakúpné ceny vieš... z výdajkových dokladov
Tržby tiež vieš.... Takže stačí vedieť rabat.. aspon približne...
Nedostaneš 100 perc. čísla ale len oroentačné...
ale je to lepšie ako nič...
A môžeš to evidovať v NC, alebo v PC )
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Čo je teda mojou povinnosťou v novinovom stánku v oblasti skladových zásob - ich evedencii a v oblasti inventúry?
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Janka6685
Čo je teda mojou povinnosťou v novinovom stánku v oblasti skladových zásob - ich evedencii a v oblasti inventúry?
Janka Zitka Ti už vyčerpávajúco odpovedala. Prečo sa Ti to zdá neuveriteľné. To nie je o tom že či je Zitka šikovnejšia aj ona by sa nato sprepáčením možno vykašlala, ale v dnešnej dobe je to nevyhnutnosťou a môžem Ti vrelo odporučiť robiť ten sklad ako píše Zitka lebo nadišla doba kontroly skladov ktoré väčšina nerobí. A ešte sa len budú aj obchody čudovať pokiaľ to doteraz prešlo každému bez skladu.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Tieto všetky okolnosti si nevedia podnikateľia v tomto smere uvedomiť , že keď nemajú presne sledovanú a riadne robenú skladovú evidenciu , čo vlastne si spôsobia pri ročnej uzávierke a tým skomplikujú život aj účtovníkovi .[/quote]

A nielen to aj pri kontrole je vlastne účto nepreukazné. A kontrolórky sú na koni.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Už aj sama som zistila, že je potrebné kontrolovať všetko každý deň, lebo mi to potom nesedí. Ale potom strávim celý večer počítaním. A počítať časopisy, ktoré sú vo výklade a v policiach? Uff. Pri jednom novinovom stánku je to ešte ako tak, ale ak by som ich mala viac, alebo niečo väčšie? Nechám to robiť zamestnancov?

Veď ja sa dajako zariadim...

Ďakujem
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Janka6685
Už aj sama som zistila, že je potrebné kontrolovať všetko každý deň, lebo mi to potom nesedí. Ale potom strávim celý večer počítaním. A počítať časopisy, ktoré sú vo výklade a v policiach? Uff. Pri jednom novinovom stánku je to ešte ako tak, ale ak by som ich mala viac, alebo niečo väčšie? Nechám to robiť zamestnancov?

Veď ja sa dajako zariadim...

Ďakujem
Vidíš to je to o čom som Ti písala preukaznosť. Už to ani Tebe nesedí.Pri kontrole budeš mať svätý pokoj, lebo všetky nákupy budú mať svoje predaje.A aj Ty budeš v obraze.Ja som tiež frflala, nakoniec sme to dostali ako záznamovú povinnosť od DÚ!teraz v tom vidím aj pre mňa veľký význam.
0 0
Eva 23 Eva 23

Eva 23 je offline (nepripojený) Eva 23

Dobrý deň, mohli by ste mi poradiť?Musí sa sklad evidovať aj keď je malý obrat?Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Eva 23
Dobrý deň, mohli by ste mi poradiť?Musí sa sklad evidovať aj keď je malý obrat?Ďakujem
Áno. Pozri si postupy účtovania. Mne to daňová kontrola vždy vyčítala, aj keď sklad bol minimálny.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Ahojte poraďáci, chcela by som od niekoho poradiť, kto vedie sklad ale nemá zakúpený soft - to je môj prípad.
Na každý druh tovaru si založím skladovú kartu - do nej zapíšem každý nákup tohto tovaru. Pri výdaji tovaru zo skladu píšem výdajku ale znčím tejto výdaj aj do skladovej karty toho konkrétneho druhu tovaru alebo ako?
Mám pomôcky /skladová karta, príjemka na sklad, výdajka zo skladu/, ktoré mi priložil Manual, ale neviem presne ako postupovať. Poradí niekto?
0 0
Terezap Terezap

Terezap je offline (nepripojený) Terezap

Lydinka, pokiaľ som to robila ručne, tak presne tak ako si to napísala. Na skladovú kartu vždy pripíšeš príjem tovaru a potom i výdaj tovaru. Stav na skladovej karte Ti musí sedieť so skutočným stavom. Odporúčam Ti ale neaký soft na skladovú evidenciu. Máš to rýchle, prehľadné a hlavne nie tak pracné.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ninna
Vidíš to je to o čom som Ti písala preukaznosť. Už to ani Tebe nesedí.Pri kontrole budeš mať svätý pokoj, lebo všetky nákupy budú mať svoje predaje.A aj Ty budeš v obraze.Ja som tiež frflala, nakoniec sme to dostali ako záznamovú povinnosť od DÚ!teraz v tom vidím aj pre mňa veľký význam.
Ale počítať každý večer napr. také časopisy v novinovom stánku je zdĺhavé, nie? Alebo je na to nejaká finta?

Ja fakt nie som lenivá, práve naopak, len si to neviem dosť dobre predstaviť. Ale už asi otravujem...nie asi, ale naozaj
0 0
Iveta Malíková Iveta Malíková

Iveta Malíková je offline (nepripojený) Iveta Malíková

viete mi poradiť?
robím skladové hospodárstvo ale nie som účtovníčka. pracujem v programe MRP. nahádzala som si skladové karty (je ich tuším milión - stavebníctvo, živnostík), urobila som príjemky ale teraz pri výdajkách ma asi šlak trafí. ako sa robí výdajka? pri fa nemáme dodací list. cena na výdajku ide skladová alebo už s rabatom? ak vyhodím výdajku v skladovej cene - ku každej fa - ako urobím dodací list s rabatom, aby mi cena sedela s cenou fakturovanou? díky iveta
0 0
Iveta Malíková Iveta Malíková

Iveta Malíková je offline (nepripojený) Iveta Malíková

nemôžete mi nikto prosím poradiť?
neviem sa totižto pohnúť a to musím všetko urýchlene ponahadzovať - budeme dávať dodatočné daňové priznanie. - som nový zamestnanec a sklad sa doteraz ani nerobil...
0 0
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
Dobrý deň, aj ja by som potrebovala poradiť pre priateľku, ktorá mi tvrdí že v zdravotníctve nikto skladovú evidenciu nerobí.Ja jej však tvrdím, že aj v zubnom labaku treba viesť evidenciu materiálu.Nemáte niekto skúsenosti s vedením skladu u zubára, prípadne v zubnej technike? Ďakujem za každú radu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať